44 minut

17. února 2019

Část: Lyžařské podmínky na horách

Obsah dílu

Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO — Volební sněm hnutí ANO — Místopředsedové hnutí ANO — Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem — Organizace Islámský stát na prahu porážky — Summit zemí V4 v Jeruzalémě — Nelegální změna bydliště dítěte — Ruská vlajka na katedrále v Salisbury — Nedostatek odpočívek u českých dálnic — Manželské etudy Nové generace — Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech — Obnova města Paradise zničeného plameny — Nezvyklé teplo pokračuje — Lyžařské podmínky na horách — Pokuty od zahraničních úřadů — Tresty za překročení rychlosti v zemích EU — Vymáhání pokut po zahraničních řidičích — Antisemitismus ve Francii — Pravidelné linky z brněnského letiště — Zimní pouť na Velehradě

Části dílu

00:37
Andrej Babiš obhájil post šéfa ANO
  Vládní hnutí ANO si dnes na svém pátém sněmu zvolilo nové vedení. V tom nejužším týmu ale k velkým změnám nedošlo. Post znovu obhájil Andrej Babiš, opět neměl protikandidáta.
  01:10
  Volební sněm hnutí ANO
   Vedení ANO má podle předsedy Babiše vést hnutí i nadále středem, ANO je podle něj catch all stranou bez konkrétní ideologie, zda se zaměřovat na pravicové nebo levicové voliče.
   04:06
   Místopředsedové hnutí ANO
    V podvečer pak delegáti vybrali i řadové místopředsedy: Richarda Brabce, Petra Vokřála, Radka Vondráčka a Jaroslavu Pokornou Jermanovou.
    04:34
    Rozhovor s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem
     Hostem Událostí znovuzvolený předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
     09:27
     Organizace Islámský stát na prahu porážky
      Z kdysi rozlehlého území napříč dvěma státy zbyla pod kontrolou radikálních islamistů poslední vesnice. Trump vyzval evropské země, aby se ve vlastním zájmu postaraly o zajaté teroristy.
      11:42
      Summit zemí V4 v Jeruzalémě
       Polský premiér Mateusz Morawiecki neodletí na summit zemí V4, který bude poprvé mimo Evropu – v Jeruzalémě. Varšavu zastoupí jen ministr zahraničí.
       12:34
       Nelegální změna bydliště dítěte
        Po rozchodu nesmí jeden rodič bez souhlasu druhého změnit bydliště nezletilému dítěti. Pokud ho odstěhuje daleko, jedná nelegálně. Podle právníků o tom lidé ale nevědí.
        15:06
        Ruská vlajka na katedrále v Salisbury
         Na lešení katedrály v Salisbury se objevila ruská vlajka - podle úřadů ji někdo vyvěsil zřejmě v noci.
         15:31
         Nedostatek odpočívek u českých dálnic
          Problém s nedostatkem čerpacích stanic nebo odpočívek už léta řeší řidiči na jihu Moravy. A takových míst bez zázemí pro odpočinek při dlouhé cestě je v Česku víc.
          18:04
          Manželské etudy Nové generace
           Žijí v éře blahobytu a nekonečných možností, často si z nich ale neumí vybrat. Pokračují Manželské etudy. Nové páry točila Hana Třeštíková, dcera průkopnice časosběrné metody Heleny Třeštíkové.
           21:07
           Hledání dohody nad novou vládní čtvrtí v Letňanech
            Stát a Praha se stále nedomluvily na vybudování vládní čtvrti v Letňanech. Andrej Babiš v týdnu odmítl přistoupit na podmínky hlavního města.
            22:59
            Obnova města Paradise zničeného plameny
             Před třemi měsíci zničil největší lesní požár v dějinách Kalifornie město Paradise. Plameny zabily 86 lidí a zničily téměř 19 tisíc budov. Díky státním subvencím se rychle začalo s obnovou.
             25:39
             Nezvyklé teplo pokračuje
              Sedmnáctý únor zapsali meteorologové jako zatím nejteplejší den tohoto roku. V Neumětelích naměřili 17,3 stupně.
              27:01
              Lyžařské podmínky na horách
               I přes teplé počasí zůstávají všechny velké lyžařské areály v provozu a otevřena je i většina menších center. Živý vstup Lucie Botorové.
               29:54
               Pokuty od zahraničních úřadů
                Obsílka ze zahraničí - a uvnitř na české poměry nezvykle vysoká pokuta. Situace, do které se v posledních dvou letech dostávají Češi stále častěji.
                32:50
                Tresty za překročení rychlosti v zemích EU
                 Asi nejtvrdší postup vůči řidičům v poslední době uplatňuje Francie, ale velmi tvrdé tresty za rychlost má i Itálie.
                 33:55
                 Vymáhání pokut po zahraničních řidičích
                  Pokuty cizincům začaly posílat i české obce, ale odezva je minimální. Zaplatí často jen desetina pokutovaných.
                  36:48
                  Antisemitismus ve Francii
                   Francouzský prezident Macron odsoudil sprostoty, kterými stoupenci žlutých vest v sobotu častovali filozofa židovského původu Alaina Finkielkrauta.
                   39:38
                   Pravidelné linky z brněnského letiště
                    Brněnskému letišti zbyly jen 2 pravidelné linky. Společnost, která odtamtud létala do Mnichova, zkrachovala. Živý vstup Dominiky Řebíkové.
                    42:06
                    Zimní pouť na Velehradě
                     Výročí 1150 let od úmrtí sv. Cyrila si dnes připomněli Zimní poutí na Velehradě. Mši svatou v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     18. února 2019

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     24. května

                     24. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     24. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     24. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                     23. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                     22. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     22. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                     21. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     21. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 5. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                     20. 5. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. května

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 5. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám