Herec Pavel Kříž v netradiční dvojroli cvičitele a zároveň průvodce cvičením, které je ušito na míru divákům ČT3. Pavel Kříž působil jako terapeut v Kanadě v domovech pro seniory, kde se spolu s nimi věnoval pravidelnému každodennímu cvičení. Má tak podrobný vhled nejen do potřeb seniorů, pokud jde o jejich pohybovou aktivitu, ale také do jejich myšlenkového světa, což může prostřednictvím tohoto formátu přirozeně zohlednit a vzít do hry. Zatímco díky výrazným hereckým rolím je v povědomí diváků už dávno, jeho role terapeuta je známa mnohem méně, ale tím spíše je tato kombinace příslibem divácké atraktivity. Přinese divákům nejen propracované, osvědčené a dobře proveditelné sestavy cvičení, ale vedle toho i velmi osobní, důvěryhodný a současně erudovaný přístup člověka, jehož diváci velmi dobře znají.

Pozvánka

Pozvánka

Jádro pořadu tvoří cvičení, které se opírá o bohaté zkušenosti Pavla Kříže z reálných zkušeností a situací, které jako terapeut během pravidelných cvičení se seniory zažil a řešil. Všechny sestavy tak budou bez problémů využitelné pro každého diváka pokročilejšího věku. Pavel Kříž cvičení vede a sám ho také názorně předvádí. Spolu s ním ve studiu cvičí také dva senioři.

Jednotlivé sestavy cviků obsahují variantu jak pro zdatnější, tak i pro méně zdatné osoby. Jeden ze seniorů dle svojí kondice cvičí ve stoje, druhý vsedě. Bezprostředně lze tak poukázat na správné provedení, případně upozornit na chyby či úskalí v každém cviku.

Rozhovor s režisérem

Rozhovor s režisérem

Nedílnou součástí a specifickým benefitem každého dílu je empatický přístup Pavla Kříže, kdy do cvičení vnáší cíleně pozitivní atmosféru, motivující k pohybu a dobré mysli. Může tak samotné cvičení okořenit tu a tam zajímavou glosou či postřehem, např. vztahujícím se i k aktuálnímu dění a jeho návaznosti na seniory, kdy cílem je vždy pozitivní, povzbudivý efekt, poskytnout drobnou praktickou radu, tip či nápad.

* 18. 4. 1961