44 minut

17. února 2019

Část: Nezvyklé teplo pokračuje

Obsah dílu

Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO — Volební sněm hnutí ANO — Místopředsedové hnutí ANO — Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem — Organizace Islámský stát na prahu porážky — Summit zemí V4 v Jeruzalémě — Nelegální změna bydliště dítěte — Ruská vlajka na katedrále v Salisbury — Nedostatek odpočívek u českých dálnic — Manželské etudy Nové generace — Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech — Obnova města Paradise zničeného plameny — Nezvyklé teplo pokračuje — Lyžařské podmínky na horách — Pokuty od zahraničních úřadů — Tresty za překročení rychlosti v zemích EU — Vymáhání pokut po zahraničních řidičích — Antisemitismus ve Francii — Pravidelné linky z brněnského letiště — Zimní pouť na Velehradě

Části dílu

00:37
Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO
  Vládní hnutí ANO si dnes na svém pátém sněmu zvolilo nové vedení. V tom nejužším týmu ale k velkým změnám nedošlo. Post znovu obhájil Andrej Babiš, opět neměl protikandidáta.
  01:10
  Volební sněm hnutí ANO
   Vedení ANO má podle předsedy Babiše vést hnutí i nadále středem, ANO je podle něj catch all stranou bez konkrétní ideologie, zda se zaměřovat na pravicové nebo levicové voliče.
   04:06
   Místopředsedové hnutí ANO
    V podvečer pak delegáti vybrali i řadové místopředsedy: Richarda Brabce, Petra Vokřála, Radka Vondráčka a Jaroslavu Pokornou Jermanovou.
    04:34
    Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem
     Hostem Událostí znovuzvolený předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
     09:27
     Organizace Islámský stát na prahu porážky
      Z kdysi rozlehlého území napříč dvěma státy zbyla pod kontrolou radikálních islamistů poslední vesnice. Trump vyzval evropské země, aby se ve vlastním zájmu postaraly o zajaté teroristy.
      11:42
      Summit zemí V4 v Jeruzalémě
       Polský premiér Mateusz Morawiecki neodletí na summit zemí V4, který bude poprvé mimo Evropu – v Jeruzalémě. Varšavu zastoupí jen ministr zahraničí.
       12:34
       Nelegální změna bydliště dítěte
        Po rozchodu nesmí jeden rodič bez souhlasu druhého změnit bydliště nezletilému dítěti. Pokud ho odstěhuje daleko, jedná nelegálně. Podle právníků o tom lidé ale nevědí.
        15:06
        Ruská vlajka na katedrále v Salisbury
         Na lešení katedrály v Salisbury se objevila ruská vlajka - podle úřadů ji někdo vyvěsil zřejmě v noci.
         15:31
         Nedostatek odpočívek u českých dálnic
          Problém s nedostatkem čerpacích stanic nebo odpočívek už léta řeší řidiči na jihu Moravy. A takových míst bez zázemí pro odpočinek při dlouhé cestě je v Česku víc.
          18:04
          Manželské etudy Nové generace
           Žijí v éře blahobytu a nekonečných možností, často si z nich ale neumí vybrat. Pokračují Manželské etudy. Nové páry točila Hana Třeštíková, dcera průkopnice časosběrné metody Heleny Třeštíkové.
           21:07
           Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech
            Stát a Praha se stále nedomluvily na vybudování vládní čtvrti v Letňanech. Andrej Babiš v týdnu odmítl přistoupit na podmínky hlavního města.
            22:59
            Obnova města Paradise zničeného plameny
             Před třemi měsíci zničil největší lesní požár v dějinách Kalifornie město Paradise. Plameny zabily 86 lidí a zničily téměř 19 tisíc budov. Díky státním subvencím se rychle začalo s obnovou.
             25:39
             Nezvyklé teplo pokračuje
              Sedmnáctý únor zapsali meteorologové jako zatím nejteplejší den tohoto roku. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně.
              27:01
              Lyžařské podmínky na horách
               I přes teplé počasí zůstávají všechny velké lyžařské areály v provozu a otevřena je i většina menších center. Živý vstup Lucie Botorové.
               29:54
               Pokuty od zahraničních úřadů
                Obsílka ze zahraničí - a uvnitř na české poměry nezvykle vysoká pokuta. Situace, do které se v posledních dvou letech dostávají Češi stále častěji.
                32:50
                Tresty za překročení rychlosti v zemích EU
                 Asi nejtvrdší postup vůči řidičům v poslední době uplatňuje Francie, ale velmi tvrdé tresty za rychlost má i Itálie.
                 33:55
                 Vymáhání pokut po zahraničních řidičích
                  Pokuty cizincům začaly posílat i české obce, ale odezva je minimální. Zaplatí často jen desetina pokutovaných.
                  36:48
                  Antisemitismus ve Francii
                   Francouzský prezident Macron odsoudil sprostoty, kterými stoupenci žlutých vest v sobotu častovali filozofa židovského původu Alaina Finkielkrauta.
                   39:38
                   Pravidelné linky z brněnského letiště
                    Brněnskému letišti zbyly jen 2 pravidelné linky. Společnost, která odtamtud létala do Mnichova, zkrachovala. Živý vstup Dominiky Řebíkové.
                    42:06
                    Zimní pouť na Velehradě
                     Výročí 1150 let od úmrtí sv. Cyrila si dnes připomněli Zimní poutí na Velehradě. Mši svatou v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     18. února 2019

                     Přehled dílů

                     Stopáž55 minut

                     27. května

                     Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                     27. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     27. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     27. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     26. května

                     Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                     26. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     26. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     26. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     25. května

                     Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                     25. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     25. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     25. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     24. května

                     Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                     24. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     24. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     24. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                     23. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 5. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám