44 minut

23. září 2017

Část: Protrhlá hráz v Portoriku

Obsah dílu

Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Schůzka v Lánech — Politické plány v energetice — Ústavní stížnost Davida Ratha — Nehoda parašutisty při seskoku padákem — Africký mor prasat na Zlínsku — Zemětřesení v KLDR — Zakázané příběhy ze Severní Koreje — Protrhlá hráz v Portoriku — 60 let od štěpné reakce — Ocenění nejlepších policistů — Odhadovaná úroda jablek — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Hledání nejvzácnějších československých známek — Stromy napadené klíněnkou — Fenomén Kalašnikov — Rescue Marathon — Oživení kostela — Festival Dvořákova Praha končí

Části dílu

00:38
Volby v Německu
  Už jen hodiny zbývají do německých parlamentních voleb. Voliči určí, kdo stane na další čtyři roky v čele největší evropské ekonomiky a klíčové země Unie.
  01:19
  Volby v Německu
   Dění v Berlíně sleduje Michal Kubal.
   01:32
   Volby v Německu
    Už zítra v tuto dobu by měly být jasné hrubé obrysy, jak bude vypadat v příštích čtyřech letech složení Bundestagu, zákonodárného sboru, který zasedá v budově Reichstagu.
    04:08
    Volby v Německu
     Živý vstup Václava Černohorského.
     07:24
     Volby v Německu
      Výsledky německých voleb jsou důležité i z hlediska hospodářství.
      10:17
      Volby v Německu
       Letošní velké evropské volby měly jedno společné – většinou šlo o střet zásadně odlišných přístupů k budoucnosti té které země i Unie jako celku; nejvíc asi ve Francii.
       13:08
       Schůzka v Lánech
        Prezident Miloš Zeman se svými experty ocenil zrychlení soudního řízení. Uvedl to ministr spravedlnosti Robert Pelikán po bilanční schůzce na zámku v Lánech.
        13:44
        Politické plány v energetice
         Nové jaderné bloky, postavené s finanční podporou státu – hlavní plány českých politických stran v oblasti energetiky.
         16:26
         Ústavní stížnost Davida Ratha
          Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost. Reaguje tak na červnové rozhodnutí Nejvyššího soudu, který uznal odposlechy za použitelný důkaz v celé korupční kauze.
          16:45
          Nehoda parašutisty při seskoku padákem
           Stovky lidí přilákal na pražskou Letnou Den s armádou. Ta si letos připomíná sto let od prvního zformování československých vojáků ve svých národních jednotkách.
           19:29
           Africký mor prasat na Zlínsku
            Živý vstup Josefa Kvasničky.
            21:16
            Zemětřesení v KLDR
             Poblíž místa, kde KLDR provádí jaderné testy, zaznamenaly úřady sousedních zemí slabší zemětřesení.
             21:36
             Zakázané příběhy ze Severní Koreje
              Do všední reality v Severní Koreji pomáhají nahlédnout svědectví uprchlíků. Zatímco ve světě poměrně běžně publikují knihy, občanům KLDR se to nikdy nepodařilo.
              23:48
              Protrhlá hráz v Portoriku
               24:08
               60 let od štěpné reakce
                Zítra v noci uplyne 60 let od první štěpné reakce v Československu. Provedli ji vědci ve výzkumném reaktoru v Řeži u Prahy.
                25:52
                Ocenění nejlepších policistů
                 Zásah proti ozbrojenému útočníkovi, dopadení desítek výrobců a dealerů drog nebo i výuka studentů policejní školy. To jsou kategorie cen "Policista roku".
                 28:17
                 Odhadovaná úroda jablek
                  Jablek bude letos podle českých pěstitelů o čtvrtinu méně než loni. Sklizeň se má dostat pod 97 tisíc tun – to je nejméně za posledních šest let.
                  30:38
                  Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                   Jednou z hlavních priorit speciálního policejního pátracího týmu budou v příštím roce ztracená umělecká díla.
                   32:53
                   Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                    Čtrnáct vzácných obrazů ukradli zloději v únoru roku 2011 z fary v Bohuňově na Svitavsku. Umělecká díla s motivem křížové cesty pocházejí zřejmě z devatenáctého století.
                    34:14
                    Hledání nejvzácnějších československých známek
                     Občas se ukradenou vzácnost přece jen podaří najít. Dokazuje to i následující téměř filatelistická detektivka.
                     36:26
                     Stromy napadené klíněnkou
                      Listy tisíců stromů jírovců maďalů známých jako kaštany ničí klíněnka – larva malého motýla. Zahradníci ji poprvé na stromech v Česku zpozorovali před 25 lety.
                      38:15
                      Fenomén Kalašnikov
                       Nejlepší příklad pro mladé a zosobněný předobraz pravého Rusa – tak popisovali v projevech řečníci Michaila Kalašnikova při odhalování jeho sochy v Moskvě.
                       40:34
                       Rescue Marathon
                        V Kostelci u Heřmanova Městce soutěží neprofesionální záchranáři.
                        41:09
                        Oživení kostela
                         Kostel sv. Václava na Chloumku na Hradecku bude mít přístavbu – multikulturní centrum ponořené do země.
                         41:35
                         Festival Dvořákova Praha končí
                          Živý vstup Pavly Sedliské.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          24. září 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                          23. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                          22. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                          21. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                          20. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                          19. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám