44 minut

24. září 2017

Obsah dílu

Volby v Německu — Stížnost Davida Ratha — Změny služebního zákona — Konec kvót na výrobu a prodej cukru — Ministr zakázal vojákům seskoky na veřejných akcích — Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem opět v plném provozu — Portoriko po hurikánu — Čeští vojáci cvičí Jordánce — V Torontu začaly paralympijské hry veteránů — Dovoz ojetých vozů — Ztráty zemědělců kvůli suchu — První pokuty za nedodržování protikuřáckého zákona — Vážné zranění herce Jana Třísky — Mladí lidé nechtějí podnikat — Podpora podnikání na vesnicích — Slovní přestřelka mezi KLDR a Trumpem — Dětská paliativní péče — Napadení záchranáři v Karlových Varech — Spor včelařů s lihovarem — Připomínka romského holocaustu — Ministerstvo zahraničí zveřejní depeše z první republiky

Části dílu

00:36
Volby v Německu
  Klíčové evropské hlasování skončilo, voliči naplnili předpovědi. Německo i po dvanácti letech bude mít v čele kancléřku. Angela Merkelová se zařadila po bok dvou nejvýznamnějších mužů německých poválečných dějin – dokázala vyhrát čtvrté volby.
  14:31
  Stížnost Davida Ratha
   14:55
   Změny služebního zákona
    Služební zákon, podle kterého se už skoro tři roky řídí práce státní správy, bude třeba změnit. Shodují se na tom politici – hlavně jim vadí, že úřady nemohou snadno a pružně zaměstnávat odborníky.
    17:22
    Konec kvót na výrobu a prodej cukru
     Příští týden končí kvóty na výrobu a prodej cukru v Evropě. Trh s touto komoditou tak přestane být regulovaný po téměř 50 letech. V Česku se teď ročně vyrobí kolem půl milionu tun cukru.
     19:39
     Ministr zakázal vojákům seskoky na veřejných akcích
      Výsadkáři mají zákaz pořádat seskoky na veřejných akcích. Rozhodlo o tom ministerstvo obrany kvůli sobotní nehodě v Praze.
      20:22
      Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem opět v plném provozu
       Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové z Ústí nad Labem.
       21:37
       Portoriko po hurikánu
        Portoriko se po hurikánu Maria dál potýká s vážnými problémy. Ostrov je bez pitné vody, elektřiny a telefonního spojení. Podle energetiků bude obnovení proudu otázkou celých měsíců.
        21:58
        Čeští vojáci cvičí Jordánce
         Na pouštní základně v Jordánsku tým českých pyrotechniků tento týden dokončil výcvik místních vojáků. Šlo o vůbec první samostatnou výpravu expertů na likvidaci výbušnin do království, které přímo ohrožuje teror Islámského státu.
         24:12
         V Torontu začaly paralympijské hry veteránů
          V Torontu začaly paralympijské hry válečných veteránů – Invictus Games. Zahájil je princ Harry – sám veterán z Afghánistánu.
          24:39
          Dovoz ojetých vozů
           Do Česka se dováží stále víc ojetých vozů. Letos do konce srpna to už bylo 113 tisíc použitých osobních automobilů.
           24:56
           Ztráty zemědělců kvůli suchu
            Na víc než 7 miliard korun vyčíslili čeští zemědělci ztráty, které jim letos způsobily sucho a jarní mráz. Třeba ovoce bude o třetinu méně než loni. Ministerstvo zemědělství proto na pondělním jednání vlády navrhne kompenzace přesahující 4 miliardy korun.
            26:56
            První pokuty za nedodržování protikuřáckého zákona
             Padly první pokuty pro provozovatele restaurací za nedodržování protikuřáckého zákona. Zatím jich hygienici uložili zhruba deset. Polovinu z toho ve Středočeském kraji.
             27:21
             Vážné zranění herce Jana Třísky
              Herec Jan Tříska se vážně zranil. Včera odpoledne ho po pádu z Karlova mostu vytáhli svědci z Vltavy, záchranáři ho pak odvezli do nemocnice. Osmdesátiletý umělec přiletěl do Prahy před čtyřmi dny kvůli natáčení nového filmu. Trvale žije v USA.
              29:40
              Mladí lidé nechtějí podnikat
               Mladí Češi ztrácejí zájem o podnikání. Od založení vlastní firmy je odrazuje byrokracie, málo informací a také obava o finanční jistoty. Naopak za poslední čtyři roky výrazně narostl zájem nechat se zaměstnat.
               32:22
               Podpora podnikání na vesnicích
                Udržet mladé lidi na venkově a motivovat je k zakládání firem by mohly pomoct zvýhodněné půjčky. Zprostředkovávat by je měla Českomoravská záruční a rozvojová banka. Přesné podmínky zveřejní během několika měsíců. Vláda už plán podpory schválila.
                34:03
                Slovní přestřelka mezi KLDR a Trumpem
                 Severní Korea a americký prezident stupňují vzájemné urážky. Ministr zahraničí KLDR v OSN Trumpa označil za "psychicky vyšinutého megalomana na sebevražedné misi". Americký prezident odvětil, že s takovou rétorikou vedení Severní Koreje dlouho nevydrží.
                 34:38
                 Dětská paliativní péče
                  Zvýšit kvalitu života nevyléčitelně nemocnému dítěti a pomoci rodičům. O to se snaží týmy paliativní péče v nemocnicích i doma. Služba ale není dostupná všem, přestože by ji v Česku potřebovaly asi tři tisíce rodin.
                  37:04
                  Napadení záchranáři v Karlových Varech
                   Ranami pěstí do obličeje zaútočil na zasahující záchranáře opilec v Karlových Varech.
                   37:23
                   Spor včelařů s lihovarem
                    Včelaři u Mladé Vožice už druhým rokem stáčejí nazelenalý med chutnající po bonbonech. Výsledek celoroční práce pak nemohou prodat. Podle nich za to může nedaleký lihovar.
                    39:16
                    Připomínka romského holocaustu
                     První dva kameny zmizelých připomínající oběti romského holocaustu v Česku položili dnes lidé v brněnských Černovičkách.
                     40:35
                     Ministerstvo zahraničí zveřejní depeše z první republiky
                      Ministerstvo zahraničí zveřejní na internetu přes 40 tisíc depeší, které si mezi lety 1918 až 1939 vyměnilo se zastupitelskými úřady v cizině. Původně tajné telegramy dokumentují fungování československé diplomacie od vzniku státu až do jeho likvidace.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      25. září 2017

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      8. srpen

                      Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                      8. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      8. srpen

                      Ve znakovém jazyce

                      8. 8. 2022 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      7. srpen

                      Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                      7. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      7. srpen

                      Ve znakovém jazyce

                      7. 8. 2022 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      6. srpen

                      Headlines — Dodávky plynu — Vývoj spotřeby zemního plynu v ČR — Boje na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Čínské manévry — Hašení požáru v Českém Švýcarsku — Požár pohledem satelitů — Tragická nehoda polského autobusu v Chorvatsku — Cesta senátora Doubravy — Následky silných bouřek — Zákaz potratů — Český sběratelský trh s uměním — Přípravy na podzimní volby — Vývoj počtu nakažených — Jediný ostrovní chrám v Česku — Ranní incident v Brandýse nad Orlicí — Tragické nehody motocyklistů — Letní dovolené — Češi a zahraniční dovolené — Dovolené v ČR i za hranicemi — Dovolená v Česku — Zátahu na Západním břehu — Zácpy ve Francii — Insolvenční řízení se Sberbank — Životická tragédie — 10 let vozítka Curiosity — Loď pro brněnskou přehradu — Vrak letounu — Výprava do Benátek — Bolevák Music Festival

                      6. 8. 2022 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      6. srpen

                      Ve znakovém jazyce

                      6. 8. 2022 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám