54 minut

25. dubna 2020

Část: Sucho ničí stromy

Obsah dílu

Cesty Čechů do zahraničí — Cesty Čechů do zahraničí — Režim v sousedních zemích — Česko bez turistů — Propad cestovního ruchu — Podpora tuzemského cestovního ruchu — Přípravy na nápor domácích turistů — Napětí v Británii — Bilance šíření koronaviru — Obavy z druhé vlny epidemie — Testování kolektivní imunity — Koronavirus v ČR — Vědečtí dobrovolníci v boji s koronavirem — Nedostatek krve v nemocnicích — Propad ve stavebnictví — Pokles úroků jako podpora ekonomiky — Víkend v mírnějším režimu — Průzkum ČT — Sezona skalních lezců — Situace na pomezí s Polskem — Doprava opět houstne — Dejvické divadlo a virtuální fotbal — Poděkování řidičům — Návrh na státní vyznamenání — Zákaz trestů mrskáním — Čína vyslala do Severní Koreje tým lékařských expertů — Kritika polských opatření pro gaye a lesby — Zátěžová zkouška mostu — Sucho ničí stromy

Části dílu

00:36
Cesty Čechů do zahraničí
  Češi sice mají možnost znovu vycestovat do zahraničí, ale vlastně nemají kam a kromě vlastní dopravy nemají ani možnost se někam dostat.
  01:25
  Cesty Čechů do zahraničí
   Zavřeny jsou všechny pobočky cestovních kanceláří i agentur. V zahraničí mají přitom podle agentury Czechtourism na letošní sezonu předplaceny zájezdy a pobyty za skoro tři miliardy korun.
   04:47
   Režim v sousedních zemích
    Možnost vyjet z Česka ještě neznamená, že cestovatele na své území pustí i jeho cílová země.
    05:57
    Česko bez turistů
     Uzavírky kvůli koronaviru nezastavily jen cesty do zahraničí, ale i opačným směrem. Prázdná jsou tuzemská místa, která za běžné situace plní zahraniční návštěvníci.
     07:59
     Propad cestovního ruchu
      Cestovní ruch v Česku se může podle odhadu organizací, které v tomto odvětví podnikají, letos propadnout o polovinu.
      08:34
      Podpora tuzemského cestovního ruchu
       Hostem Událostí je ministryně Klára Dostálová.
       11:19
       Přípravy na nápor domácích turistů
        Vládní doporučení pro letní dovolené platí pořád – nejezdit do ciziny a zůstat v Česku. Jak se připravit na nápor domácích turistů a jak před ním ochránit přírodu, teď řeší správci národních parků a chráněných krajinných oblastí. Jasný plán zatím nemají.
        13:30
        Napětí v Británii
         Počet obětí koronaviru ve Spojeném království překonal hranici 20 000.
         15:54
         Bilance šíření koronaviru
          Světová zdravotnická organizace varuje, že zatím neexistuje důkaz o tom, že by člověk, který COVID-19 prodělal a má v krvi protilátky, nemohl dostat nemoc znovu.
          17:20
          Obavy z druhé vlny epidemie
           Německo se začalo intenzivně připravovat na očekávanou druhou vlny epidemie. Vláda sice pod ekonomickým tlakem začala v pondělí uvolňovat některá opatření, zavádí ale jiná.
           19:42
           Testování kolektivní imunity
            Třetím dnem dnes pokračovalo testování kolektivní imunity proti nemoci COVID-19 v šesti českých městech.
            21:51
            Koronavirus v ČR
             Prokázaných případů nákazy dnes v Česku přibylo zatím 60. Celkem jich tak zdravotníci zaznamenali 7333, třetina nakažených už se uzdravila.
             22:43
             Vědečtí dobrovolníci v boji s koronavirem
              Do boje s nákazou novým typem koronaviru se na mnoha místech zapojili dobrovolníci. Mezi nimi i stovky studentů nebo zaměstnanců výzkumných ústavů a vysokých škol.
              24:32
              Nedostatek krve v nemocnicích
               Velký nedostatek krve hlásí mnohé nemocnice v Česku. Ve fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně chybí především dárci s krevní skupinou A- a 0-.
               26:30
               Propad ve stavebnictví
                Stavební trh se letos kvůli epidemii COVID-19 propadne podle odhadu firem a developerů až o desetinu.
                28:45
                Pokles úroků jako podpora ekonomiky
                 U některých bank začaly klesat úroky u termínovaných vkladů nebo spořicích účtů.
                 30:41
                 Víkend v mírnějším režimu
                  První víkend po obnovení volného pohybu. Vláda zákaz zrušila ve čtvrtek. Ven lze jít i z jiných důvodů, než jsou práce nebo nákup.
                  32:57
                  Průzkum ČT
                   Dvě třetiny lidí si myslí, že ostatní většinou dodržují zákazy, které mají bránit šíření koronaviru.
                   33:39
                   Sezona skalních lezců
                    Koronavirus odložil i sezonu skalních lezců ve Víru na Vysočině.
                    35:21
                    Situace na pomezí s Polskem
                     Některé zákazy mizí, jiné zůstávají. Třeba na pomezí s Polskem. V Českém Těšíně dnes proti uzavřeným hranicím znovu protestovali místní obyvatelé.
                     37:44
                     Doprava opět houstne
                      Doprava v Česku poslední týdny ožívá. Největší útlum trval zhruba dva týdny po březnovém zavedení restriktivních opatření.
                      39:34
                      Dejvické divadlo a virtuální fotbal
                       Virtuální zápas mezi herci Dejvického divadla a hráči fotbalového klubu Bohemians Praha 1905. Odehraje se zítra.
                       41:35
                       Poděkování řidičům
                        Vozí ostatní do práce, do obchodu nebo k doktorovi. A kolem nich se pohybují stovky lidí. Dalšími hrdiny dnešních dnů jsou řidiči hromadné dopravy.
                        42:39
                        Návrh na státní vyznamenání
                         Sněmovní podvýbor tento týden schválil seznam téměř padesáti osobností navrhovaných na státní vyznamenání. Bude o něm rozhodovat dolní komora.
                         45:14
                         Zákaz trestů mrskáním
                          Saúdská Arábie zakáže mrskání. Středověký trest mnohdy končil trvalými následky, někdy i smrtí. Soudy ho nově nahradí vězením a peněžními pokutami.
                          47:05
                          Čína vyslala do Severní Koreje tým lékařských expertů
                           Čína vyslala do Severní Koreje tým lékařských expertů. Krok jen posílil spekulace o zdravotním stavu diktátora Kim Čong-una, který se v minulých dvou týdnech neobjevil na důležitých státnických událostech.
                           47:28
                           Kritika polských opatření pro gaye a lesby
                            Vyostřený spor o tzv. zóny bez propagace homosexuality, které vyhlásily některé ultrakonzervativní radnice, přerostl hranice Polska.
                            49:45
                            Zátěžová zkouška mostu
                             Zátěžovou zkouškou prošel v noci most přes Chodovský potok v Karlových Varech. Jde o most, který byl nově postavený v roce 2017, ale hned po jeho zprovoznění se objevily problémy.
                             50:37
                             Sucho ničí stromy
                              Stromy, které by mohly spadnout na projíždějící auta, odstraňovali lesníci u hlavního tahu z Hradce Králové do Vysokého Mýta.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž53 minut
                              Další díl
                              26. dubna 2020

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám