44 minut

17. února 2019

Část: Zimní pouť na Velehradě

Obsah dílu

Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO — Volební sněm hnutí ANO — Místopředsedové hnutí ANO — Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem — Organizace Islámský stát na prahu porážky — Summit zemí V4 v Jeruzalémě — Nelegální změna bydliště dítěte — Ruská vlajka na katedrále v Salisbury — Nedostatek odpočívek u českých dálnic — Manželské etudy Nové generace — Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech — Obnova města Paradise zničeného plameny — Nezvyklé teplo pokračuje — Lyžařské podmínky na horách — Pokuty od zahraničních úřadů — Tresty za překročení rychlosti v zemích EU — Vymáhání pokut po zahraničních řidičích — Antisemitismus ve Francii — Pravidelné linky z brněnského letiště — Zimní pouť na Velehradě

Části dílu

00:37
Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO
  Vládní hnutí ANO si dnes na svém pátém sněmu zvolilo nové vedení. V tom nejužším týmu ale k velkým změnám nedošlo. Post znovu obhájil Andrej Babiš, opět neměl protikandidáta.
  01:10
  Volební sněm hnutí ANO
   Vedení ANO má podle předsedy Babiše vést hnutí i nadále středem, ANO je podle něj catch all stranou bez konkrétní ideologie, zda se zaměřovat na pravicové nebo levicové voliče.
   04:06
   Místopředsedové hnutí ANO
    V podvečer pak delegáti vybrali i řadové místopředsedy: Richarda Brabce, Petra Vokřála, Radka Vondráčka a Jaroslavu Pokornou Jermanovou.
    04:34
    Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem
     Hostem Událostí znovuzvolený předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
     09:27
     Organizace Islámský stát na prahu porážky
      Z kdysi rozlehlého území napříč dvěma státy zbyla pod kontrolou radikálních islamistů poslední vesnice. Trump vyzval evropské země, aby se ve vlastním zájmu postaraly o zajaté teroristy.
      11:42
      Summit zemí V4 v Jeruzalémě
       Polský premiér Mateusz Morawiecki neodletí na summit zemí V4, který bude poprvé mimo Evropu – v Jeruzalémě. Varšavu zastoupí jen ministr zahraničí.
       12:34
       Nelegální změna bydliště dítěte
        Po rozchodu nesmí jeden rodič bez souhlasu druhého změnit bydliště nezletilému dítěti. Pokud ho odstěhuje daleko, jedná nelegálně. Podle právníků o tom lidé ale nevědí.
        15:06
        Ruská vlajka na katedrále v Salisbury
         Na lešení katedrály v Salisbury se objevila ruská vlajka - podle úřadů ji někdo vyvěsil zřejmě v noci.
         15:31
         Nedostatek odpočívek u českých dálnic
          Problém s nedostatkem čerpacích stanic nebo odpočívek už léta řeší řidiči na jihu Moravy. A takových míst bez zázemí pro odpočinek při dlouhé cestě je v Česku víc.
          18:04
          Manželské etudy Nové generace
           Žijí v éře blahobytu a nekonečných možností, často si z nich ale neumí vybrat. Pokračují Manželské etudy. Nové páry točila Hana Třeštíková, dcera průkopnice časosběrné metody Heleny Třeštíkové.
           21:07
           Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech
            Stát a Praha se stále nedomluvily na vybudování vládní čtvrti v Letňanech. Andrej Babiš v týdnu odmítl přistoupit na podmínky hlavního města.
            22:59
            Obnova města Paradise zničeného plameny
             Před třemi měsíci zničil největší lesní požár v dějinách Kalifornie město Paradise. Plameny zabily 86 lidí a zničily téměř 19 tisíc budov. Díky státním subvencím se rychle začalo s obnovou.
             25:39
             Nezvyklé teplo pokračuje
              Sedmnáctý únor zapsali meteorologové jako zatím nejteplejší den tohoto roku. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně.
              27:01
              Lyžařské podmínky na horách
               I přes teplé počasí zůstávají všechny velké lyžařské areály v provozu a otevřena je i většina menších center. Živý vstup Lucie Botorové.
               29:54
               Pokuty od zahraničních úřadů
                Obsílka ze zahraničí - a uvnitř na české poměry nezvykle vysoká pokuta. Situace, do které se v posledních dvou letech dostávají Češi stále častěji.
                32:50
                Tresty za překročení rychlosti v zemích EU
                 Asi nejtvrdší postup vůči řidičům v poslední době uplatňuje Francie, ale velmi tvrdé tresty za rychlost má i Itálie.
                 33:55
                 Vymáhání pokut po zahraničních řidičích
                  Pokuty cizincům začaly posílat i české obce, ale odezva je minimální. Zaplatí často jen desetina pokutovaných.
                  36:48
                  Antisemitismus ve Francii
                   Francouzský prezident Macron odsoudil sprostoty, kterými stoupenci žlutých vest v sobotu častovali filozofa židovského původu Alaina Finkielkrauta.
                   39:38
                   Pravidelné linky z brněnského letiště
                    Brněnskému letišti zbyly jen 2 pravidelné linky. Společnost, která odtamtud létala do Mnichova, zkrachovala. Živý vstup Dominiky Řebíkové.
                    42:06
                    Zimní pouť na Velehradě
                     Výročí 1150 let od úmrtí sv. Cyrila si dnes připomněli Zimní poutí na Velehradě. Mši svatou v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     18. února 2019

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                     23. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                     22. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                     21. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                     20. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     19. května

                     Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                     19. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     19. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 5. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám