54 minut

12. října 2023

Část: Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka

Obsah dílu

Boj Izraelců proti Hamásu — Totální blokáda Pásma Gazy — Co předcházelo útoku Hamásu — Útok Hamásu zblízka — Pásmo Gazy a hraniční přechody — Repatriační lety z Izraele — Přílety krajanů z Izraele — Preventivní opatření u židovských památek — Růst daňového zatížení — Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách — Zahájení Signal Festivalu — Ruské útoky na Ukrajině — Předvolání ruského velvyslance — Průměrné ceny pohonných hmot — Ochlazení v Česku — Vzdělávání zdravotních sester — Ocenění pro zdravotní sestry — Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi — Chleba nahradil dražší pečivo — Obvinění Ladislava Vrabela — Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka — Vliv polské církve na voliče — Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů — Cvičení armády u jaderné elektrárny — Guru Jára je na svobodě — Dopady suchého léta — MOV suspendoval Rusko — Léčba na míru pro onkologické pacienty — Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka — Kletba odhalená českými vědci

Části dílu

00:43
Boj Izraelců proti Hamásu
  Počet obětí víkendových teroristických útoků hnutí Hamás na Izrael stále stoupá. Podle některých zdrojů už překročil tisíc tři sta. Do Tel Avivu dorazil americký ministr zahraničí Antony Blinken, aby židovskému státu osobně vyjádřil podporu.
  01:53
  Totální blokáda Pásma Gazy
   Spojené státy už do východního Středomoří poslali letadlovou loď. Vojenskou pomoc Izraeli dnes nabídl také německý kancléř Scholz.
   04:57
   Co předcházelo útoku Hamásu
    Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
    07:36
    Útok Hamásu zblízka
     Ráno 7. října uslyšel Jisrael Lander sirény. Na pohraniční vesnici Kfar Aza vyletěly stovky raket. Reportáž Davida Borka z místa.
     10:03
     Pásmo Gazy a hraniční přechody
      Pásmo Gazy je jednou z nejvíc zalidněných oblastí na světě.
      10:36
      Repatriační lety z Izraele
       Pokračuje letecká evakuace českých občanů z Izraele. Seznam pasažérů už je uzavřený, poslední lidé se do něj přihlašovali ještě dnes. Z celkem šesti spojů čtyři připadají právě na dnešek - znamená to přepravit přes 200 lidí za 24 hodin.
       14:13
       Přílety krajanů z Izraele
        Živý vstup redaktorky Alžběty Kvitové.
        15:14
        Preventivní opatření u židovských památek
         V Česku teď podle ministra vnitra žádné bezprostřední riziko nehrozí. Vít Rakušan to řekl po ranním jednání s prezidentem Petrem Pavlem. Připomněl, že policie už o víkendu zahájila preventivní bezpečnostní opatření.
         16:30
         Růst daňového zatížení
          Necelý den zbývá do sněmovního rozhodnutí o úsporném balíčku. Vláda chce díky němu snížit hospodaření na dluh – v příštím roce skoro o 98 miliard korun. Zhruba třetinu má vynést zvýšení některých odvodů – mimo jiné z alkoholu, tabáku, nemovitostí i příjmu firem.
          19:28
          Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách
           Další důležitý bod čeká poslance v úterý. Předsedkyně sněmovny svolala na podnět klubu hnutí ANO schůzi k hlasování o nedůvěře vládě. Začne v deset dopoledne. Důvodem je opoziční kritika ministra vnitra kvůli vlastnictví šifrovaného telefonu.
           20:41
           Zahájení Signal Festivalu
            Prahu ode dneška rozsvítil v pořadí už jedenáctý Signal Festival. Nabídne 20 instalací, z toho 13 přístupných veřejnosti zdarma. Zahájení je na Karlínském náměstí, kde se na průčelí kostela svatých Cyrila a Metoděje promítá videomapping Echo japonského studia Flightgraf.
            23:26
            Ruské útoky na Ukrajině
             Česko společně s Dánskem dodá Kyjevu těžké i pěchotní zbraně. Novou i modernizovanou techniku nakoupí Kodaň u českých společností, které ji předají Ukrajině. Součástí dodávky mají být také systémy boje proti dronům.
             25:53
             Předvolání ruského velvyslance
              České ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Sdělilo mu rozhořčení nad barbarským útokem na ukrajinskou obec Hroza, při kterém minulý týden zahynulo 59 civilistů.
              26:14
              Průměrné ceny pohonných hmot
               Pohonné hmoty zlevňují. Průměrná cena Naturalu se po čtyřech týdnech vrátila pod 40 korun za litr. Nafta zůstává nad touto hranicí, poprvé od ledna je dražší než benzin. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Jihočeském kraji.
               26:34
               Ochlazení v Česku
                Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                28:58
                Vzdělávání zdravotních sester
                 Tři tisíce sester podle dat Ministerstva zdravotnictví chybí v oborech napříč systémem. Další tisíce jich v příštích letech vypadnou kvůli vysokému věku.
                 31:46
                 Ocenění pro zdravotní sestry
                  Právě vzdělávání nových posil se věnují i další vítězky ankety, o kterých rozhodovala odborná porota.
                  35:24
                  Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi
                   Reakce na kritiku kandidáta na ústavního soudce Pavla Simona. Soudcovská unie vyjádřila znepokojení nad politickým zpochybňováním konkrétních rozhodnutí Nejvyššího soudu. U toho teď Simon působí.
                   35:41
                   Chleba nahradil dražší pečivo
                    Ekonomická krize podle svazu pekařů zvedá v Česku spotřebu chleba. V posledních deseti letech mírně ztrácel na úkor jiného pečiva, teď se k němu ale lidé vrátili. Kupují přitom spíš menší bochníky a zkoušejí nové druhy.
                    37:47
                    Obvinění Ladislava Vrabela
                     Policie obvinila Ladislava Vrabela z dotačního podvodu. Případ souvisí s covidovými podporami pro firmy. Organizátor protivládních demonstrací působí jako jednatel ve třech společnostech.
                     38:10
                     Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka
                      Česko bude společně s dalšími členy Severoatlantické aliance pořizovat systémy protivzdušné obrany. Mohlo by tak vyjednat nižší cenu za nákup a následnou údržbu. Deset zemí - včetně Německa, Belgie, Dánska nebo Maďarska - podepsalo v Bruselu dohodu, která dá projektu právní základ.
                      38:52
                      Vliv polské církve na voliče
                       Polský episkopát lidem doporučuje, komu dát hlas v nedělních parlamentních volbách. Věřící by například neměli volit strany, které prosazují právo žen na potrat. Opozice znovu upozorňuje na to, že duchovní v kostelech nabádají k volbě vládní strany Právo a Spravedlnost. Zástupci církve to odmítají.
                       41:27
                       Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů
                        S tříletou podmínkou a peněžitým trestem odcházela od okresního soudu v Jablonci nad Nisou dvojice provozovatelů autoškol. Podle státního zástupce umožnili za úplatu desítkám lidí získat řidičský průkaz. Soud přijal dohodu o vině a trestu, kterou oba uzavřeli se státním zástupcem. Rozsudek je pravomocný.
                        42:09
                        Cvičení armády u jaderné elektrárny
                         Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                         44:01
                         Guru Jára je na svobodě
                          Jaroslav Dobeš známý jako Guru Jára je na svobodě. Rozhodl o tom brněnský soud s tím, že pět a půl roku vězení si už odpykal ve vazbě na Filipínách. Státní žalobce podal proti verdiktu stížnost. 52letý muž byl odsouzený za znásilnění několika žen.
                          44:24
                          Dopady suchého léta
                           Nesplavné řeky, špatná úroda, někde dokonce nedostatek pitné vody. Dopady letošního suchého léta v Česku. Třeba na Plzeňsku v září spadla jen pětina průměrných srážek. A vydatnější déšť v příštích dnech meteorologové neočekávají.
                           46:23
                           MOV suspendoval Rusko
                            Mezinárodní olympijský výbor s okamžitou platností suspendoval Rusko kvůli začlenění sportovních organizací z okupovaných ukrajinských oblastí. Porušilo tím teritoriální integritu definovanou olympijskou chartou. Pro ruskou sportovní obec to znamená, že mimo jiné přijde o financování.
                            46:43
                            Léčba na míru pro onkologické pacienty
                             Po covidu přibylo onkologicky nemocných pacientů, kteří se aktivně zajímají o možnosti léčby. Podle Nadace pro výzkum rakoviny ale informace častěji hledají na internetu a někteří mají tendenci podléhat dezinformacím. Reálné novinky v léčbě i výzkumu karcinomů představila konference pacientů s experty.
                             49:00
                             Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka
                              Okresní soud Praha-západ rehabilitoval člena skupiny The Plastic People of the Universe Josefa Janíčka. Za nezákonnou označil jeho vazbu v roce 1976. V ruzyňské a pankrácké věznici strávil skoro půl roku.
                              50:11
                              Kletba odhalená českými vědci
                               Odhalené tajemství proklínací tabulky - víc než 3 tisíce let starého artefaktu, nalezeného na Západním břehu Jordánu. Díky práci českých vědců vyšla najevo kletba, kterou ukrývala. Z přehnuté tabulky ji získali bez fyzického zásahu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               13. října 2023

                               Přehled dílů

                               8307 dostupných
                               Stopáž55 minut

                               12. července

                               Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                               12. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               12. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               12. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               11. července

                               Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                               11. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               11. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               11. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               10. července

                               Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                               10. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               10. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               10. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               9. července

                               Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                               9. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               9. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               9. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               8. července

                               Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                               8. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               8. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               8. 7. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám