49 minut

14. listopadu 2020

Část: Neukáznění turisté

Obsah dílu

Nábor státních zaměstnanců — Víc peněz na platy — Platy státních zaměstnanců — Kapacity nemocnic a počty nakažených — Nová opatření — Podpora Trumpovi — Zdanění hazardu — Vyznamenání pro vojákyni — Uzavírka D1 — Simulátor Boeingu — Uprchlíci z Karabachu — Komiks o Čáslavské — Čidla do domů sociálních služeb — Senát proti suchu — Zadržování vody — Sokolnické oslavy — 60 let od neštěstí u Stéblové — Nákup ojetin — Dovoz ojetin — Nedostatek ojetin — Nepokoje v Etiopii — Investice do Číny — Vrácené vyznamenání — Neukáznění turisté — Studenti v nemocnicích — Návštěvnost Hradu — Dobrovolník — Objevené sarkofágy — Výlov rybníka — Péče pro cizince — Ceny Thálie

Části dílu

00:36
Nábor státních zaměstnanců
  Kabinet hodlá nabírat nové učitele, vojáky, policisty, ale i úředníky. Počet zaměstnanců placených ze státního rozpočtu má vzrůst na víc než 482 tisíc.
  01:13
  Víc peněz na platy
   Vláda dá příští rok za platy státních zaměstnanců rekordních 240 miliard korun. To je o téměř 90 miliard víc než před čtyřmi lety.
   04:25
   Platy státních zaměstnanců
    Spolu s počty státních zaměstnanců rostou zároveň i jejich průměrné platy.
    05:21
    Kapacity nemocnic a počty nakažených
     Přestal stoupat počet pacientů, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici. Stabilně se už drží kolem sedmi až osmi tisíc. Volná je aktuálně necelá pětina intenzivních lůžek a třetina těch standardních.
     09:39
     Nová opatření
      Rakouská vláda se chystá výrazně omezit pohyb lidí na veřejnosti. Zavřou se také základní školy a obchody s výjimkou nezbytného sortimentu.
      10:26
      Podpora Trumpovi
       Živý vstup Davida Miřejovského.
       11:47
       Zdanění hazardu
        Poslanci budou příští týden hlasovat o zdanění hazardu. Rozpočtový výbor sněmovny navrhl zvýšit odvody z loterií na 55 procent.
        13:59
        Vyznamenání pro vojákyni
         Státní vyznamenání pro padlou vojákyni. Prezident Miloš Zeman udělí in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché.
         14:22
         Uzavírka D1
          Živý vstup Kateřiny Beranové.
          15:34
          Simulátor Boeingu
           V Česku už je od tohoto týdne nový systém pro simulátory letadel Boeing MAX. Úřady zakázaly těmto strojům létat vloni po haváriích, při kterých zemřelo skoro 350 lidí.
           16:44
           Uprchlíci z Karabachu
            Živý vstup Karla Rožánka.
            18:41
            Komiks o Čáslavské
             Spisovatel Jan Novák a výtvarník Jaromír 99 zpracovali život slavné olympioničky do komiksové podoby.
             21:14
             Čidla do domů sociálních služeb
              I starší domy sociálních služeb by měly mít povinně požární hlásiče. Za připojení k dispečinku hasičů by navíc nemusely platit.
              24:04
              Senát proti suchu
               Senát upravil novelu vodního zákona. Chce zjednodušit obnovu koryt malých toků – dříve napřímených, které by se měly vrátit přírodě.
               24:42
               Zadržování vody
                S vodou se snaží lépe nakládat v Brdech. Správa chráněné krajinné oblasti začala napravovat nevhodná opatření z minulosti – třeba příkopy, které odvodňovaly louky.
                26:27
                Sokolnické oslavy
                 Čeští sokolníci si dnes připomněli 10 let od zapsání svého oboru na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
                 26:46
                 60 let od neštěstí u Stéblové
                  Při srážce vlaků tehdy zahynulo 118 cestujcíích, 110 bylo zraněných. Alespoň drobná pieta výročí na místě nehody připomněla.
                  28:50
                  Nákup ojetin
                   Lidé teď ojeté vozy vybírají víc přes internet – odborníci radí ještě víc zbystřit a prověřit historii nabízeného vozu.
                   31:51
                   Dovoz ojetin
                    Do Česka se v prvních třech čtvrtletích letoška dovezlo téměř 115 tisíc ojetých aut. Oproti loňsku je to o šestnáct procent méně.
                    32:55
                    Nedostatek ojetin
                     Nedostatek ojetých aut se týká většiny Evropy. V Česku mají výhodu ti prodejci, kteří jsou blízko hranic.
                     34:40
                     Nepokoje v Etiopii
                      V Etiopii se vyostřuje konflikt mezi centrální vládou a milicemi Lidově osvobozenecké fronty státu Tigraj. Dvě letiště sousedící s regionem se stala cílem raketového ostřelování.
                      35:06
                      Investice do Číny
                       Trumpova administrativa zesiluje po volbách tlak na Peking. Prezident exekutivním příkazem zakázal americké investice do těch čínských společností, které vlastní nebo kontroluje čínská armáda.
                       37:24
                       Vrácené vyznamenání
                        Medaile Za zásluhy vrácená prezidentu Zemanovi. Zpěvák Daniel Hůlka na své facebookové stránce popsal, jak v týdnu poštou na Hrad zaslal ocenění, které mu hlava státu udělila před čtyřmi lety.
                        37:55
                        Neukáznění turisté
                         I kvůli omezením spojeným s koronavirem míří velké množství lidí do přírody. Někteří mají ale problémy s dodržováním pravidel.
                         38:31
                         Studenti v nemocnicích
                          Nemocnice i sociální služby kvůli nedostatku personálu stále hledají dobrovolníky. Mezi nimi přibývá i mladších studentů středních zdravotnických škol.
                          40:54
                          Návštěvnost Hradu
                           Velké podzimní ztráty kvůli koronaviru vykazuje nejnavštěvovanější památka v Česku. V září navštívilo Pražský hrad bezmála 24 tisíc návštěvníků.
                           41:14
                           Dobrovolník
                            Jeden z nejsilnějších příběhů 20. století poprvé v českém jazyce. Kniha Dobrovolník přináší dosud nezveřejněné informace o osudu Witolda Pileckého.
                            43:23
                            Objevené sarkofágy
                             Egyptští archeologové představili víc než sto sarkofágů, které objevili na starověkém pohřebišti v Sakkáře.
                             43:48
                             Výlov rybníka
                              Rybáři se pustili do výlovu rybníka Nezmar v Dolním Benešově na Opavsku. Jde o jednu z největších podobných akcí v Moravskoslezském kraji.
                              44:26
                              Péče pro cizince
                               Nejméně ještě dva až tři týdny budou podle ministra zdravotnictví nemocnice odkládat péči, aby zajistily kapacity pro koronavirové pacienty. Lidí s jinými vážnými problémy ale neubývá.
                               46:40
                               Ceny Thálie
                                Herecká asociace začne za chvíli na svém webu vyhlašovat vítěze letošních Cen Thálie – kvůli koronavirové pandemii se ceremoniál poprvé za sedmadvacet let nekoná na jevišti Národního divadla.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                15. listopadu 2020

                                Přehled dílů

                                8321 dostupných
                                Stopáž54 minut

                                19. července

                                Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                19. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                19. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                18. července

                                Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                18. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                18. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. července

                                Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                17. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. července

                                Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                16. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                15. července

                                Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                                15. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                15. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 7. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám