44 minut

17. února 2019

Obsah dílu

Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO — Volební sněm hnutí ANO — Místopředsedové hnutí ANO — Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem — Organizace Islámský stát na prahu porážky — Summit zemí V4 v Jeruzalémě — Nelegální změna bydliště dítěte — Ruská vlajka na katedrále v Salisbury — Nedostatek odpočívek u českých dálnic — Manželské etudy Nové generace — Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech — Obnova města Paradise zničeného plameny — Nezvyklé teplo pokračuje — Lyžařské podmínky na horách — Pokuty od zahraničních úřadů — Tresty za překročení rychlosti v zemích EU — Vymáhání pokut po zahraničních řidičích — Antisemitismus ve Francii — Pravidelné linky z brněnského letiště — Zimní pouť na Velehradě

Části dílu

00:37
Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO
  Vládní hnutí ANO si dnes na svém pátém sněmu zvolilo nové vedení. V tom nejužším týmu ale k velkým změnám nedošlo. Post znovu obhájil Andrej Babiš, opět neměl protikandidáta.
  01:10
  Volební sněm hnutí ANO
   Vedení ANO má podle předsedy Babiše vést hnutí i nadále středem, ANO je podle něj catch all stranou bez konkrétní ideologie, zda se zaměřovat na pravicové nebo levicové voliče.
   04:06
   Místopředsedové hnutí ANO
    V podvečer pak delegáti vybrali i řadové místopředsedy: Richarda Brabce, Petra Vokřála, Radka Vondráčka a Jaroslavu Pokornou Jermanovou.
    04:34
    Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem
     Hostem Událostí znovuzvolený předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
     09:27
     Organizace Islámský stát na prahu porážky
      Z kdysi rozlehlého území napříč dvěma státy zbyla pod kontrolou radikálních islamistů poslední vesnice. Trump vyzval evropské země, aby se ve vlastním zájmu postaraly o zajaté teroristy.
      11:42
      Summit zemí V4 v Jeruzalémě
       Polský premiér Mateusz Morawiecki neodletí na summit zemí V4, který bude poprvé mimo Evropu – v Jeruzalémě. Varšavu zastoupí jen ministr zahraničí.
       12:34
       Nelegální změna bydliště dítěte
        Po rozchodu nesmí jeden rodič bez souhlasu druhého změnit bydliště nezletilému dítěti. Pokud ho odstěhuje daleko, jedná nelegálně. Podle právníků o tom lidé ale nevědí.
        15:06
        Ruská vlajka na katedrále v Salisbury
         Na lešení katedrály v Salisbury se objevila ruská vlajka - podle úřadů ji někdo vyvěsil zřejmě v noci.
         15:31
         Nedostatek odpočívek u českých dálnic
          Problém s nedostatkem čerpacích stanic nebo odpočívek už léta řeší řidiči na jihu Moravy. A takových míst bez zázemí pro odpočinek při dlouhé cestě je v Česku víc.
          18:04
          Manželské etudy Nové generace
           Žijí v éře blahobytu a nekonečných možností, často si z nich ale neumí vybrat. Pokračují Manželské etudy. Nové páry točila Hana Třeštíková, dcera průkopnice časosběrné metody Heleny Třeštíkové.
           21:07
           Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech
            Stát a Praha se stále nedomluvily na vybudování vládní čtvrti v Letňanech. Andrej Babiš v týdnu odmítl přistoupit na podmínky hlavního města.
            22:59
            Obnova města Paradise zničeného plameny
             Před třemi měsíci zničil největší lesní požár v dějinách Kalifornie město Paradise. Plameny zabily 86 lidí a zničily téměř 19 tisíc budov. Díky státním subvencím se rychle začalo s obnovou.
             25:39
             Nezvyklé teplo pokračuje
              Sedmnáctý únor zapsali meteorologové jako zatím nejteplejší den tohoto roku. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně.
              27:01
              Lyžařské podmínky na horách
               I přes teplé počasí zůstávají všechny velké lyžařské areály v provozu a otevřena je i většina menších center. Živý vstup Lucie Botorové.
               29:54
               Pokuty od zahraničních úřadů
                Obsílka ze zahraničí - a uvnitř na české poměry nezvykle vysoká pokuta. Situace, do které se v posledních dvou letech dostávají Češi stále častěji.
                32:50
                Tresty za překročení rychlosti v zemích EU
                 Asi nejtvrdší postup vůči řidičům v poslední době uplatňuje Francie, ale velmi tvrdé tresty za rychlost má i Itálie.
                 33:55
                 Vymáhání pokut po zahraničních řidičích
                  Pokuty cizincům začaly posílat i české obce, ale odezva je minimální. Zaplatí často jen desetina pokutovaných.
                  36:48
                  Antisemitismus ve Francii
                   Francouzský prezident Macron odsoudil sprostoty, kterými stoupenci žlutých vest v sobotu častovali filozofa židovského původu Alaina Finkielkrauta.
                   39:38
                   Pravidelné linky z brněnského letiště
                    Brněnskému letišti zbyly jen 2 pravidelné linky. Společnost, která odtamtud létala do Mnichova, zkrachovala. Živý vstup Dominiky Řebíkové.
                    42:06
                    Zimní pouť na Velehradě
                     Výročí 1150 let od úmrtí sv. Cyrila si dnes připomněli Zimní poutí na Velehradě. Mši svatou v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     18. února 2019

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     17. dubna

                     Headlines — Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci Stardance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej hanácká kasárna — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                     17. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     17. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     17. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     16. dubna

                     Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                     16. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     16. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     16. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     15. dubna

                     Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                     15. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     15. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     15. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     14. dubna

                     Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                     14. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     14. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     14. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     13. dubna

                     Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                     13. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     13. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     13. 4. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám