54 minut

12. října 2023

Část: Ocenění pro zdravotní sestry

Obsah dílu

Boj Izraelců proti Hamásu — Totální blokáda Pásma Gazy — Co předcházelo útoku Hamásu — Útok Hamásu zblízka — Pásmo Gazy a hraniční přechody — Repatriační lety z Izraele — Přílety krajanů z Izraele — Preventivní opatření u židovských památek — Růst daňového zatížení — Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách — Zahájení Signal Festivalu — Ruské útoky na Ukrajině — Předvolání ruského velvyslance — Průměrné ceny pohonných hmot — Ochlazení v Česku — Vzdělávání zdravotních sester — Ocenění pro zdravotní sestry — Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi — Chleba nahradil dražší pečivo — Obvinění Ladislava Vrabela — Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka — Vliv polské církve na voliče — Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů — Cvičení armády u jaderné elektrárny — Guru Jára je na svobodě — Dopady suchého léta — MOV suspendoval Rusko — Léčba na míru pro onkologické pacienty — Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka — Kletba odhalená českými vědci

Části dílu

00:43
Boj Izraelců proti Hamásu
  Počet obětí víkendových teroristických útoků hnutí Hamás na Izrael stále stoupá. Podle některých zdrojů už překročil tisíc tři sta. Do Tel Avivu dorazil americký ministr zahraničí Antony Blinken, aby židovskému státu osobně vyjádřil podporu.
  01:53
  Totální blokáda Pásma Gazy
   Spojené státy už do východního Středomoří poslali letadlovou loď. Vojenskou pomoc Izraeli dnes nabídl také německý kancléř Scholz.
   04:57
   Co předcházelo útoku Hamásu
    Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
    07:36
    Útok Hamásu zblízka
     Ráno 7. října uslyšel Jisrael Lander sirény. Na pohraniční vesnici Kfar Aza vyletěly stovky raket. Reportáž Davida Borka z místa.
     10:03
     Pásmo Gazy a hraniční přechody
      Pásmo Gazy je jednou z nejvíc zalidněných oblastí na světě.
      10:36
      Repatriační lety z Izraele
       Pokračuje letecká evakuace českých občanů z Izraele. Seznam pasažérů už je uzavřený, poslední lidé se do něj přihlašovali ještě dnes. Z celkem šesti spojů čtyři připadají právě na dnešek - znamená to přepravit přes 200 lidí za 24 hodin.
       14:13
       Přílety krajanů z Izraele
        Živý vstup redaktorky Alžběty Kvitové.
        15:14
        Preventivní opatření u židovských památek
         V Česku teď podle ministra vnitra žádné bezprostřední riziko nehrozí. Vít Rakušan to řekl po ranním jednání s prezidentem Petrem Pavlem. Připomněl, že policie už o víkendu zahájila preventivní bezpečnostní opatření.
         16:30
         Růst daňového zatížení
          Necelý den zbývá do sněmovního rozhodnutí o úsporném balíčku. Vláda chce díky němu snížit hospodaření na dluh – v příštím roce skoro o 98 miliard korun. Zhruba třetinu má vynést zvýšení některých odvodů – mimo jiné z alkoholu, tabáku, nemovitostí i příjmu firem.
          19:28
          Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách
           Další důležitý bod čeká poslance v úterý. Předsedkyně sněmovny svolala na podnět klubu hnutí ANO schůzi k hlasování o nedůvěře vládě. Začne v deset dopoledne. Důvodem je opoziční kritika ministra vnitra kvůli vlastnictví šifrovaného telefonu.
           20:41
           Zahájení Signal Festivalu
            Prahu ode dneška rozsvítil v pořadí už jedenáctý Signal Festival. Nabídne 20 instalací, z toho 13 přístupných veřejnosti zdarma. Zahájení je na Karlínském náměstí, kde se na průčelí kostela svatých Cyrila a Metoděje promítá videomapping Echo japonského studia Flightgraf.
            23:26
            Ruské útoky na Ukrajině
             Česko společně s Dánskem dodá Kyjevu těžké i pěchotní zbraně. Novou i modernizovanou techniku nakoupí Kodaň u českých společností, které ji předají Ukrajině. Součástí dodávky mají být také systémy boje proti dronům.
             25:53
             Předvolání ruského velvyslance
              České ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Sdělilo mu rozhořčení nad barbarským útokem na ukrajinskou obec Hroza, při kterém minulý týden zahynulo 59 civilistů.
              26:14
              Průměrné ceny pohonných hmot
               Pohonné hmoty zlevňují. Průměrná cena Naturalu se po čtyřech týdnech vrátila pod 40 korun za litr. Nafta zůstává nad touto hranicí, poprvé od ledna je dražší než benzin. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Jihočeském kraji.
               26:34
               Ochlazení v Česku
                Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                28:58
                Vzdělávání zdravotních sester
                 Tři tisíce sester podle dat Ministerstva zdravotnictví chybí v oborech napříč systémem. Další tisíce jich v příštích letech vypadnou kvůli vysokému věku.
                 31:46
                 Ocenění pro zdravotní sestry
                  Právě vzdělávání nových posil se věnují i další vítězky ankety, o kterých rozhodovala odborná porota.
                  35:24
                  Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi
                   Reakce na kritiku kandidáta na ústavního soudce Pavla Simona. Soudcovská unie vyjádřila znepokojení nad politickým zpochybňováním konkrétních rozhodnutí Nejvyššího soudu. U toho teď Simon působí.
                   35:41
                   Chleba nahradil dražší pečivo
                    Ekonomická krize podle svazu pekařů zvedá v Česku spotřebu chleba. V posledních deseti letech mírně ztrácel na úkor jiného pečiva, teď se k němu ale lidé vrátili. Kupují přitom spíš menší bochníky a zkoušejí nové druhy.
                    37:47
                    Obvinění Ladislava Vrabela
                     Policie obvinila Ladislava Vrabela z dotačního podvodu. Případ souvisí s covidovými podporami pro firmy. Organizátor protivládních demonstrací působí jako jednatel ve třech společnostech.
                     38:10
                     Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka
                      Česko bude společně s dalšími členy Severoatlantické aliance pořizovat systémy protivzdušné obrany. Mohlo by tak vyjednat nižší cenu za nákup a následnou údržbu. Deset zemí - včetně Německa, Belgie, Dánska nebo Maďarska - podepsalo v Bruselu dohodu, která dá projektu právní základ.
                      38:52
                      Vliv polské církve na voliče
                       Polský episkopát lidem doporučuje, komu dát hlas v nedělních parlamentních volbách. Věřící by například neměli volit strany, které prosazují právo žen na potrat. Opozice znovu upozorňuje na to, že duchovní v kostelech nabádají k volbě vládní strany Právo a Spravedlnost. Zástupci církve to odmítají.
                       41:27
                       Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů
                        S tříletou podmínkou a peněžitým trestem odcházela od okresního soudu v Jablonci nad Nisou dvojice provozovatelů autoškol. Podle státního zástupce umožnili za úplatu desítkám lidí získat řidičský průkaz. Soud přijal dohodu o vině a trestu, kterou oba uzavřeli se státním zástupcem. Rozsudek je pravomocný.
                        42:09
                        Cvičení armády u jaderné elektrárny
                         Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                         44:01
                         Guru Jára je na svobodě
                          Jaroslav Dobeš známý jako Guru Jára je na svobodě. Rozhodl o tom brněnský soud s tím, že pět a půl roku vězení si už odpykal ve vazbě na Filipínách. Státní žalobce podal proti verdiktu stížnost. 52letý muž byl odsouzený za znásilnění několika žen.
                          44:24
                          Dopady suchého léta
                           Nesplavné řeky, špatná úroda, někde dokonce nedostatek pitné vody. Dopady letošního suchého léta v Česku. Třeba na Plzeňsku v září spadla jen pětina průměrných srážek. A vydatnější déšť v příštích dnech meteorologové neočekávají.
                           46:23
                           MOV suspendoval Rusko
                            Mezinárodní olympijský výbor s okamžitou platností suspendoval Rusko kvůli začlenění sportovních organizací z okupovaných ukrajinských oblastí. Porušilo tím teritoriální integritu definovanou olympijskou chartou. Pro ruskou sportovní obec to znamená, že mimo jiné přijde o financování.
                            46:43
                            Léčba na míru pro onkologické pacienty
                             Po covidu přibylo onkologicky nemocných pacientů, kteří se aktivně zajímají o možnosti léčby. Podle Nadace pro výzkum rakoviny ale informace častěji hledají na internetu a někteří mají tendenci podléhat dezinformacím. Reálné novinky v léčbě i výzkumu karcinomů představila konference pacientů s experty.
                             49:00
                             Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka
                              Okresní soud Praha-západ rehabilitoval člena skupiny The Plastic People of the Universe Josefa Janíčka. Za nezákonnou označil jeho vazbu v roce 1976. V ruzyňské a pankrácké věznici strávil skoro půl roku.
                              50:11
                              Kletba odhalená českými vědci
                               Odhalené tajemství proklínací tabulky - víc než 3 tisíce let starého artefaktu, nalezeného na Západním břehu Jordánu. Díky práci českých vědců vyšla najevo kletba, kterou ukrývala. Z přehnuté tabulky ji získali bez fyzického zásahu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               13. října 2023

                               Přehled dílů

                               Stopáž49 minut

                               16. června

                               Headlines — Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                               16. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               16. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               15. června

                               Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                               15. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               15. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               15. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               14. června

                               Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                               14. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               14. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               14. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                               13. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               13. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                               12. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               12. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám