49 minut

14. listopadu 2020

Část: Ceny Thálie

Obsah dílu

Nábor státních zaměstnanců — Víc peněz na platy — Platy státních zaměstnanců — Kapacity nemocnic a počty nakažených — Nová opatření — Podpora Trumpovi — Zdanění hazardu — Vyznamenání pro vojákyni — Uzavírka D1 — Simulátor Boeingu — Uprchlíci z Karabachu — Komiks o Čáslavské — Čidla do domů sociálních služeb — Senát proti suchu — Zadržování vody — Sokolnické oslavy — 60 let od neštěstí u Stéblové — Nákup ojetin — Dovoz ojetin — Nedostatek ojetin — Nepokoje v Etiopii — Investice do Číny — Vrácené vyznamenání — Neukáznění turisté — Studenti v nemocnicích — Návštěvnost Hradu — Dobrovolník — Objevené sarkofágy — Výlov rybníka — Péče pro cizince — Ceny Thálie

Části dílu

00:36
Nábor státních zaměstnanců
  Kabinet hodlá nabírat nové učitele, vojáky, policisty, ale i úředníky. Počet zaměstnanců placených ze státního rozpočtu má vzrůst na víc než 482 tisíc.
  01:13
  Víc peněz na platy
   Vláda dá příští rok za platy státních zaměstnanců rekordních 240 miliard korun. To je o téměř 90 miliard víc než před čtyřmi lety.
   04:25
   Platy státních zaměstnanců
    Spolu s počty státních zaměstnanců rostou zároveň i jejich průměrné platy.
    05:21
    Kapacity nemocnic a počty nakažených
     Přestal stoupat počet pacientů, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici. Stabilně se už drží kolem sedmi až osmi tisíc. Volná je aktuálně necelá pětina intenzivních lůžek a třetina těch standardních.
     09:39
     Nová opatření
      Rakouská vláda se chystá výrazně omezit pohyb lidí na veřejnosti. Zavřou se také základní školy a obchody s výjimkou nezbytného sortimentu.
      10:26
      Podpora Trumpovi
       Živý vstup Davida Miřejovského.
       11:47
       Zdanění hazardu
        Poslanci budou příští týden hlasovat o zdanění hazardu. Rozpočtový výbor sněmovny navrhl zvýšit odvody z loterií na 55 procent.
        13:59
        Vyznamenání pro vojákyni
         Státní vyznamenání pro padlou vojákyni. Prezident Miloš Zeman udělí in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché.
         14:22
         Uzavírka D1
          Živý vstup Kateřiny Beranové.
          15:34
          Simulátor Boeingu
           V Česku už je od tohoto týdne nový systém pro simulátory letadel Boeing MAX. Úřady zakázaly těmto strojům létat vloni po haváriích, při kterých zemřelo skoro 350 lidí.
           16:44
           Uprchlíci z Karabachu
            Živý vstup Karla Rožánka.
            18:41
            Komiks o Čáslavské
             Spisovatel Jan Novák a výtvarník Jaromír 99 zpracovali život slavné olympioničky do komiksové podoby.
             21:14
             Čidla do domů sociálních služeb
              I starší domy sociálních služeb by měly mít povinně požární hlásiče. Za připojení k dispečinku hasičů by navíc nemusely platit.
              24:04
              Senát proti suchu
               Senát upravil novelu vodního zákona. Chce zjednodušit obnovu koryt malých toků – dříve napřímených, které by se měly vrátit přírodě.
               24:42
               Zadržování vody
                S vodou se snaží lépe nakládat v Brdech. Správa chráněné krajinné oblasti začala napravovat nevhodná opatření z minulosti – třeba příkopy, které odvodňovaly louky.
                26:27
                Sokolnické oslavy
                 Čeští sokolníci si dnes připomněli 10 let od zapsání svého oboru na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
                 26:46
                 60 let od neštěstí u Stéblové
                  Při srážce vlaků tehdy zahynulo 118 cestujcíích, 110 bylo zraněných. Alespoň drobná pieta výročí na místě nehody připomněla.
                  28:50
                  Nákup ojetin
                   Lidé teď ojeté vozy vybírají víc přes internet – odborníci radí ještě víc zbystřit a prověřit historii nabízeného vozu.
                   31:51
                   Dovoz ojetin
                    Do Česka se v prvních třech čtvrtletích letoška dovezlo téměř 115 tisíc ojetých aut. Oproti loňsku je to o šestnáct procent méně.
                    32:55
                    Nedostatek ojetin
                     Nedostatek ojetých aut se týká většiny Evropy. V Česku mají výhodu ti prodejci, kteří jsou blízko hranic.
                     34:40
                     Nepokoje v Etiopii
                      V Etiopii se vyostřuje konflikt mezi centrální vládou a milicemi Lidově osvobozenecké fronty státu Tigraj. Dvě letiště sousedící s regionem se stala cílem raketového ostřelování.
                      35:06
                      Investice do Číny
                       Trumpova administrativa zesiluje po volbách tlak na Peking. Prezident exekutivním příkazem zakázal americké investice do těch čínských společností, které vlastní nebo kontroluje čínská armáda.
                       37:24
                       Vrácené vyznamenání
                        Medaile Za zásluhy vrácená prezidentu Zemanovi. Zpěvák Daniel Hůlka na své facebookové stránce popsal, jak v týdnu poštou na Hrad zaslal ocenění, které mu hlava státu udělila před čtyřmi lety.
                        37:55
                        Neukáznění turisté
                         I kvůli omezením spojeným s koronavirem míří velké množství lidí do přírody. Někteří mají ale problémy s dodržováním pravidel.
                         38:31
                         Studenti v nemocnicích
                          Nemocnice i sociální služby kvůli nedostatku personálu stále hledají dobrovolníky. Mezi nimi přibývá i mladších studentů středních zdravotnických škol.
                          40:54
                          Návštěvnost Hradu
                           Velké podzimní ztráty kvůli koronaviru vykazuje nejnavštěvovanější památka v Česku. V září navštívilo Pražský hrad bezmála 24 tisíc návštěvníků.
                           41:14
                           Dobrovolník
                            Jeden z nejsilnějších příběhů 20. století poprvé v českém jazyce. Kniha Dobrovolník přináší dosud nezveřejněné informace o osudu Witolda Pileckého.
                            43:23
                            Objevené sarkofágy
                             Egyptští archeologové představili víc než sto sarkofágů, které objevili na starověkém pohřebišti v Sakkáře.
                             43:48
                             Výlov rybníka
                              Rybáři se pustili do výlovu rybníka Nezmar v Dolním Benešově na Opavsku. Jde o jednu z největších podobných akcí v Moravskoslezském kraji.
                              44:26
                              Péče pro cizince
                               Nejméně ještě dva až tři týdny budou podle ministra zdravotnictví nemocnice odkládat péči, aby zajistily kapacity pro koronavirové pacienty. Lidí s jinými vážnými problémy ale neubývá.
                               46:40
                               Ceny Thálie
                                Herecká asociace začne za chvíli na svém webu vyhlašovat vítěze letošních Cen Thálie – kvůli koronavirové pandemii se ceremoniál poprvé za sedmadvacet let nekoná na jevišti Národního divadla.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                15. listopadu 2020

                                Přehled dílů

                                8331 dostupných
                                Stopáž54 minut

                                24. července

                                Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                                24. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž53 minut

                                23. července

                                Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                23. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž53 minut

                                23. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                22. července

                                Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                22. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                22. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                21. července

                                Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                21. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                21. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                20. července

                                Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                20. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                20. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 7. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám