49 minut

14. listopadu 2020

Část: Simulátor Boeingu

Obsah dílu

Nábor státních zaměstnanců — Víc peněz na platy — Platy státních zaměstnanců — Kapacity nemocnic a počty nakažených — Nová opatření — Podpora Trumpovi — Zdanění hazardu — Vyznamenání pro vojákyni — Uzavírka D1 — Simulátor Boeingu — Uprchlíci z Karabachu — Komiks o Čáslavské — Čidla do domů sociálních služeb — Senát proti suchu — Zadržování vody — Sokolnické oslavy — 60 let od neštěstí u Stéblové — Nákup ojetin — Dovoz ojetin — Nedostatek ojetin — Nepokoje v Etiopii — Investice do Číny — Vrácené vyznamenání — Neukáznění turisté — Studenti v nemocnicích — Návštěvnost Hradu — Dobrovolník — Objevené sarkofágy — Výlov rybníka — Péče pro cizince — Ceny Thálie

Části dílu

00:36
Nábor státních zaměstnanců
  Kabinet hodlá nabírat nové učitele, vojáky, policisty, ale i úředníky. Počet zaměstnanců placených ze státního rozpočtu má vzrůst na víc než 482 tisíc.
  01:13
  Víc peněz na platy
   Vláda dá příští rok za platy státních zaměstnanců rekordních 240 miliard korun. To je o téměř 90 miliard víc než před čtyřmi lety.
   04:25
   Platy státních zaměstnanců
    Spolu s počty státních zaměstnanců rostou zároveň i jejich průměrné platy.
    05:21
    Kapacity nemocnic a počty nakažených
     Přestal stoupat počet pacientů, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici. Stabilně se už drží kolem sedmi až osmi tisíc. Volná je aktuálně necelá pětina intenzivních lůžek a třetina těch standardních.
     09:39
     Nová opatření
      Rakouská vláda se chystá výrazně omezit pohyb lidí na veřejnosti. Zavřou se také základní školy a obchody s výjimkou nezbytného sortimentu.
      10:26
      Podpora Trumpovi
       Živý vstup Davida Miřejovského.
       11:47
       Zdanění hazardu
        Poslanci budou příští týden hlasovat o zdanění hazardu. Rozpočtový výbor sněmovny navrhl zvýšit odvody z loterií na 55 procent.
        13:59
        Vyznamenání pro vojákyni
         Státní vyznamenání pro padlou vojákyni. Prezident Miloš Zeman udělí in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché.
         14:22
         Uzavírka D1
          Živý vstup Kateřiny Beranové.
          15:34
          Simulátor Boeingu
           V Česku už je od tohoto týdne nový systém pro simulátory letadel Boeing MAX. Úřady zakázaly těmto strojům létat vloni po haváriích, při kterých zemřelo skoro 350 lidí.
           16:44
           Uprchlíci z Karabachu
            Živý vstup Karla Rožánka.
            18:41
            Komiks o Čáslavské
             Spisovatel Jan Novák a výtvarník Jaromír 99 zpracovali život slavné olympioničky do komiksové podoby.
             21:14
             Čidla do domů sociálních služeb
              I starší domy sociálních služeb by měly mít povinně požární hlásiče. Za připojení k dispečinku hasičů by navíc nemusely platit.
              24:04
              Senát proti suchu
               Senát upravil novelu vodního zákona. Chce zjednodušit obnovu koryt malých toků – dříve napřímených, které by se měly vrátit přírodě.
               24:42
               Zadržování vody
                S vodou se snaží lépe nakládat v Brdech. Správa chráněné krajinné oblasti začala napravovat nevhodná opatření z minulosti – třeba příkopy, které odvodňovaly louky.
                26:27
                Sokolnické oslavy
                 Čeští sokolníci si dnes připomněli 10 let od zapsání svého oboru na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.
                 26:46
                 60 let od neštěstí u Stéblové
                  Při srážce vlaků tehdy zahynulo 118 cestujcíích, 110 bylo zraněných. Alespoň drobná pieta výročí na místě nehody připomněla.
                  28:50
                  Nákup ojetin
                   Lidé teď ojeté vozy vybírají víc přes internet – odborníci radí ještě víc zbystřit a prověřit historii nabízeného vozu.
                   31:51
                   Dovoz ojetin
                    Do Česka se v prvních třech čtvrtletích letoška dovezlo téměř 115 tisíc ojetých aut. Oproti loňsku je to o šestnáct procent méně.
                    32:55
                    Nedostatek ojetin
                     Nedostatek ojetých aut se týká většiny Evropy. V Česku mají výhodu ti prodejci, kteří jsou blízko hranic.
                     34:40
                     Nepokoje v Etiopii
                      V Etiopii se vyostřuje konflikt mezi centrální vládou a milicemi Lidově osvobozenecké fronty státu Tigraj. Dvě letiště sousedící s regionem se stala cílem raketového ostřelování.
                      35:06
                      Investice do Číny
                       Trumpova administrativa zesiluje po volbách tlak na Peking. Prezident exekutivním příkazem zakázal americké investice do těch čínských společností, které vlastní nebo kontroluje čínská armáda.
                       37:24
                       Vrácené vyznamenání
                        Medaile Za zásluhy vrácená prezidentu Zemanovi. Zpěvák Daniel Hůlka na své facebookové stránce popsal, jak v týdnu poštou na Hrad zaslal ocenění, které mu hlava státu udělila před čtyřmi lety.
                        37:55
                        Neukáznění turisté
                         I kvůli omezením spojeným s koronavirem míří velké množství lidí do přírody. Někteří mají ale problémy s dodržováním pravidel.
                         38:31
                         Studenti v nemocnicích
                          Nemocnice i sociální služby kvůli nedostatku personálu stále hledají dobrovolníky. Mezi nimi přibývá i mladších studentů středních zdravotnických škol.
                          40:54
                          Návštěvnost Hradu
                           Velké podzimní ztráty kvůli koronaviru vykazuje nejnavštěvovanější památka v Česku. V září navštívilo Pražský hrad bezmála 24 tisíc návštěvníků.
                           41:14
                           Dobrovolník
                            Jeden z nejsilnějších příběhů 20. století poprvé v českém jazyce. Kniha Dobrovolník přináší dosud nezveřejněné informace o osudu Witolda Pileckého.
                            43:23
                            Objevené sarkofágy
                             Egyptští archeologové představili víc než sto sarkofágů, které objevili na starověkém pohřebišti v Sakkáře.
                             43:48
                             Výlov rybníka
                              Rybáři se pustili do výlovu rybníka Nezmar v Dolním Benešově na Opavsku. Jde o jednu z největších podobných akcí v Moravskoslezském kraji.
                              44:26
                              Péče pro cizince
                               Nejméně ještě dva až tři týdny budou podle ministra zdravotnictví nemocnice odkládat péči, aby zajistily kapacity pro koronavirové pacienty. Lidí s jinými vážnými problémy ale neubývá.
                               46:40
                               Ceny Thálie
                                Herecká asociace začne za chvíli na svém webu vyhlašovat vítěze letošních Cen Thálie – kvůli koronavirové pandemii se ceremoniál poprvé za sedmadvacet let nekoná na jevišti Národního divadla.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                15. listopadu 2020

                                Přehled dílů

                                8307 dostupných
                                Stopáž55 minut

                                12. července

                                Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                                12. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                12. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                12. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                11. července

                                Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                                11. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                11. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                11. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                10. července

                                Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                                10. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                10. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                10. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                9. července

                                Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                                9. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                9. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                9. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                8. července

                                Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                                8. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                8. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                8. 7. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám