54 minut

12. října 2023

Část: Přílety krajanů z Izraele

Obsah dílu

Boj Izraelců proti Hamásu — Totální blokáda Pásma Gazy — Co předcházelo útoku Hamásu — Útok Hamásu zblízka — Pásmo Gazy a hraniční přechody — Repatriační lety z Izraele — Přílety krajanů z Izraele — Preventivní opatření u židovských památek — Růst daňového zatížení — Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách — Zahájení Signal Festivalu — Ruské útoky na Ukrajině — Předvolání ruského velvyslance — Průměrné ceny pohonných hmot — Ochlazení v Česku — Vzdělávání zdravotních sester — Ocenění pro zdravotní sestry — Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi — Chleba nahradil dražší pečivo — Obvinění Ladislava Vrabela — Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka — Vliv polské církve na voliče — Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů — Cvičení armády u jaderné elektrárny — Guru Jára je na svobodě — Dopady suchého léta — MOV suspendoval Rusko — Léčba na míru pro onkologické pacienty — Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka — Kletba odhalená českými vědci

Části dílu

00:43
Boj Izraelců proti Hamásu
  Počet obětí víkendových teroristických útoků hnutí Hamás na Izrael stále stoupá. Podle některých zdrojů už překročil tisíc tři sta. Do Tel Avivu dorazil americký ministr zahraničí Antony Blinken, aby židovskému státu osobně vyjádřil podporu.
  01:53
  Totální blokáda Pásma Gazy
   Spojené státy už do východního Středomoří poslali letadlovou loď. Vojenskou pomoc Izraeli dnes nabídl také německý kancléř Scholz.
   04:57
   Co předcházelo útoku Hamásu
    Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
    07:36
    Útok Hamásu zblízka
     Ráno 7. října uslyšel Jisrael Lander sirény. Na pohraniční vesnici Kfar Aza vyletěly stovky raket. Reportáž Davida Borka z místa.
     10:03
     Pásmo Gazy a hraniční přechody
      Pásmo Gazy je jednou z nejvíc zalidněných oblastí na světě.
      10:36
      Repatriační lety z Izraele
       Pokračuje letecká evakuace českých občanů z Izraele. Seznam pasažérů už je uzavřený, poslední lidé se do něj přihlašovali ještě dnes. Z celkem šesti spojů čtyři připadají právě na dnešek - znamená to přepravit přes 200 lidí za 24 hodin.
       14:13
       Přílety krajanů z Izraele
        Živý vstup redaktorky Alžběty Kvitové.
        15:14
        Preventivní opatření u židovských památek
         V Česku teď podle ministra vnitra žádné bezprostřední riziko nehrozí. Vít Rakušan to řekl po ranním jednání s prezidentem Petrem Pavlem. Připomněl, že policie už o víkendu zahájila preventivní bezpečnostní opatření.
         16:30
         Růst daňového zatížení
          Necelý den zbývá do sněmovního rozhodnutí o úsporném balíčku. Vláda chce díky němu snížit hospodaření na dluh – v příštím roce skoro o 98 miliard korun. Zhruba třetinu má vynést zvýšení některých odvodů – mimo jiné z alkoholu, tabáku, nemovitostí i příjmu firem.
          19:28
          Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách
           Další důležitý bod čeká poslance v úterý. Předsedkyně sněmovny svolala na podnět klubu hnutí ANO schůzi k hlasování o nedůvěře vládě. Začne v deset dopoledne. Důvodem je opoziční kritika ministra vnitra kvůli vlastnictví šifrovaného telefonu.
           20:41
           Zahájení Signal Festivalu
            Prahu ode dneška rozsvítil v pořadí už jedenáctý Signal Festival. Nabídne 20 instalací, z toho 13 přístupných veřejnosti zdarma. Zahájení je na Karlínském náměstí, kde se na průčelí kostela svatých Cyrila a Metoděje promítá videomapping Echo japonského studia Flightgraf.
            23:26
            Ruské útoky na Ukrajině
             Česko společně s Dánskem dodá Kyjevu těžké i pěchotní zbraně. Novou i modernizovanou techniku nakoupí Kodaň u českých společností, které ji předají Ukrajině. Součástí dodávky mají být také systémy boje proti dronům.
             25:53
             Předvolání ruského velvyslance
              České ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Sdělilo mu rozhořčení nad barbarským útokem na ukrajinskou obec Hroza, při kterém minulý týden zahynulo 59 civilistů.
              26:14
              Průměrné ceny pohonných hmot
               Pohonné hmoty zlevňují. Průměrná cena Naturalu se po čtyřech týdnech vrátila pod 40 korun za litr. Nafta zůstává nad touto hranicí, poprvé od ledna je dražší než benzin. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Jihočeském kraji.
               26:34
               Ochlazení v Česku
                Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                28:58
                Vzdělávání zdravotních sester
                 Tři tisíce sester podle dat Ministerstva zdravotnictví chybí v oborech napříč systémem. Další tisíce jich v příštích letech vypadnou kvůli vysokému věku.
                 31:46
                 Ocenění pro zdravotní sestry
                  Právě vzdělávání nových posil se věnují i další vítězky ankety, o kterých rozhodovala odborná porota.
                  35:24
                  Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi
                   Reakce na kritiku kandidáta na ústavního soudce Pavla Simona. Soudcovská unie vyjádřila znepokojení nad politickým zpochybňováním konkrétních rozhodnutí Nejvyššího soudu. U toho teď Simon působí.
                   35:41
                   Chleba nahradil dražší pečivo
                    Ekonomická krize podle svazu pekařů zvedá v Česku spotřebu chleba. V posledních deseti letech mírně ztrácel na úkor jiného pečiva, teď se k němu ale lidé vrátili. Kupují přitom spíš menší bochníky a zkoušejí nové druhy.
                    37:47
                    Obvinění Ladislava Vrabela
                     Policie obvinila Ladislava Vrabela z dotačního podvodu. Případ souvisí s covidovými podporami pro firmy. Organizátor protivládních demonstrací působí jako jednatel ve třech společnostech.
                     38:10
                     Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka
                      Česko bude společně s dalšími členy Severoatlantické aliance pořizovat systémy protivzdušné obrany. Mohlo by tak vyjednat nižší cenu za nákup a následnou údržbu. Deset zemí - včetně Německa, Belgie, Dánska nebo Maďarska - podepsalo v Bruselu dohodu, která dá projektu právní základ.
                      38:52
                      Vliv polské církve na voliče
                       Polský episkopát lidem doporučuje, komu dát hlas v nedělních parlamentních volbách. Věřící by například neměli volit strany, které prosazují právo žen na potrat. Opozice znovu upozorňuje na to, že duchovní v kostelech nabádají k volbě vládní strany Právo a Spravedlnost. Zástupci církve to odmítají.
                       41:27
                       Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů
                        S tříletou podmínkou a peněžitým trestem odcházela od okresního soudu v Jablonci nad Nisou dvojice provozovatelů autoškol. Podle státního zástupce umožnili za úplatu desítkám lidí získat řidičský průkaz. Soud přijal dohodu o vině a trestu, kterou oba uzavřeli se státním zástupcem. Rozsudek je pravomocný.
                        42:09
                        Cvičení armády u jaderné elektrárny
                         Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                         44:01
                         Guru Jára je na svobodě
                          Jaroslav Dobeš známý jako Guru Jára je na svobodě. Rozhodl o tom brněnský soud s tím, že pět a půl roku vězení si už odpykal ve vazbě na Filipínách. Státní žalobce podal proti verdiktu stížnost. 52letý muž byl odsouzený za znásilnění několika žen.
                          44:24
                          Dopady suchého léta
                           Nesplavné řeky, špatná úroda, někde dokonce nedostatek pitné vody. Dopady letošního suchého léta v Česku. Třeba na Plzeňsku v září spadla jen pětina průměrných srážek. A vydatnější déšť v příštích dnech meteorologové neočekávají.
                           46:23
                           MOV suspendoval Rusko
                            Mezinárodní olympijský výbor s okamžitou platností suspendoval Rusko kvůli začlenění sportovních organizací z okupovaných ukrajinských oblastí. Porušilo tím teritoriální integritu definovanou olympijskou chartou. Pro ruskou sportovní obec to znamená, že mimo jiné přijde o financování.
                            46:43
                            Léčba na míru pro onkologické pacienty
                             Po covidu přibylo onkologicky nemocných pacientů, kteří se aktivně zajímají o možnosti léčby. Podle Nadace pro výzkum rakoviny ale informace častěji hledají na internetu a někteří mají tendenci podléhat dezinformacím. Reálné novinky v léčbě i výzkumu karcinomů představila konference pacientů s experty.
                             49:00
                             Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka
                              Okresní soud Praha-západ rehabilitoval člena skupiny The Plastic People of the Universe Josefa Janíčka. Za nezákonnou označil jeho vazbu v roce 1976. V ruzyňské a pankrácké věznici strávil skoro půl roku.
                              50:11
                              Kletba odhalená českými vědci
                               Odhalené tajemství proklínací tabulky - víc než 3 tisíce let starého artefaktu, nalezeného na Západním břehu Jordánu. Díky práci českých vědců vyšla najevo kletba, kterou ukrývala. Z přehnuté tabulky ji získali bez fyzického zásahu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               13. října 2023

                               Přehled dílů

                               8331 dostupných
                               Stopáž54 minut

                               24. července

                               Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                               24. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               24. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž53 minut

                               23. července

                               Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                               23. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž53 minut

                               23. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               22. července

                               Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                               22. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               22. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               21. července

                               Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                               21. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               21. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               20. července

                               Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                               20. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               20. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 7. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám