49 minut

14. listopadu 2020

Obsah dílu

Nábor státních zaměstnanců — Víc peněz na platy — Platy státních zaměstnanců — Kapacity nemocnic a počty nakažených — Nová opatření — Podpora Trumpovi — Zdanění hazardu — Vyznamenání pro vojákyni — Uzavírka D1 — Simulátor Boeingu — Uprchlíci z Karabachu — Komiks o Čáslavské — Čidla do domů sociálních služeb — Senát proti suchu — Zadržování vody — Sokolnické oslavy — 60 let od neštěstí u Stéblové — Nákup ojetin — Dovoz ojetin — Nedostatek ojetin — Nepokoje v Etiopii — Investice do Číny — Vrácené vyznamenání — Neukáznění turisté — Studenti v nemocnicích — Návštěvnost Hradu — Dobrovolník — Objevené sarkofágy — Výlov rybníka — Péče pro cizince — Ceny Thálie

Části dílu

00:36
Nábor státních zaměstnanců
  Kabinet hodlá nabírat nové učitele, vojáky, policisty, ale i úředníky. Počet zaměstnanců placených ze státního rozpočtu má vzrůst na víc než 482 tisíc.
  01:13
  Víc peněz na platy
   Vláda dá příští rok za platy státních zaměstnanců rekordních 240 miliard korun. To je o téměř 90 miliard víc než před čtyřmi lety.
   04:25
   Platy státních zaměstnanců
    Spolu s počty státních zaměstnanců rostou zároveň i jejich průměrné platy.
    05:21
    Kapacity nemocnic a počty nakažených
     Přestal stoupat počet pacientů, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici. Stabilně se už drží kolem sedmi až osmi tisíc. Volná je aktuálně necelá pětina intenzivních lůžek a třetina těch standardních.
     09:39
     Nová opatření
      Rakouská vláda se chystá výrazně omezit pohyb lidí na veřejnosti. Zavřou se také základní školy a obchody s výjimkou nezbytného sortimentu.
      10:26
      Podpora Trumpovi
       Živý vstup Davida Miřejovského.
       11:47
       Zdanění hazardu
        Poslanci budou příští týden hlasovat o zdanění hazardu. Rozpočtový výbor sněmovny navrhl zvýšit odvody z loterií na 55 procent.
        13:59
        Vyznamenání pro vojákyni
         Státní vyznamenání pro padlou vojákyni. Prezident Miloš Zeman udělí in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché.
         14:22
         Uzavírka D1
          Živý vstup Kateřiny Beranové.
          15:34
          Simulátor Boeingu
           V Česku už je od tohoto týdne nový systém pro simulátory letadel Boeing MAX. Úřady zakázaly těmto strojům létat vloni po haváriích, při kterých zemřelo skoro 350 lidí.
           16:44
           Uprchlíci z Karabachu
            Živý vstup Karla Rožánka.
            18:41
            Komiks o Čáslavské
             Spisovatel Jan Novák a výtvarník Jaromír 99 zpracovali život slavné olympioničky do komiksové podoby.
             21:14
             Čidla do domů sociálních služeb
              I starší domy sociálních služeb by měly mít povinně požární hlásiče. Za připojení k dispečinku hasičů by navíc nemusely platit.
              24:04
              Senát proti suchu
               Senát upravil novelu vodního zákona. Chce zjednodušit obnovu koryt malých toků – dříve napřímených, které by se měly vrátit přírodě.
               24:42
               Zadržování vody
                S vodou se snaží lépe nakládat v Brdech. Správa chráněné krajinné oblasti začala napravovat nevhodná opatření z minulosti – třeba příkopy, které odvodňovaly louky.
                26:27
                Sokolnické oslavy
                 Čeští sokolníci si dnes připomněli 10 let od zapsání svého oboru na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
                 26:46
                 60 let od neštěstí u Stéblové
                  Při srážce vlaků tehdy zahynulo 118 cestujcíích, 110 bylo zraněných. Alespoň drobná pieta výročí na místě nehody připomněla.
                  28:50
                  Nákup ojetin
                   Lidé teď ojeté vozy vybírají víc přes internet – odborníci radí ještě víc zbystřit a prověřit historii nabízeného vozu.
                   31:51
                   Dovoz ojetin
                    Do Česka se v prvních třech čtvrtletích letoška dovezlo téměř 115 tisíc ojetých aut. Oproti loňsku je to o šestnáct procent méně.
                    32:55
                    Nedostatek ojetin
                     Nedostatek ojetých aut se týká většiny Evropy. V Česku mají výhodu ti prodejci, kteří jsou blízko hranic.
                     34:40
                     Nepokoje v Etiopii
                      V Etiopii se vyostřuje konflikt mezi centrální vládou a milicemi Lidově osvobozenecké fronty státu Tigraj. Dvě letiště sousedící s regionem se stala cílem raketového ostřelování.
                      35:06
                      Investice do Číny
                       Trumpova administrativa zesiluje po volbách tlak na Peking. Prezident exekutivním příkazem zakázal americké investice do těch čínských společností, které vlastní nebo kontroluje čínská armáda.
                       37:24
                       Vrácené vyznamenání
                        Medaile Za zásluhy vrácená prezidentu Zemanovi. Zpěvák Daniel Hůlka na své facebookové stránce popsal, jak v týdnu poštou na Hrad zaslal ocenění, které mu hlava státu udělila před čtyřmi lety.
                        37:55
                        Neukáznění turisté
                         I kvůli omezením spojeným s koronavirem míří velké množství lidí do přírody. Někteří mají ale problémy s dodržováním pravidel.
                         38:31
                         Studenti v nemocnicích
                          Nemocnice i sociální služby kvůli nedostatku personálu stále hledají dobrovolníky. Mezi nimi přibývá i mladších studentů středních zdravotnických škol.
                          40:54
                          Návštěvnost Hradu
                           Velké podzimní ztráty kvůli koronaviru vykazuje nejnavštěvovanější památka v Česku. V září navštívilo Pražský hrad bezmála 24 tisíc návštěvníků.
                           41:14
                           Dobrovolník
                            Jeden z nejsilnějších příběhů 20. století poprvé v českém jazyce. Kniha Dobrovolník přináší dosud nezveřejněné informace o osudu Witolda Pileckého.
                            43:23
                            Objevené sarkofágy
                             Egyptští archeologové představili víc než sto sarkofágů, které objevili na starověkém pohřebišti v Sakkáře.
                             43:48
                             Výlov rybníka
                              Rybáři se pustili do výlovu rybníka Nezmar v Dolním Benešově na Opavsku. Jde o jednu z největších podobných akcí v Moravskoslezském kraji.
                              44:26
                              Péče pro cizince
                               Nejméně ještě dva až tři týdny budou podle ministra zdravotnictví nemocnice odkládat péči, aby zajistily kapacity pro koronavirové pacienty. Lidí s jinými vážnými problémy ale neubývá.
                               46:40
                               Ceny Thálie
                                Herecká asociace začne za chvíli na svém webu vyhlašovat vítěze letošních Cen Thálie – kvůli koronavirové pandemii se ceremoniál poprvé za sedmadvacet let nekoná na jevišti Národního divadla.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                15. listopadu 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                16. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                15. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                14. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                13. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                13. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám