14. listopad 2020

Obsah dílu

Nábor státních zaměstnanců — Víc peněz na platy — Platy státních zaměstnanců — Kapacity nemocnic a počty nakažených — Nová opatření — Podpora Trumpovi — Zdanění hazardu — Vyznamenání pro vojákyni — Uzavírka D1 — Simulátor Boeingu — Uprchlíci z Karabachu — Komiks o Čáslavské — Čidla do domů sociálních služeb — Senát proti suchu — Zadržování vody — Sokolnické oslavy — 60 let od neštěstí u Stéblové — Nákup ojetin — Dovoz ojetin — Nedostatek ojetin — Nepokoje v Etiopii — Investice do Číny — Vrácené vyznamenání — Neukáznění turisté — Studenti v nemocnicích — Návštěvnost Hradu — Dobrovolník — Objevené sarkofágy — Výlov rybníka — Péče pro cizince — Ceny Thálie

Části dílu

00:36
Nábor státních zaměstnanců
  Kabinet hodlá nabírat nové učitele, vojáky, policisty, ale i úředníky. Počet zaměstnanců placených ze státního rozpočtu má vzrůst na víc než 482 tisíc.
  01:13
  Víc peněz na platy
   Vláda dá příští rok za platy státních zaměstnanců rekordních 240 miliard korun. To je o téměř 90 miliard víc než před čtyřmi lety.
   04:25
   Platy státních zaměstnanců
    Spolu s počty státních zaměstnanců rostou zároveň i jejich průměrné platy.
    05:21
    Kapacity nemocnic a počty nakažených
     Přestal stoupat počet pacientů, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici. Stabilně se už drží kolem sedmi až osmi tisíc. Volná je aktuálně necelá pětina intenzivních lůžek a třetina těch standardních.
     09:39
     Nová opatření
      Rakouská vláda se chystá výrazně omezit pohyb lidí na veřejnosti. Zavřou se také základní školy a obchody s výjimkou nezbytného sortimentu.
      10:26
      Podpora Trumpovi
       Živý vstup Davida Miřejovského.
       11:47
       Zdanění hazardu
        Poslanci budou příští týden hlasovat o zdanění hazardu. Rozpočtový výbor sněmovny navrhl zvýšit odvody z loterií na 55 procent.
        13:59
        Vyznamenání pro vojákyni
         Státní vyznamenání pro padlou vojákyni. Prezident Miloš Zeman udělí in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché.
         14:22
         Uzavírka D1
          Živý vstup Kateřiny Beranové.
          15:34
          Simulátor Boeingu
           V Česku už je od tohoto týdne nový systém pro simulátory letadel Boeing MAX. Úřady zakázaly těmto strojům létat vloni po haváriích, při kterých zemřelo skoro 350 lidí.
           16:44
           Uprchlíci z Karabachu
            Živý vstup Karla Rožánka.
            18:41
            Komiks o Čáslavské
             Spisovatel Jan Novák a výtvarník Jaromír 99 zpracovali život slavné olympioničky do komiksové podoby.
             21:14
             Čidla do domů sociálních služeb
              I starší domy sociálních služeb by měly mít povinně požární hlásiče. Za připojení k dispečinku hasičů by navíc nemusely platit.
              24:04
              Senát proti suchu
               Senát upravil novelu vodního zákona. Chce zjednodušit obnovu koryt malých toků – dříve napřímených, které by se měly vrátit přírodě.
               24:42
               Zadržování vody
                S vodou se snaží lépe nakládat v Brdech. Správa chráněné krajinné oblasti začala napravovat nevhodná opatření z minulosti – třeba příkopy, které odvodňovaly louky.
                26:27
                Sokolnické oslavy
                 Čeští sokolníci si dnes připomněli 10 let od zapsání svého oboru na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
                 26:46
                 60 let od neštěstí u Stéblové
                  Při srážce vlaků tehdy zahynulo 118 cestujcíích, 110 bylo zraněných. Alespoň drobná pieta výročí na místě nehody připomněla.
                  28:50
                  Nákup ojetin
                   Lidé teď ojeté vozy vybírají víc přes internet – odborníci radí ještě víc zbystřit a prověřit historii nabízeného vozu.
                   31:51
                   Dovoz ojetin
                    Do Česka se v prvních třech čtvrtletích letoška dovezlo téměř 115 tisíc ojetých aut. Oproti loňsku je to o šestnáct procent méně.
                    32:55
                    Nedostatek ojetin
                     Nedostatek ojetých aut se týká většiny Evropy. V Česku mají výhodu ti prodejci, kteří jsou blízko hranic.
                     34:40
                     Nepokoje v Etiopii
                      V Etiopii se vyostřuje konflikt mezi centrální vládou a milicemi Lidově osvobozenecké fronty státu Tigraj. Dvě letiště sousedící s regionem se stala cílem raketového ostřelování.
                      35:06
                      Investice do Číny
                       Trumpova administrativa zesiluje po volbách tlak na Peking. Prezident exekutivním příkazem zakázal americké investice do těch čínských společností, které vlastní nebo kontroluje čínská armáda.
                       37:24
                       Vrácené vyznamenání
                        Medaile Za zásluhy vrácená prezidentu Zemanovi. Zpěvák Daniel Hůlka na své facebookové stránce popsal, jak v týdnu poštou na Hrad zaslal ocenění, které mu hlava státu udělila před čtyřmi lety.
                        37:55
                        Neukáznění turisté
                         I kvůli omezením spojeným s koronavirem míří velké množství lidí do přírody. Někteří mají ale problémy s dodržováním pravidel.
                         38:31
                         Studenti v nemocnicích
                          Nemocnice i sociální služby kvůli nedostatku personálu stále hledají dobrovolníky. Mezi nimi přibývá i mladších studentů středních zdravotnických škol.
                          40:54
                          Návštěvnost Hradu
                           Velké podzimní ztráty kvůli koronaviru vykazuje nejnavštěvovanější památka v Česku. V září navštívilo Pražský hrad bezmála 24 tisíc návštěvníků.
                           41:14
                           Dobrovolník
                            Jeden z nejsilnějších příběhů 20. století poprvé v českém jazyce. Kniha Dobrovolník přináší dosud nezveřejněné informace o osudu Witolda Pileckého.
                            43:23
                            Objevené sarkofágy
                             Egyptští archeologové představili víc než sto sarkofágů, které objevili na starověkém pohřebišti v Sakkáře.
                             43:48
                             Výlov rybníka
                              Rybáři se pustili do výlovu rybníka Nezmar v Dolním Benešově na Opavsku. Jde o jednu z největších podobných akcí v Moravskoslezském kraji.
                              44:26
                              Péče pro cizince
                               Nejméně ještě dva až tři týdny budou podle ministra zdravotnictví nemocnice odkládat péči, aby zajistily kapacity pro koronavirové pacienty. Lidí s jinými vážnými problémy ale neubývá.
                               46:40
                               Ceny Thálie
                                Herecká asociace začne za chvíli na svém webu vyhlašovat vítěze letošních Cen Thálie – kvůli koronavirové pandemii se ceremoniál poprvé za sedmadvacet let nekoná na jevišti Národního divadla.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                15. listopad 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                1. duben

                                Headlines — Jednání politiků o omezení vlastních platů — Základní platy ústavních činitelů — Rusko předsedá RB OSN — Útěky před válkou — Dražší české pivo — Rekonstrukce dálnice D1 mezi Vyškovem a Kroměříží — Praní špinavých peněz v Moldavsku — Po třech dnech opustil papež František nemocnici v Římě — Slabé tornádo se objevilo v okolí Letovic na Blanensku — Musoleum Davida Černého — Hospodaření obcí a krajů — Hospodaření veřejných rozpočtů — Vlna tornád ve Spojených státech — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Olomouci-Chválkovicích — Otevírání památek v Česku — V Česku stále chybí některé léky — Množství léků vrácených do lékáren — Problémy se závislostí na lécích — Rekordní tání ledovců v Rakousku — Napětí uprostřed Tchajwanského průlivu — Ukliďme Česko — Příběhy zavražděných odbojářů z věznice na Cejlu — Referendum o větrných elektrárnách — Teorie Velkého třesku — Knihovna Milana Kundery — Referendum o elektrických koloběžkách v Paříži — Otevření Frantovy budovy — Nízká hladina Orlické přehrady

                                1. 4. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                1. duben

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                1. 4. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                31. březen

                                Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                                31. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                31. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                31. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                30. březen

                                Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                                30. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                30. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 3. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám