23. září 2017

Obsah dílu

Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Schůzka v Lánech — Politické plány v energetice — Ústavní stížnost Davida Ratha — Nehoda parašutisty při seskoku padákem — Africký mor prasat na Zlínsku — Zemětřesení v KLDR — Zakázané příběhy ze Severní Koreje — Protrhlá hráz v Portoriku — 60 let od štěpné reakce — Ocenění nejlepších policistů — Odhadovaná úroda jablek — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Hledání nejvzácnějších československých známek — Stromy napadené klíněnkou — Fenomén Kalašnikov — Rescue Marathon — Oživení kostela — Festival Dvořákova Praha končí

Části dílu

00:38
Volby v Německu
  Už jen hodiny zbývají do německých parlamentních voleb. Voliči určí, kdo stane na další čtyři roky v čele největší evropské ekonomiky a klíčové země Unie.
  01:19
  Volby v Německu
   Dění v Berlíně sleduje Michal Kubal.
   01:32
   Volby v Německu
    Už zítra v tuto dobu by měly být jasné hrubé obrysy, jak bude vypadat v příštích čtyřech letech složení Bundestagu, zákonodárného sboru, který zasedá v budově Reichstagu.
    04:08
    Volby v Německu
     Živý vstup Václava Černohorského.
     07:24
     Volby v Německu
      Výsledky německých voleb jsou důležité i z hlediska hospodářství.
      10:17
      Volby v Německu
       Letošní velké evropské volby měly jedno společné – většinou šlo o střet zásadně odlišných přístupů k budoucnosti té které země i Unie jako celku; nejvíc asi ve Francii.
       13:08
       Schůzka v Lánech
        Prezident Miloš Zeman se svými experty ocenil zrychlení soudního řízení. Uvedl to ministr spravedlnosti Robert Pelikán po bilanční schůzce na zámku v Lánech.
        13:44
        Politické plány v energetice
         Nové jaderné bloky, postavené s finanční podporou státu – hlavní plány českých politických stran v oblasti energetiky.
         16:26
         Ústavní stížnost Davida Ratha
          Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost. Reaguje tak na červnové rozhodnutí Nejvyššího soudu, který uznal odposlechy za použitelný důkaz v celé korupční kauze.
          16:45
          Nehoda parašutisty při seskoku padákem
           Stovky lidí přilákal na pražskou Letnou Den s armádou. Ta si letos připomíná sto let od prvního zformování československých vojáků ve svých národních jednotkách.
           19:29
           Africký mor prasat na Zlínsku
            Živý vstup Josefa Kvasničky.
            21:16
            Zemětřesení v KLDR
             Poblíž místa, kde KLDR provádí jaderné testy, zaznamenaly úřady sousedních zemí slabší zemětřesení.
             21:36
             Zakázané příběhy ze Severní Koreje
              Do všední reality v Severní Koreji pomáhají nahlédnout svědectví uprchlíků. Zatímco ve světě poměrně běžně publikují knihy, občanům KLDR se to nikdy nepodařilo.
              23:48
              Protrhlá hráz v Portoriku
               24:08
               60 let od štěpné reakce
                Zítra v noci uplyne 60 let od první štěpné reakce v Československu. Provedli ji vědci ve výzkumném reaktoru v Řeži u Prahy.
                25:52
                Ocenění nejlepších policistů
                 Zásah proti ozbrojenému útočníkovi, dopadení desítek výrobců a dealerů drog nebo i výuka studentů policejní školy. To jsou kategorie cen "Policista roku".
                 28:17
                 Odhadovaná úroda jablek
                  Jablek bude letos podle českých pěstitelů o čtvrtinu méně než loni. Sklizeň se má dostat pod 97 tisíc tun – to je nejméně za posledních šest let.
                  30:38
                  Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                   Jednou z hlavních priorit speciálního policejního pátracího týmu budou v příštím roce ztracená umělecká díla.
                   32:53
                   Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                    Čtrnáct vzácných obrazů ukradli zloději v únoru roku 2011 z fary v Bohuňově na Svitavsku. Umělecká díla s motivem křížové cesty pocházejí zřejmě z devatenáctého století.
                    34:14
                    Hledání nejvzácnějších československých známek
                     Občas se ukradenou vzácnost přece jen podaří najít. Dokazuje to i následující téměř filatelistická detektivka.
                     36:26
                     Stromy napadené klíněnkou
                      Listy tisíců stromů jírovců maďalů známých jako kaštany ničí klíněnka – larva malého motýla. Zahradníci ji poprvé na stromech v Česku zpozorovali před 25 lety.
                      38:15
                      Fenomén Kalašnikov
                       Nejlepší příklad pro mladé a zosobněný předobraz pravého Rusa – tak popisovali v projevech řečníci Michaila Kalašnikova při odhalování jeho sochy v Moskvě.
                       40:34
                       Rescue Marathon
                        V Kostelci u Heřmanova Městce soutěží neprofesionální záchranáři.
                        41:09
                        Oživení kostela
                         Kostel sv. Václava na Chloumku na Hradecku bude mít přístavbu – multikulturní centrum ponořené do země.
                         41:35
                         Festival Dvořákova Praha končí
                          Živý vstup Pavly Sedliské.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          24. září 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          3. červen

                          Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                          3. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          3. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          3. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          2. červen

                          Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                          2. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          2. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 6. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          1. červen

                          Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                          1. 6. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          1. červen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 6. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám