44 minut

23. září 2017

Část: Festival Dvořákova Praha končí

Obsah dílu

Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Volby v Německu — Schůzka v Lánech — Politické plány v energetice — Ústavní stížnost Davida Ratha — Nehoda parašutisty při seskoku padákem — Africký mor prasat na Zlínsku — Zemětřesení v KLDR — Zakázané příběhy ze Severní Koreje — Protrhlá hráz v Portoriku — 60 let od štěpné reakce — Ocenění nejlepších policistů — Odhadovaná úroda jablek — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Pátrání po ztracených uměleckých dílech — Hledání nejvzácnějších československých známek — Stromy napadené klíněnkou — Fenomén Kalašnikov — Rescue Marathon — Oživení kostela — Festival Dvořákova Praha končí

Části dílu

00:38
Volby v Německu
  Už jen hodiny zbývají do německých parlamentních voleb. Voliči určí, kdo stane na další čtyři roky v čele největší evropské ekonomiky a klíčové země Unie.
  01:19
  Volby v Německu
   Dění v Berlíně sleduje Michal Kubal.
   01:32
   Volby v Německu
    Už zítra v tuto dobu by měly být jasné hrubé obrysy, jak bude vypadat v příštích čtyřech letech složení Bundestagu, zákonodárného sboru, který zasedá v budově Reichstagu.
    04:08
    Volby v Německu
     Živý vstup Václava Černohorského.
     07:24
     Volby v Německu
      Výsledky německých voleb jsou důležité i z hlediska hospodářství.
      10:17
      Volby v Německu
       Letošní velké evropské volby měly jedno společné – většinou šlo o střet zásadně odlišných přístupů k budoucnosti té které země i Unie jako celku; nejvíc asi ve Francii.
       13:08
       Schůzka v Lánech
        Prezident Miloš Zeman se svými experty ocenil zrychlení soudního řízení. Uvedl to ministr spravedlnosti Robert Pelikán po bilanční schůzce na zámku v Lánech.
        13:44
        Politické plány v energetice
         Nové jaderné bloky, postavené s finanční podporou státu – hlavní plány českých politických stran v oblasti energetiky.
         16:26
         Ústavní stížnost Davida Ratha
          Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost. Reaguje tak na červnové rozhodnutí Nejvyššího soudu, který uznal odposlechy za použitelný důkaz v celé korupční kauze.
          16:45
          Nehoda parašutisty při seskoku padákem
           Stovky lidí přilákal na pražskou Letnou Den s armádou. Ta si letos připomíná sto let od prvního zformování československých vojáků ve svých národních jednotkách.
           19:29
           Africký mor prasat na Zlínsku
            Živý vstup Josefa Kvasničky.
            21:16
            Zemětřesení v KLDR
             Poblíž místa, kde KLDR provádí jaderné testy, zaznamenaly úřady sousedních zemí slabší zemětřesení.
             21:36
             Zakázané příběhy ze Severní Koreje
              Do všední reality v Severní Koreji pomáhají nahlédnout svědectví uprchlíků. Zatímco ve světě poměrně běžně publikují knihy, občanům KLDR se to nikdy nepodařilo.
              23:48
              Protrhlá hráz v Portoriku
               24:08
               60 let od štěpné reakce
                Zítra v noci uplyne 60 let od první štěpné reakce v Československu. Provedli ji vědci ve výzkumném reaktoru v Řeži u Prahy.
                25:52
                Ocenění nejlepších policistů
                 Zásah proti ozbrojenému útočníkovi, dopadení desítek výrobců a dealerů drog nebo i výuka studentů policejní školy. To jsou kategorie cen "Policista roku".
                 28:17
                 Odhadovaná úroda jablek
                  Jablek bude letos podle českých pěstitelů o čtvrtinu méně než loni. Sklizeň se má dostat pod 97 tisíc tun – to je nejméně za posledních šest let.
                  30:38
                  Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                   Jednou z hlavních priorit speciálního policejního pátracího týmu budou v příštím roce ztracená umělecká díla.
                   32:53
                   Pátrání po ztracených uměleckých dílech
                    Čtrnáct vzácných obrazů ukradli zloději v únoru roku 2011 z fary v Bohuňově na Svitavsku. Umělecká díla s motivem křížové cesty pocházejí zřejmě z devatenáctého století.
                    34:14
                    Hledání nejvzácnějších československých známek
                     Občas se ukradenou vzácnost přece jen podaří najít. Dokazuje to i následující téměř filatelistická detektivka.
                     36:26
                     Stromy napadené klíněnkou
                      Listy tisíců stromů jírovců maďalů známých jako kaštany ničí klíněnka – larva malého motýla. Zahradníci ji poprvé na stromech v Česku zpozorovali před 25 lety.
                      38:15
                      Fenomén Kalašnikov
                       Nejlepší příklad pro mladé a zosobněný předobraz pravého Rusa – tak popisovali v projevech řečníci Michaila Kalašnikova při odhalování jeho sochy v Moskvě.
                       40:34
                       Rescue Marathon
                        V Kostelci u Heřmanova Městce soutěží neprofesionální záchranáři.
                        41:09
                        Oživení kostela
                         Kostel sv. Václava na Chloumku na Hradecku bude mít přístavbu – multikulturní centrum ponořené do země.
                         41:35
                         Festival Dvořákova Praha končí
                          Živý vstup Pavly Sedliské.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          24. září 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                          18. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                          17. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                          16. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                          15. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          14. května

                          Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                          14. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          14. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám