44 minut

24. září 2017

Obsah dílu

Volby v Německu — Stížnost Davida Ratha — Změny služebního zákona — Konec kvót na výrobu a prodej cukru — Ministr zakázal vojákům seskoky na veřejných akcích — Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem opět v plném provozu — Portoriko po hurikánu — Čeští vojáci cvičí Jordánce — V Torontu začaly paralympijské hry veteránů — Dovoz ojetých vozů — Ztráty zemědělců kvůli suchu — První pokuty za nedodržování protikuřáckého zákona — Vážné zranění herce Jana Třísky — Mladí lidé nechtějí podnikat — Podpora podnikání na vesnicích — Slovní přestřelka mezi KLDR a Trumpem — Dětská paliativní péče — Napadení záchranáři v Karlových Varech — Spor včelařů s lihovarem — Připomínka romského holocaustu — Ministerstvo zahraničí zveřejní depeše z první republiky

Části dílu

00:36
Volby v Německu
  Klíčové evropské hlasování skončilo, voliči naplnili předpovědi. Německo i po dvanácti letech bude mít v čele kancléřku. Angela Merkelová se zařadila po bok dvou nejvýznamnějších mužů německých poválečných dějin – dokázala vyhrát čtvrté volby.
  14:31
  Stížnost Davida Ratha
   14:55
   Změny služebního zákona
    Služební zákon, podle kterého se už skoro tři roky řídí práce státní správy, bude třeba změnit. Shodují se na tom politici – hlavně jim vadí, že úřady nemohou snadno a pružně zaměstnávat odborníky.
    17:22
    Konec kvót na výrobu a prodej cukru
     Příští týden končí kvóty na výrobu a prodej cukru v Evropě. Trh s touto komoditou tak přestane být regulovaný po téměř 50 letech. V Česku se teď ročně vyrobí kolem půl milionu tun cukru.
     19:39
     Ministr zakázal vojákům seskoky na veřejných akcích
      Výsadkáři mají zákaz pořádat seskoky na veřejných akcích. Rozhodlo o tom ministerstvo obrany kvůli sobotní nehodě v Praze.
      20:22
      Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem opět v plném provozu
       Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové z Ústí nad Labem.
       21:37
       Portoriko po hurikánu
        Portoriko se po hurikánu Maria dál potýká s vážnými problémy. Ostrov je bez pitné vody, elektřiny a telefonního spojení. Podle energetiků bude obnovení proudu otázkou celých měsíců.
        21:58
        Čeští vojáci cvičí Jordánce
         Na pouštní základně v Jordánsku tým českých pyrotechniků tento týden dokončil výcvik místních vojáků. Šlo o vůbec první samostatnou výpravu expertů na likvidaci výbušnin do království, které přímo ohrožuje teror Islámského státu.
         24:12
         V Torontu začaly paralympijské hry veteránů
          V Torontu začaly paralympijské hry válečných veteránů – Invictus Games. Zahájil je princ Harry – sám veterán z Afghánistánu.
          24:39
          Dovoz ojetých vozů
           Do Česka se dováží stále víc ojetých vozů. Letos do konce srpna to už bylo 113 tisíc použitých osobních automobilů.
           24:56
           Ztráty zemědělců kvůli suchu
            Na víc než 7 miliard korun vyčíslili čeští zemědělci ztráty, které jim letos způsobily sucho a jarní mráz. Třeba ovoce bude o třetinu méně než loni. Ministerstvo zemědělství proto na pondělním jednání vlády navrhne kompenzace přesahující 4 miliardy korun.
            26:56
            První pokuty za nedodržování protikuřáckého zákona
             Padly první pokuty pro provozovatele restaurací za nedodržování protikuřáckého zákona. Zatím jich hygienici uložili zhruba deset. Polovinu z toho ve Středočeském kraji.
             27:21
             Vážné zranění herce Jana Třísky
              Herec Jan Tříska se vážně zranil. Včera odpoledne ho po pádu z Karlova mostu vytáhli svědci z Vltavy, záchranáři ho pak odvezli do nemocnice. Osmdesátiletý umělec přiletěl do Prahy před čtyřmi dny kvůli natáčení nového filmu. Trvale žije v USA.
              29:40
              Mladí lidé nechtějí podnikat
               Mladí Češi ztrácejí zájem o podnikání. Od založení vlastní firmy je odrazuje byrokracie, málo informací a také obava o finanční jistoty. Naopak za poslední čtyři roky výrazně narostl zájem nechat se zaměstnat.
               32:22
               Podpora podnikání na vesnicích
                Udržet mladé lidi na venkově a motivovat je k zakládání firem by mohly pomoct zvýhodněné půjčky. Zprostředkovávat by je měla Českomoravská záruční a rozvojová banka. Přesné podmínky zveřejní během několika měsíců. Vláda už plán podpory schválila.
                34:03
                Slovní přestřelka mezi KLDR a Trumpem
                 Severní Korea a americký prezident stupňují vzájemné urážky. Ministr zahraničí KLDR v OSN Trumpa označil za "psychicky vyšinutého megalomana na sebevražedné misi". Americký prezident odvětil, že s takovou rétorikou vedení Severní Koreje dlouho nevydrží.
                 34:38
                 Dětská paliativní péče
                  Zvýšit kvalitu života nevyléčitelně nemocnému dítěti a pomoci rodičům. O to se snaží týmy paliativní péče v nemocnicích i doma. Služba ale není dostupná všem, přestože by ji v Česku potřebovaly asi tři tisíce rodin.
                  37:04
                  Napadení záchranáři v Karlových Varech
                   Ranami pěstí do obličeje zaútočil na zasahující záchranáře opilec v Karlových Varech.
                   37:23
                   Spor včelařů s lihovarem
                    Včelaři u Mladé Vožice už druhým rokem stáčejí nazelenalý med chutnající po bonbonech. Výsledek celoroční práce pak nemohou prodat. Podle nich za to může nedaleký lihovar.
                    39:16
                    Připomínka romského holocaustu
                     První dva kameny zmizelých připomínající oběti romského holocaustu v Česku položili dnes lidé v brněnských Černovičkách.
                     40:35
                     Ministerstvo zahraničí zveřejní depeše z první republiky
                      Ministerstvo zahraničí zveřejní na internetu přes 40 tisíc depeší, které si mezi lety 1918 až 1939 vyměnilo se zastupitelskými úřady v cizině. Původně tajné telegramy dokumentují fungování československé diplomacie od vzniku státu až do jeho likvidace.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      25. září 2017

                      Přehled dílů

                      Stopáž55 minut

                      27. května

                      Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                      27. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      27. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      27. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž49 minut

                      26. května

                      Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                      26. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž49 minut

                      26. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      26. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž49 minut

                      25. května

                      Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                      25. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž49 minut

                      25. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      25. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      24. května

                      Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                      24. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      24. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      24. 5. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                      23. 5. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      23. května

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      23. 5. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám