54 minut

12. října 2023

Část: Preventivní opatření u židovských památek

Obsah dílu

Boj Izraelců proti Hamásu — Totální blokáda Pásma Gazy — Co předcházelo útoku Hamásu — Útok Hamásu zblízka — Pásmo Gazy a hraniční přechody — Repatriační lety z Izraele — Přílety krajanů z Izraele — Preventivní opatření u židovských památek — Růst daňového zatížení — Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách — Zahájení Signal Festivalu — Ruské útoky na Ukrajině — Předvolání ruského velvyslance — Průměrné ceny pohonných hmot — Ochlazení v Česku — Vzdělávání zdravotních sester — Ocenění pro zdravotní sestry — Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi — Chleba nahradil dražší pečivo — Obvinění Ladislava Vrabela — Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka — Vliv polské církve na voliče — Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů — Cvičení armády u jaderné elektrárny — Guru Jára je na svobodě — Dopady suchého léta — MOV suspendoval Rusko — Léčba na míru pro onkologické pacienty — Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka — Kletba odhalená českými vědci

Části dílu

00:43
Boj Izraelců proti Hamásu
  Počet obětí víkendových teroristických útoků hnutí Hamás na Izrael stále stoupá. Podle některých zdrojů už překročil tisíc tři sta. Do Tel Avivu dorazil americký ministr zahraničí Antony Blinken, aby židovskému státu osobně vyjádřil podporu.
  01:53
  Totální blokáda Pásma Gazy
   Spojené státy už do východního Středomoří poslali letadlovou loď. Vojenskou pomoc Izraeli dnes nabídl také německý kancléř Scholz.
   04:57
   Co předcházelo útoku Hamásu
    Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
    07:36
    Útok Hamásu zblízka
     Ráno 7. října uslyšel Jisrael Lander sirény. Na pohraniční vesnici Kfar Aza vyletěly stovky raket. Reportáž Davida Borka z místa.
     10:03
     Pásmo Gazy a hraniční přechody
      Pásmo Gazy je jednou z nejvíc zalidněných oblastí na světě.
      10:36
      Repatriační lety z Izraele
       Pokračuje letecká evakuace českých občanů z Izraele. Seznam pasažérů už je uzavřený, poslední lidé se do něj přihlašovali ještě dnes. Z celkem šesti spojů čtyři připadají právě na dnešek - znamená to přepravit přes 200 lidí za 24 hodin.
       14:13
       Přílety krajanů z Izraele
        Živý vstup redaktorky Alžběty Kvitové.
        15:14
        Preventivní opatření u židovských památek
         V Česku teď podle ministra vnitra žádné bezprostřední riziko nehrozí. Vít Rakušan to řekl po ranním jednání s prezidentem Petrem Pavlem. Připomněl, že policie už o víkendu zahájila preventivní bezpečnostní opatření.
         16:30
         Růst daňového zatížení
          Necelý den zbývá do sněmovního rozhodnutí o úsporném balíčku. Vláda chce díky němu snížit hospodaření na dluh – v příštím roce skoro o 98 miliard korun. Zhruba třetinu má vynést zvýšení některých odvodů – mimo jiné z alkoholu, tabáku, nemovitostí i příjmu firem.
          19:28
          Sněmovna o nedůvěře vládě a dopravních stavbách
           Další důležitý bod čeká poslance v úterý. Předsedkyně sněmovny svolala na podnět klubu hnutí ANO schůzi k hlasování o nedůvěře vládě. Začne v deset dopoledne. Důvodem je opoziční kritika ministra vnitra kvůli vlastnictví šifrovaného telefonu.
           20:41
           Zahájení Signal Festivalu
            Prahu ode dneška rozsvítil v pořadí už jedenáctý Signal Festival. Nabídne 20 instalací, z toho 13 přístupných veřejnosti zdarma. Zahájení je na Karlínském náměstí, kde se na průčelí kostela svatých Cyrila a Metoděje promítá videomapping Echo japonského studia Flightgraf.
            23:26
            Ruské útoky na Ukrajině
             Česko společně s Dánskem dodá Kyjevu těžké i pěchotní zbraně. Novou i modernizovanou techniku nakoupí Kodaň u českých společností, které ji předají Ukrajině. Součástí dodávky mají být také systémy boje proti dronům.
             25:53
             Předvolání ruského velvyslance
              České ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Sdělilo mu rozhořčení nad barbarským útokem na ukrajinskou obec Hroza, při kterém minulý týden zahynulo 59 civilistů.
              26:14
              Průměrné ceny pohonných hmot
               Pohonné hmoty zlevňují. Průměrná cena Naturalu se po čtyřech týdnech vrátila pod 40 korun za litr. Nafta zůstává nad touto hranicí, poprvé od ledna je dražší než benzin. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Jihočeském kraji.
               26:34
               Ochlazení v Česku
                Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
                28:58
                Vzdělávání zdravotních sester
                 Tři tisíce sester podle dat Ministerstva zdravotnictví chybí v oborech napříč systémem. Další tisíce jich v příštích letech vypadnou kvůli vysokému věku.
                 31:46
                 Ocenění pro zdravotní sestry
                  Právě vzdělávání nových posil se věnují i další vítězky ankety, o kterých rozhodovala odborná porota.
                  35:24
                  Reakce soudců na kritiku vůči Pavlu Simonovi
                   Reakce na kritiku kandidáta na ústavního soudce Pavla Simona. Soudcovská unie vyjádřila znepokojení nad politickým zpochybňováním konkrétních rozhodnutí Nejvyššího soudu. U toho teď Simon působí.
                   35:41
                   Chleba nahradil dražší pečivo
                    Ekonomická krize podle svazu pekařů zvedá v Česku spotřebu chleba. V posledních deseti letech mírně ztrácel na úkor jiného pečiva, teď se k němu ale lidé vrátili. Kupují přitom spíš menší bochníky a zkoušejí nové druhy.
                    37:47
                    Obvinění Ladislava Vrabela
                     Policie obvinila Ladislava Vrabela z dotačního podvodu. Případ souvisí s covidovými podporami pro firmy. Organizátor protivládních demonstrací působí jako jednatel ve třech společnostech.
                     38:10
                     Společná protivzdušná obrana 10 států včetně Česka
                      Česko bude společně s dalšími členy Severoatlantické aliance pořizovat systémy protivzdušné obrany. Mohlo by tak vyjednat nižší cenu za nákup a následnou údržbu. Deset zemí - včetně Německa, Belgie, Dánska nebo Maďarska - podepsalo v Bruselu dohodu, která dá projektu právní základ.
                      38:52
                      Vliv polské církve na voliče
                       Polský episkopát lidem doporučuje, komu dát hlas v nedělních parlamentních volbách. Věřící by například neměli volit strany, které prosazují právo žen na potrat. Opozice znovu upozorňuje na to, že duchovní v kostelech nabádají k volbě vládní strany Právo a Spravedlnost. Zástupci církve to odmítají.
                       41:27
                       Podmíněné tresty za korupci při získávání řidičských průkazů
                        S tříletou podmínkou a peněžitým trestem odcházela od okresního soudu v Jablonci nad Nisou dvojice provozovatelů autoškol. Podle státního zástupce umožnili za úplatu desítkám lidí získat řidičský průkaz. Soud přijal dohodu o vině a trestu, kterou oba uzavřeli se státním zástupcem. Rozsudek je pravomocný.
                        42:09
                        Cvičení armády u jaderné elektrárny
                         Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                         44:01
                         Guru Jára je na svobodě
                          Jaroslav Dobeš známý jako Guru Jára je na svobodě. Rozhodl o tom brněnský soud s tím, že pět a půl roku vězení si už odpykal ve vazbě na Filipínách. Státní žalobce podal proti verdiktu stížnost. 52letý muž byl odsouzený za znásilnění několika žen.
                          44:24
                          Dopady suchého léta
                           Nesplavné řeky, špatná úroda, někde dokonce nedostatek pitné vody. Dopady letošního suchého léta v Česku. Třeba na Plzeňsku v září spadla jen pětina průměrných srážek. A vydatnější déšť v příštích dnech meteorologové neočekávají.
                           46:23
                           MOV suspendoval Rusko
                            Mezinárodní olympijský výbor s okamžitou platností suspendoval Rusko kvůli začlenění sportovních organizací z okupovaných ukrajinských oblastí. Porušilo tím teritoriální integritu definovanou olympijskou chartou. Pro ruskou sportovní obec to znamená, že mimo jiné přijde o financování.
                            46:43
                            Léčba na míru pro onkologické pacienty
                             Po covidu přibylo onkologicky nemocných pacientů, kteří se aktivně zajímají o možnosti léčby. Podle Nadace pro výzkum rakoviny ale informace častěji hledají na internetu a někteří mají tendenci podléhat dezinformacím. Reálné novinky v léčbě i výzkumu karcinomů představila konference pacientů s experty.
                             49:00
                             Soudní ospravedlnění Josefa Janíčka
                              Okresní soud Praha-západ rehabilitoval člena skupiny The Plastic People of the Universe Josefa Janíčka. Za nezákonnou označil jeho vazbu v roce 1976. V ruzyňské a pankrácké věznici strávil skoro půl roku.
                              50:11
                              Kletba odhalená českými vědci
                               Odhalené tajemství proklínací tabulky - víc než 3 tisíce let starého artefaktu, nalezeného na Západním břehu Jordánu. Díky práci českých vědců vyšla najevo kletba, kterou ukrývala. Z přehnuté tabulky ji získali bez fyzického zásahu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               13. října 2023

                               Přehled dílů

                               8319 dostupných
                               Stopáž55 minut

                               18. července

                               18. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               18. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. července

                               Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                               17. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               16. července

                               Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                               16. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               16. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               15. července

                               Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                               15. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               15. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               15. 7. 2024 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               14. července

                               Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                               14. 7. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               14. července

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               14. 7. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám