49 minut

15. listopadu 2020

Obsah dílu

Nouzový stav — Mírnější rozvolňování — Počet nakažených — Hackeři a vakcína — Vývoj vakcíny — Plošné testování — Neklid po volbách — Superhrubá mzda — Volební model — Protesty proti mírové dohodě — Obchodní dohoda — Průzkum Bečvy — Komenského výročí — Peníze z Harvardských fondů — Běloruské protesty — Dopravní nehody — Chalupy — Výročí 17. listopadu — Balíky a dopravci — Nákupní chování — On-line nákupy — Konflikt v Etiopii — Čínské očkování — Vánoční stromy — Ceny Thálie — Světla naděje — Franouzské známky — Autokina — Trojská lávka — Novinářská cena

Části dílu

00:37
Nouzový stav
  Vláda požádá poslance o schválení dalších třiceti dní nouzového stavu. Sněmovna by o jeho pokračování měla rozhodnout ve čtvrtek. S nouzovým stavem totiž počítají všechny rizikové stupně protiepidemického plánu.
  01:28
  Mírnější rozvolňování
   Rozvolňovat by se podle premiéra mělo pomaleji než na jaře. Ministr zdravotnictví předpokládá, že do konce roku se v Česku nedostane na první úroveň opatření.
   04:02
   Počet nakažených
    Nových případů koronaviru znovu ubylo - včera laboratoře zjistily přes 4 tisíce nakažených - zhruba o 3 a půl tisíce méně než minulou sobotu. Dnes přibylo prozatím 1042 případů.
    05:42
    Hackeři a vakcína
     Hackeři ze Severní Koreje a Ruska napadli software firem, které vyvíjejí vakcínu proti koronaviru. Oznámila to společnost Microsoft s tím, že útoky byly vesměs neúspěšné.
     06:04
     Vývoj vakcíny
      V poslední fázi klinického testování je v tuto chvíli 11 experimentálních vakcín. Nejdál je výzkum společností AstraZeneca a Pfizer.
      08:04
      Plošné testování
       Rakousko brzy po vzoru Slovenska spustí plošné testování obyvatel na koronavirus. Oznámil to kancléř Sebastian Kurz - chce tak zemi zajistit vánoční svátky bez výraznějších omezení.
       08:58
       Neklid po volbách
        Americký prezident Donald Trump poprvé veřejně napsal, že Joe Biden vyhrál volby. Ty ale podle něj byly zmanipulované.
        11:34
        Superhrubá mzda
         Premiér Andrej Babiš dnes v rozhovoru pro ČT řekl, že ve čtvrtek hodlá ve sněmovně prosadit svůj návrh na snížení daní zaměstnanců i přes případný odpor koaliční ČSSD.
         12:52
         Volební model
          Kdyby se volilo do sněmovny na přelomu října a listopadu, vyhrálo by podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO.
          13:39
          Protesty proti mírové dohodě
           Ázerbájdžán o deset dní prodloužil lhůtu pro předání kelbadžarského okresu Arménii. Dohoda o konci války o Náhorní Karabach počítala s dnešním dnem.
           15:52
           Obchodní dohoda
            Pět zemí Asie a Tichomoří v čele s Čínou a Japonskem podepsaly dohodu o volném obchodu. Ta je největší svého druhu na světě, zahrnuje dvě miliardy lidí a zhruba třetinu světové ekonomiky.
            16:17
            Průzkum Bečvy
             Živý vstup Martina Laštůvky.
             17:53
             Komenského výročí
              Dnes je to 350 let od smrti Jana Amose Komenského. Výročí se prolíná celý rokem a připomíná si ho řada institucí, nejen těch kulturních.
              21:05
              Peníze z Harvardských fondů
               Po sedmnáci letech padl první verdikt, komu připadnou peníze po vytunelovaných Harvardských fondech. Na sto milionů korun původně zabavených Viktoru Koženému ale nemají podle Obvodního soudu pro Prahu 2 nárok poškození.
               23:38
               Běloruské protesty
                Protesty v Bělorusku s heslem „Jdu ven“. Záběry ze sociálních sítí ukazují protesty, na kterých lidé skandují poslední vzkaz aktivisty Romana Bandarenka. Podle organizace Vjasna bylo zadrženo na sto padesát lidí.
                24:03
                Dopravní nehody
                 Svět si dnes připomíná oběti dopravních nehod. Na českých silnicích letos do října zemřelo 400 osob, méně než loni. Podle expertů i kvůli koronaviru a nižšímu provozu.
                 26:26
                 Chalupy
                  Zájem o chaty a chalupy letos výrazně vzrostl. Do konce září se jich prodalo bezmála 5 tisíc. Skoro o 13 procent víc než za stejné loňské období.
                  26:50
                  Výročí 17. listopadu
                   Česko si pozítří připomene události 17. listopadu 1989. Letos kvůli koronaviru v omezené podobě.
                   29:45
                   Balíky a dopravci
                    Firmy se ve velkém připravují na rekordní sezónu. I na to, aby zvládly nápor objednávek. Nabírají zaměstnance a rozšiřují svá výdejní místa.
                    32:48
                    Nákupní chování
                     Kvůli pandemii koronaviru se změnilo chování zákazníků. Z meziročního srovnání týdne na přelomu října a listopadu u vybraných obchodníků vyplývá, že lidé sice dělali míň nákupů, ale víc za ně utráceli.
                     33:45
                     On-line nákupy
                      Obchodníci očekávají, že kvůli opatřením proti koronaviru budou lidé mnohem víc nakupovat dárky i daší zboží přes internet. Včetně potravin.
                      36:44
                      Konflikt v Etiopii
                       Konflikt mezi povstalci a federální vládou na severu Etiopie se už přelil přes hranice. Vzbouřenci ostřelovali sousední Eritreu a pohrozili i dalšími útoky na civilisty, pokud tamní vláda vyšle do Etiopie své jednotky.
                       37:12
                       Čínské očkování
                        Statisíce Číňanů už dostaly experimentální vakcíny proti koronaviru - dřív, než prošly třetí fází klinického testování. Zahraniční experti považují takový postup za neetický a zdraví škodlivý.
                        39:24
                        Vánoční stromy
                         Na náměstí obcí a měst míří první vánoční stromy. Často je darují soukromí vlastníci. Právě od nich letos České Budějovice dostaly skoro třicet let starou jedli kavkazskou.
                         40:21
                         Ceny Thálie
                          Poprvé vyhlašovala Herecká asociace držitele cen Thálie na internetu.
                          41:27
                          Světla naděje
                           Svíčky nebo lampiony, ideálně v červené barvě. Lidé je mezi 18. a 19. hodinou rozsvěceli v Brně v oknech svých domů a bytů. Symbolizovat mají naději pro dobrovolníky a nemocné.
                           41:47
                           Franouzské známky
                            Nasazení zdravotníků v boji s koronavirem se nezvyklým způsobem rozhodla ocenit i francouzská vláda. Připomínat ho budou v těchto dnech vydané poštovní známky známky.
                            43:48
                            Autokina
                             Krajská hygienická stanice v Plzni zakázala provoz klatovského autokina. Přestože v jiných krajích dál promítají.
                             44:43
                             Trojská lávka
                              Jsou to necelé tři roky od pádu lávky spojující pražskou Troju s parkem Stromovka. Teď už Vltavu překonává nová stavba. Její kondici neustále sleduje množství instalovaných čidel.
                              46:33
                              Novinářská cena
                               Česko německý fond budoucnosti udělil ceny novinářům, kteří svou prací přispívají k porozumění mezi lidmi obou zemí. Zvláštní cenu Mileny Jesenské získal redaktor ČT Jan Beránek.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž53 minut
                               Další díl
                               16. listopadu 2020

                               Přehled dílů

                               8271 dostupných
                               Stopáž54 minut

                               25. června

                               25. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               25. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               24. června

                               Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru, odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                               24. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               24. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               23. června

                               Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                               23. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               23. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               22. června

                               Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                               22. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               22. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                               21. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám