54 minut

25. dubna 2020

Část: Napětí v Británii

Obsah dílu

Cesty Čechů do zahraničí — Cesty Čechů do zahraničí — Režim v sousedních zemích — Česko bez turistů — Propad cestovního ruchu — Podpora tuzemského cestovního ruchu — Přípravy na nápor domácích turistů — Napětí v Británii — Bilance šíření koronaviru — Obavy z druhé vlny epidemie — Testování kolektivní imunity — Koronavirus v ČR — Vědečtí dobrovolníci v boji s koronavirem — Nedostatek krve v nemocnicích — Propad ve stavebnictví — Pokles úroků jako podpora ekonomiky — Víkend v mírnějším režimu — Průzkum ČT — Sezona skalních lezců — Situace na pomezí s Polskem — Doprava opět houstne — Dejvické divadlo a virtuální fotbal — Poděkování řidičům — Návrh na státní vyznamenání — Zákaz trestů mrskáním — Čína vyslala do Severní Koreje tým lékařských expertů — Kritika polských opatření pro gaye a lesby — Zátěžová zkouška mostu — Sucho ničí stromy

Části dílu

00:36
Cesty Čechů do zahraničí
  Češi sice mají možnost znovu vycestovat do zahraničí, ale vlastně nemají kam a kromě vlastní dopravy nemají ani možnost se někam dostat.
  01:25
  Cesty Čechů do zahraničí
   Zavřeny jsou všechny pobočky cestovních kanceláří i agentur. V zahraničí mají přitom podle agentury Czechtourism na letošní sezonu předplaceny zájezdy a pobyty za skoro tři miliardy korun.
   04:47
   Režim v sousedních zemích
    Možnost vyjet z Česka ještě neznamená, že cestovatele na své území pustí i jeho cílová země.
    05:57
    Česko bez turistů
     Uzavírky kvůli koronaviru nezastavily jen cesty do zahraničí, ale i opačným směrem. Prázdná jsou tuzemská místa, která za běžné situace plní zahraniční návštěvníci.
     07:59
     Propad cestovního ruchu
      Cestovní ruch v Česku se může podle odhadu organizací, které v tomto odvětví podnikají, letos propadnout o polovinu.
      08:34
      Podpora tuzemského cestovního ruchu
       Hostem Událostí je ministryně Klára Dostálová.
       11:19
       Přípravy na nápor domácích turistů
        Vládní doporučení pro letní dovolené platí pořád – nejezdit do ciziny a zůstat v Česku. Jak se připravit na nápor domácích turistů a jak před ním ochránit přírodu, teď řeší správci národních parků a chráněných krajinných oblastí. Jasný plán zatím nemají.
        13:30
        Napětí v Británii
         Počet obětí koronaviru ve Spojeném království překonal hranici 20 000.
         15:54
         Bilance šíření koronaviru
          Světová zdravotnická organizace varuje, že zatím neexistuje důkaz o tom, že by člověk, který COVID-19 prodělal a má v krvi protilátky, nemohl dostat nemoc znovu.
          17:20
          Obavy z druhé vlny epidemie
           Německo se začalo intenzivně připravovat na očekávanou druhou vlny epidemie. Vláda sice pod ekonomickým tlakem začala v pondělí uvolňovat některá opatření, zavádí ale jiná.
           19:42
           Testování kolektivní imunity
            Třetím dnem dnes pokračovalo testování kolektivní imunity proti nemoci COVID-19 v šesti českých městech.
            21:51
            Koronavirus v ČR
             Prokázaných případů nákazy dnes v Česku přibylo zatím 60. Celkem jich tak zdravotníci zaznamenali 7333, třetina nakažených už se uzdravila.
             22:43
             Vědečtí dobrovolníci v boji s koronavirem
              Do boje s nákazou novým typem koronaviru se na mnoha místech zapojili dobrovolníci. Mezi nimi i stovky studentů nebo zaměstnanců výzkumných ústavů a vysokých škol.
              24:32
              Nedostatek krve v nemocnicích
               Velký nedostatek krve hlásí mnohé nemocnice v Česku. Ve fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně chybí především dárci s krevní skupinou A- a 0-.
               26:30
               Propad ve stavebnictví
                Stavební trh se letos kvůli epidemii COVID-19 propadne podle odhadu firem a developerů až o desetinu.
                28:45
                Pokles úroků jako podpora ekonomiky
                 U některých bank začaly klesat úroky u termínovaných vkladů nebo spořicích účtů.
                 30:41
                 Víkend v mírnějším režimu
                  První víkend po obnovení volného pohybu. Vláda zákaz zrušila ve čtvrtek. Ven lze jít i z jiných důvodů, než jsou práce nebo nákup.
                  32:57
                  Průzkum ČT
                   Dvě třetiny lidí si myslí, že ostatní většinou dodržují zákazy, které mají bránit šíření koronaviru.
                   33:39
                   Sezona skalních lezců
                    Koronavirus odložil i sezonu skalních lezců ve Víru na Vysočině.
                    35:21
                    Situace na pomezí s Polskem
                     Některé zákazy mizí, jiné zůstávají. Třeba na pomezí s Polskem. V Českém Těšíně dnes proti uzavřeným hranicím znovu protestovali místní obyvatelé.
                     37:44
                     Doprava opět houstne
                      Doprava v Česku poslední týdny ožívá. Největší útlum trval zhruba dva týdny po březnovém zavedení restriktivních opatření.
                      39:34
                      Dejvické divadlo a virtuální fotbal
                       Virtuální zápas mezi herci Dejvického divadla a hráči fotbalového klubu Bohemians Praha 1905. Odehraje se zítra.
                       41:35
                       Poděkování řidičům
                        Vozí ostatní do práce, do obchodu nebo k doktorovi. A kolem nich se pohybují stovky lidí. Dalšími hrdiny dnešních dnů jsou řidiči hromadné dopravy.
                        42:39
                        Návrh na státní vyznamenání
                         Sněmovní podvýbor tento týden schválil seznam téměř padesáti osobností navrhovaných na státní vyznamenání. Bude o něm rozhodovat dolní komora.
                         45:14
                         Zákaz trestů mrskáním
                          Saúdská Arábie zakáže mrskání. Středověký trest mnohdy končil trvalými následky, někdy i smrtí. Soudy ho nově nahradí vězením a peněžními pokutami.
                          47:05
                          Čína vyslala do Severní Koreje tým lékařských expertů
                           Čína vyslala do Severní Koreje tým lékařských expertů. Krok jen posílil spekulace o zdravotním stavu diktátora Kim Čong-una, který se v minulých dvou týdnech neobjevil na důležitých státnických událostech.
                           47:28
                           Kritika polských opatření pro gaye a lesby
                            Vyostřený spor o tzv. zóny bez propagace homosexuality, které vyhlásily některé ultrakonzervativní radnice, přerostl hranice Polska.
                            49:45
                            Zátěžová zkouška mostu
                             Zátěžovou zkouškou prošel v noci most přes Chodovský potok v Karlových Varech. Jde o most, který byl nově postavený v roce 2017, ale hned po jeho zprovoznění se objevily problémy.
                             50:37
                             Sucho ničí stromy
                              Stromy, které by mohly spadnout na projíždějící auta, odstraňovali lesníci u hlavního tahu z Hradce Králové do Vysokého Mýta.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž53 minut
                              Další díl
                              26. dubna 2020

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              24. června

                              Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                              24. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              24. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              23. června

                              Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                              23. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              23. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              22. června

                              Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                              22. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              22. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                              21. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                              20. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 6. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám