48 minut

20. září 2017

Obsah dílu

Změny ústavy — Změny ústavy — Změny ústavy — Změny ústavy — Zemětřesení v Mexiku — Unesení rukojmí — Spor o hlavní nádraží v Praze — Miloš Zeman v USA — Průměrná úroková sazba hypoték — D8 přes České středohoří bez omezení — Správní řízení s hnutím ANO — Ochrana před hackery a smyšlenkami — Srážka vlaku s kamionem — Kateřina Šedá architektkou roku — Státní podpora potravinových bank — Dluh vůči zahraničí — Chování policistů u soudu — Zakázaná reklama — Nezvykle chladné září — Pošta Partner místo klasické pobočky — Podíl smluvních partnerů pošt — Historie České pošty — Portoriko zasažené hurikánem Maria — Referendum o nezávislosti Katalánska — Ochrana proti dronům — Spor o dva Boeingy 737 — Rekordní pomoc od českých lékařů — Vyšetřování včerejšího výbuchu — Předvolební debata na ČT24 — 8 let vězení pro Miloše Vlasáka — Největší cvičení zvláštních sil české armády — Rekonstrukce nádražních budov — Česko má novou kulturní památku — Videohry od 60. let do současnosti

Části dílu

00:33
Změny ústavy
  Kompetence prezidenta by se podle expertů neměly zásadně měnit. Právníkům by nevadilo, kdyby přímo volená hlava státu mohla kromě jiných justičních špiček sama ustanovit i předsedu Nejvyššího správního soudu.
  01:11
  Změny ústavy
   O změnách nejvyššího zákona se mluví i proto, že za 2 měsíce uplyne přesně čtvrtstoletí od jeho vzniku. Přestože právníci tedy velké změny nedoporučují, část politiků by k nim přistoupila.
   04:11
   Změny ústavy
    Diskutovalo se taky o možných úpravách ústavy, které se týkají zákonodárné moci.
    04:50
    Změny ústavy
     Rozhovor s Vojtěchem Filipem.
     07:27
     Zemětřesení v Mexiku
      Ničivé zemětřesení ve středním Mexiku. Mrtvých je nejméně 216 – ve státech Morelos a Puebla, nejvíce pak v Mexico City – v jednom z největších měst planety se zřítily desítky budov.
      09:42
      Unesení rukojmí
       Rakousko prověřuje informaci, že rukojmí unesení před dvěma a půl lety v Libyi – mezi kterými byl i jeden Čech – byli zabiti. Uvedl to totiž islamistický web.
       10:06
       Spor o hlavní nádraží v Praze
        Začal první ze čtyř soudů kvůli vypovězené smlouvě s italskou firmou Grandi Stazioni. Ta spravovala pražské hlavní nádraží.
        12:45
        Miloš Zeman v USA
         Prezident Miloš Zeman mluvil na závěr své cesty v New Yorku s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem o větším zapojení této organizace do boje s terorismem.
         13:42
         Průměrná úroková sazba hypoték
          Zdražování hypoték se o prázdninách zastavilo. Průměrná úroková sazba v srpnu klesla o jednu setinu procenta – dál se ale drží nad dvěma procenty.
          14:24
          D8 přes České středohoří bez omezení
           Živý vstup Renaty Myslíkové.
           15:39
           Správní řízení s hnutím ANO
            Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran zahájil správní řízení s hnutím ANO. Kvůli knize předsedy Andreje Babiše mu hrozí až stotisícová pokuta.
            15:59
            Ochrana před hackery a smyšlenkami
             Vláda v Berlíně zatím nezaznamenala, že by se Rusko snažilo ovlivnit nadcházející volby do Spolkového sněmu. Ministr vnitra ale k právě řečenému poznamenal, že takový pokus nevylučuje a německé úřady se na případný útok hackerů připravily.
             18:17
             Srážka vlaku s kamionem
              Znovu srážka vlaku s kamionem na železničním přejezdu. Ráno se při ní v Olomouci lehce zranilo 9 lidí. Podle úřadů nákladní auto vjelo soupravě do cesty ve chvíli, kdy už svítila červená světla.
              18:31
              Kateřina Šedá architektkou roku
               Titul Architekt roku letos poprvé dostane žena, která tento obor nevystudovala. Kateřina Šedá vešla ve známost sociálními experimenty a happeningy.
               21:05
               Státní podpora potravinových bank
                Potravinové banky by měl podpořit stát – a to hlavně penězi. Shodli se na tom poslanci sociálního výboru a vyzvali ministerstvo práce, aby sepsalo nový zákon.
                22:58
                Dluh vůči zahraničí
                 Česko si v cizině půjčuje čím dál víc peněz. Zahraniční dluh ve druhém čtvrtletí stoupl na 4 biliony a 481 miliard korun.
                 23:14
                 Chování policistů u soudu
                  Údajné fackování studenta na policejní služebně znovu před soudem. Incident se měl odehrát den po odjezdu čínského prezidenta z Česka.
                  25:01
                  Zakázaná reklama
                   "Jen si představte, jak daleko se můžete dostat s troškou angličtiny" – reklama s tímto textem musí zmizet od chorvatských silnic. U soudu se toho domohla první dáma Spojených států Melania Trumpová, na jejíž znalost řeči text narážel.
                   25:24
                   Nezvykle chladné září
                    Teploty kolem nuly, místy už i mráz. Podle statistik pozorovatelů na západě Čech zatím nejchladnější září za posledních 15 let.
                    27:25
                    Pošta Partner místo klasické pobočky
                     Česká pošta se chce během 8 let úplně stáhnout z venkova a zůstat jen ve velkých městech. Zmizí tak 2 a půl tisíce poboček – nahradit je má služba Partner provozovaná většinou samotnou obcí.
                     29:42
                     Podíl smluvních partnerů pošt
                      Smluvní partneři pošty fungují v mnoha evropských zemích. Ve třech státech pak služby zajišťují téměř výhradně – a to v Nizozemsku, Švédsku a taky v sousedním Německu.
                      30:44
                      Historie České pošty
                       Pošta se v českých zemích formovala zhruba pět set let. Její vývoj zásadně ovlivnilo zestátnění v 18. století.
                       32:36
                       Portoriko zasažené hurikánem Maria
                        Hurikán Maria udeřil na americké karibské území Portoriko. Ještě předtím zeslábl z nejvyššího pátého na čtvrtý stupeň. Úřady přesto varovaly, že se vítr žene rychlostí až 250 kilometrů za hodinu.
                        34:44
                        Referendum o nezávislosti Katalánska
                         Španělská policie prohledala kanceláře regionální katalánské vlády a zatkla 12 lidí – včetně tajemníka vicepremiéra.
                         35:05
                         Ochrana proti dronům
                          V Česku vzniká systém protidronové ochrany. Tento týden Vojenský technický ústav zkouší munici, kterou by mohl nežádoucí drony dostat během několika vteřin k zemi.
                          37:13
                          Spor o dva Boeingy 737
                           Česko nemusí zaplatit téměř dvě a půl miliardy korun ve sporu o dva Boeingy 737 zadržené z majetku podnikatele Václava Fischera.
                           37:33
                           Rekordní pomoc od českých lékařů
                            Humanitárně-zdravotnický program MEDEVAC letos pokoří další rekord. Jen v Jordánsku, kam ročně proudí skoro polovina šedesátimilionové pomoci, do konce roku zřejmě padne meta jednoho tisíce operovaných pacientů.
                            39:47
                            Vyšetřování včerejšího výbuchu
                             Vojenská policie pokračuje ve vyšetřování včerejšího výbuchu ve vyškovské armádní ubytovně. Že se mohlo jednat o explozi nebezpečné trhaviny dnes připustil náčelník sboru.
                             40:34
                             Předvolební debata na ČT24
                              Živý vstup Jakuba Železného.
                              41:30
                              8 let vězení pro Miloše Vlasáka
                               Na 8 let půjde do vězení bývalý advokát Miloš Vlasák – za defraudaci. Vrchní soud zamítl jeho odvolání.
                               41:55
                               Největší cvičení zvláštních sil české armády
                                Temný stín 2017 – největší cvičení zvláštních sil v novodobé historii české armády.
                                44:06
                                Rekonstrukce nádražních budov
                                 Stamilionové rekonstrukce nádražních budov plánuje v nejbližších letech Správa železniční dopravní cesty. Živě se teď díváme na nádraží ve Štěpánově na Olomoucku.
                                 44:29
                                 Česko má novou kulturní památku
                                  Status získal českobudějovický plavecký stadion. Architekt Bohumil Böhm navrhl budovu na konci padesátých let, město areál otevřelo v roce 1971.
                                  44:48
                                  Videohry od 60. let do současnosti
                                   Také videohry mají ambici stát se součástí kulturního dědictví stejně hodnotnou jako literatura nebo film. V pražské holešovické tržnici je tak od zítřka až do konce roku prezentuje výstava Game On.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž49 minut
                                   Další díl
                                   21. září 2017

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   22. únor

                                   Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                                   22. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   22. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   21. únor

                                   Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                                   21. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   21. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   20. únor

                                   Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                                   20. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   20. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   19. únor

                                   Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                                   19. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   19. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   18. únor

                                   Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                                   18. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   18. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   18. 2. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám