17. únor 2019

Obsah dílu

Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO — Volební sněm hnutí ANO — Místopředsedové hnutí ANO — Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem — Organizace Islámský stát na prahu porážky — Summit zemí V4 v Jeruzalémě — Nelegální změna bydliště dítěte — Ruská vlajka na katedrále v Salisbury — Nedostatek odpočívek u českých dálnic — Manželské etudy Nové generace — Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech — Obnova města Paradise zničeného plameny — Nezvyklé teplo pokračuje — Lyžařské podmínky na horách — Pokuty od zahraničních úřadů — Tresty za překročení rychlosti v zemích EU — Vymáhání pokut po zahraničních řidičích — Antisemitismus ve Francii — Pravidelné linky z brněnského letiště — Zimní pouť na Velehradě

Části dílu

00:37
Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO
  Vládní hnutí ANO si dnes na svém pátém sněmu zvolilo nové vedení. V tom nejužším týmu ale k velkým změnám nedošlo. Post znovu obhájil Andrej Babiš, opět neměl protikandidáta.
  01:10
  Volební sněm hnutí ANO
   Vedení ANO má podle předsedy Babiše vést hnutí i nadále středem, ANO je podle něj catch all stranou bez konkrétní ideologie, zda se zaměřovat na pravicové nebo levicové voliče.
   04:06
   Místopředsedové hnutí ANO
    V podvečer pak delegáti vybrali i řadové místopředsedy: Richarda Brabce, Petra Vokřála, Radka Vondráčka a Jaroslavu Pokornou Jermanovou.
    04:34
    Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem
     Hostem Událostí znovuzvolený předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
     09:27
     Organizace Islámský stát na prahu porážky
      Z kdysi rozlehlého území napříč dvěma státy zbyla pod kontrolou radikálních islamistů poslední vesnice. Trump vyzval evropské země, aby se ve vlastním zájmu postaraly o zajaté teroristy.
      11:42
      Summit zemí V4 v Jeruzalémě
       Polský premiér Mateusz Morawiecki neodletí na summit zemí V4, který bude poprvé mimo Evropu – v Jeruzalémě. Varšavu zastoupí jen ministr zahraničí.
       12:34
       Nelegální změna bydliště dítěte
        Po rozchodu nesmí jeden rodič bez souhlasu druhého změnit bydliště nezletilému dítěti. Pokud ho odstěhuje daleko, jedná nelegálně. Podle právníků o tom lidé ale nevědí.
        15:06
        Ruská vlajka na katedrále v Salisbury
         Na lešení katedrály v Salisbury se objevila ruská vlajka - podle úřadů ji někdo vyvěsil zřejmě v noci.
         15:31
         Nedostatek odpočívek u českých dálnic
          Problém s nedostatkem čerpacích stanic nebo odpočívek už léta řeší řidiči na jihu Moravy. A takových míst bez zázemí pro odpočinek při dlouhé cestě je v Česku víc.
          18:04
          Manželské etudy Nové generace
           Žijí v éře blahobytu a nekonečných možností, často si z nich ale neumí vybrat. Pokračují Manželské etudy. Nové páry točila Hana Třeštíková, dcera průkopnice časosběrné metody Heleny Třeštíkové.
           21:07
           Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech
            Stát a Praha se stále nedomluvily na vybudování vládní čtvrti v Letňanech. Andrej Babiš v týdnu odmítl přistoupit na podmínky hlavního města.
            22:59
            Obnova města Paradise zničeného plameny
             Před třemi měsíci zničil největší lesní požár v dějinách Kalifornie město Paradise. Plameny zabily 86 lidí a zničily téměř 19 tisíc budov. Díky státním subvencím se rychle začalo s obnovou.
             25:39
             Nezvyklé teplo pokračuje
              Sedmnáctý únor zapsali meteorologové jako zatím nejteplejší den tohoto roku. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně.
              27:01
              Lyžařské podmínky na horách
               I přes teplé počasí zůstávají všechny velké lyžařské areály v provozu a otevřena je i většina menších center. Živý vstup Lucie Botorové.
               29:54
               Pokuty od zahraničních úřadů
                Obsílka ze zahraničí - a uvnitř na české poměry nezvykle vysoká pokuta. Situace, do které se v posledních dvou letech dostávají Češi stále častěji.
                32:50
                Tresty za překročení rychlosti v zemích EU
                 Asi nejtvrdší postup vůči řidičům v poslední době uplatňuje Francie, ale velmi tvrdé tresty za rychlost má i Itálie.
                 33:55
                 Vymáhání pokut po zahraničních řidičích
                  Pokuty cizincům začaly posílat i české obce, ale odezva je minimální. Zaplatí často jen desetina pokutovaných.
                  36:48
                  Antisemitismus ve Francii
                   Francouzský prezident Macron odsoudil sprostoty, kterými stoupenci žlutých vest v sobotu častovali filozofa židovského původu Alaina Finkielkrauta.
                   39:38
                   Pravidelné linky z brněnského letiště
                    Brněnskému letišti zbyly jen 2 pravidelné linky. Společnost, která odtamtud létala do Mnichova, zkrachovala. Živý vstup Dominiky Řebíkové.
                    42:06
                    Zimní pouť na Velehradě
                     Výročí 1150 let od úmrtí sv. Cyrila si dnes připomněli Zimní poutí na Velehradě. Mši svatou v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     18. únor 2019

                     Přehled dílů

                     Stopáž50 minut

                     4. únor

                     Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                     4. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     4. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     4. 2. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     3. únor

                     Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                     3. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     3. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     3. 2. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     2. únor

                     Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                     2. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     2. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     2. 2. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám