Veronika Lálová, úspěšná tanečnice ze StarDance, se vydává za svým celoživotním snem – zatančit si sambu na karnevalu v Riu de Janeiru.

Cestovali jsme za památkami, nezkrotnou přírodou, jídlem i zvířaty. Toulali jsme se neobvyklými dopravními prostředky, ale poprvé se vydáme za tancem – konkrétně za sambou.

Profesionální tanečnice Veronika Lálová, kterou znáte z pořadu StarDance, vyrazí do Brazílie, aby se zúčastnila karnevalu v Riu de Janeiru. Veroničinou doménou je samba, kterou se už řadu let učí v zahraničí od nejlepších tanečnic a trenérů. A tvrdá dřina se vyplatila – jako první Češka v historii se dostane na prestižní sólovou pozici ve světoznámém průvodu.

Stopy samby nás zavedou za jejími kořeny, etnickými a historickými souvislostmi a dotvoří obraz o zemi plné protikladů. Zjistíme, jak se šijí pestrobarevné kostýmy na přehlídku nejlepších tanečníků, alegorických vozů a hudebníků.

Tvrdé tréninky samby a přípravy na velkou událost, kterou žije celá Brazílie, zpestří výlety za místními památkami. V Brazílii není krásnějších výhledů než na pláž Copacabana nebo z vrcholu Corcovado, kde se tyčí socha Krista Spasitele. Veronika nás vezme i na místní trhy, kde to podobně jako na karnevalu hýří barvami. Také poradí, které místní pochutiny byste v Brazílii rozhodně neměli vynechat. Rio zkrátka tepe v rytmu samby, což zjistíme i díky noční návštěvě města.

Napište nám