44 minut

23. září 2017

Obsah dílu

Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Schůzka v Lánech — Politické plány v energetice — Ústavní stížnost Davida Ratha — Nehoda parašutisty při seskoku padákem — Africký mor prasat na Zlínsku — Zemětřesení v KLDR — Zakázané příběhy ze Severní Koreje — Protrhlá hráz v Portoriku — 60 let od štěpné reakce — Ocenění nejlepších policistů — Odhadovaná úroda jablek — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Hledání nejvzácnějších československých známek — Stromy napadené klíněnkou — Fenomén Kalašnikov — Rescue Marathon — Oživení kostela — Festival Dvořákova Praha končí

Části dílu

00:38
Volby v Německu
  Už jen hodiny zbývají do německých parlamentních voleb. Voliči určí, kdo stane na další čtyři roky v čele největší evropské ekonomiky a klíčové země Unie.
  01:19
  Volby v Německu
   Dění v Berlíně sleduje Michal Kubal.
   01:32
   Volby v Německu
    Už zítra v tuto dobu by měly být jasné hrubé obrysy, jak bude vypadat v příštích čtyřech letech složení Bundestagu, zákonodárného sboru, který zasedá v budově Reichstagu.
    04:08
    Volby v Německu
     Živý vstup Václava Černohorského.
     07:24
     Volby v Německu
      Výsledky německých voleb jsou důležité i z hlediska hospodářství.
      10:17
      Volby v Německu
       Letošní velké evropské volby měly jedno společné – většinou šlo o střet zásadně odlišných přístupů k budoucnosti té které země i Unie jako celku; nejvíc asi ve Francii.
       13:08
       Schůzka v Lánech
        Prezident Miloš Zeman se svými experty ocenil zrychlení soudního řízení. Uvedl to ministr spravedlnosti Robert Pelikán po bilanční schůzce na zámku v Lánech.
        13:44
        Politické plány v energetice
         Nové jaderné bloky, postavené s finanční podporou státu – hlavní plány českých politických stran v oblasti energetiky.
         16:26
         Ústavní stížnost Davida Ratha
          Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost. Reaguje tak na červnové rozhodnutí Nejvyššího soudu, který uznal odposlechy za použitelný důkaz v celé korupční kauze.
          16:45
          Nehoda parašutisty při seskoku padákem
           Stovky lidí přilákal na pražskou Letnou Den s armádou. Ta si letos připomíná sto let od prvního zformování československých vojáků ve svých národních jednotkách.
           19:29
           Africký mor prasat na Zlínsku
            Živý vstup Josefa Kvasničky.
            21:16
            Zemětřesení v KLDR
             Poblíž místa, kde KLDR provádí jaderné testy, zaznamenaly úřady sousedních zemí slabší zemětřesení.
             21:36
             Zakázané příběhy ze Severní Koreje
              Do všední reality v Severní Koreji pomáhají nahlédnout svědectví uprchlíků. Zatímco ve světě poměrně běžně publikují knihy, občanům KLDR se to nikdy nepodařilo.
              23:48
              Protrhlá hráz v Portoriku
               24:08
               60 let od štěpné reakce
                Zítra v noci uplyne 60 let od první štěpné reakce v Československu. Provedli ji vědci ve výzkumném reaktoru v Řeži u Prahy.
                25:52
                Ocenění nejlepších policistů
                 Zásah proti ozbrojenému útočníkovi, dopadení desítek výrobců a dealerů drog nebo i výuka studentů policejní školy. To jsou kategorie cen "Policista roku".
                 28:17
                 Odhadovaná úroda jablek
                  Jablek bude letos podle českých pěstitelů o čtvrtinu méně než loni. Sklizeň se má dostat pod 97 tisíc tun – to je nejméně za posledních šest let.
                  30:38
                  Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                   Jednou z hlavních priorit speciálního policejního pátracího týmu budou v příštím roce ztracená umělecká díla.
                   32:53
                   Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                    Čtrnáct vzácných obrazů ukradli zloději v únoru roku 2011 z fary v Bohuňově na Svitavsku. Umělecká díla s motivem křížové cesty pocházejí zřejmě z devatenáctého století.
                    34:14
                    Hledání nejvzácnějších československých známek
                     Občas se ukradenou vzácnost přece jen podaří najít. Dokazuje to i následující téměř filatelistická detektivka.
                     36:26
                     Stromy napadené klíněnkou
                      Listy tisíců stromů jírovců maďalů známých jako kaštany ničí klíněnka – larva malého motýla. Zahradníci ji poprvé na stromech v Česku zpozorovali před 25 lety.
                      38:15
                      Fenomén Kalašnikov
                       Nejlepší příklad pro mladé a zosobněný předobraz pravého Rusa – tak popisovali v projevech řečníci Michaila Kalašnikova při odhalování jeho sochy v Moskvě.
                       40:34
                       Rescue Marathon
                        V Kostelci u Heřmanova Městce soutěží neprofesionální záchranáři.
                        41:09
                        Oživení kostela
                         Kostel sv. Václava na Chloumku na Hradecku bude mít přístavbu – multikulturní centrum ponořené do země.
                         41:35
                         Festival Dvořákova Praha končí
                          Živý vstup Pavly Sedliské.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          24. září 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          23. dubna

                          Headlines — Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                          23. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          23. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          22. dubna

                          Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                          22. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          22. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          21. dubna

                          Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                          21. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          21. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          20. dubna

                          Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                          20. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          20. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. dubna

                          Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                          19. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám