44 minut

10. září 2017

Část: Sankce vůči KLDR

Obsah dílu

Hurikán Irma — Hurikán Irma — Hurikán Irma — Platy státních zaměstnanců — Noví zaměstnanci ve státní sféře — Volby do Poslanecké sněmovny — Africký mor na Zlínsku — Odjezd Michaila Saakašviliho — Místní volby v Rusku — Systém veřejného zdravotního pojištění — Nový film Jiřího Vejdělka — Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka — Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště — Přísnější pravidla pro STK — Hodnocení českého zdravotnictví — Čekací lhůty na operační zákroky — Chybějící lékaři v obcích — Auta v Číně — Sankce vůči KLDR — Benefiční koncert v Manchesteru — Konec železniční výluky v Brně — Unikátní objev u egyptského Luxoru — Sbírka na záchranu rozpadlého hradu

Části dílu

00:33
Hurikán Irma
  Hurikán Irma znovu nabral na síle a udeřil na Floridě jako bouře čtvrtého stupně. Přehnal se přes souostroví Florida Keys a postupuje na sever směrem k pevnině.
  01:29
  Hurikán Irma
   Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
   07:58
   Hurikán Irma
    Škody už sčítají na Kubě. Hurikán Irma zasáhl severovýchod a sever ostrova. Z pátého stupně postupně oslabil na třetí.
    09:16
    Platy státních zaměstnanců
     Základní platy učitelů by měly vzrůst o 15 procent - a to už od listopadu.
     10:52
     Noví zaměstnanci ve státní sféře
      Noví učitelé, policisté, hasiči, vězeňští dozorci, ale i úředníci. Stát chce příští rok přijmout přes 8 tisíc nových státních zaměstnanců. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který v pondělí projedná vláda.
      13:33
      Volby do Poslanecké sněmovny
       Do sněmovních voleb zbývá už jen šest týdnů - jak je teď rozložená přízeň voličů? Události přinášejí informace o tzv. aktuálním volebním potenciálu, který pro Českou televizi zpracovaly Median a Kantar TNS.
       15:35
       Africký mor na Zlínsku
        Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
        16:58
        Odjezd Michaila Saakašviliho
         Úřady zabránily odjezdu vlaku z polského Přemyšlu do Kyjeva - kvůli Michailu Saakašvilimu.
         17:20
         Místní volby v Rusku
          Více než sedm a půl tisíce kandidátů se ucházelo o hlasy při místních volbách v Moskvě. Celou čtvrtinu z nich představují nezávislí. Hlasovalo se i na dalších skoro šesti tisících místech v Rusku.
          19:43
          Systém veřejného zdravotního pojištění
           Veřejné zdravotní pojištění vloni skončilo v zisku. Příjmy byly o 6 miliard korun vyšší než výdaje.
           20:00
           Nový film Jiřího Vejdělka
            Režisér Jiří Vejdělek právě teď natáčí film Tátova volha. Tvůrce divácky úspěšných komedií jako Účastníci zájezdu nebo Ženy v pokušení obsadil tentokrát do hlavních rolí matky a dcery Elišku Balzerovou a Tatianu Vilhelmovou.
            22:41
            Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
             Policie by měla už zítra dostat zprávu sněmovny o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
             24:00
             Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště
              Až 2 tisíce hrobů, 750 z tohoto počtu odkrytých. Řeč je o největším raně středověkém pohřebišti v rámci střední Evropy - v předpolí lomu Bílina. Archeologové na místě bádají už pátou sezonu.
              25:51
              Přísnější pravidla pro STK
               Skoro dva roky platí přísnější pravidla pro získání technické kontroly automobilu. Sami lidé z oboru ale upozorňují, že se nařízení obchází a osvědčení získají i nevyhovující vozy.
               28:51
               Hodnocení českého zdravotnictví
                České zdravotnictví obstojí i v evropském srovnání. Zároveň ale rostou problémy - především personální a organizační. To budou úkoly pro nového ministra zdravotnictví po podzimních volbách do sněmovny.
                31:47
                Čekací lhůty na operační zákroky
                 Dobře je na tom Česko oproti jiným státům i co se týká čekacích lhůt na vyšetření nebo operace. Jaké jsou ale reálné čekací doby? Česká televize oslovila tuzemské fakultní nemocnice a získala od nich aktuální data.
                 33:22
                 Chybějící lékaři v obcích
                  Praktický lékař chybí už měsíce třeba v Bukovanech na Sokolovsku, se zdravotními problémy musejí lidé cestovat 10 kilometrů.
                  34:50
                  Auta v Číně
                   Čína plánuje, že zakáže výrobu a prodej všech dieselových a benzinových automobilů. Podrobnou studii proveditelnosti radikálního opatření si nechává zpracovat tamní vláda.
                   35:09
                   Sankce vůči KLDR
                    Podle Ruska je příliš brzy na novou rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Severní Koreji. Spojené státy by přitom už v pondělí chtěly zesílit sankce.
                    37:19
                    Benefiční koncert v Manchesteru
                     Benefiční koncert znovu – po čtyřech měsících – otevřel brány haly v Manchesteru a ovládl internet. Sebevražedný atentátník tady v květnu zabil 22 převážně mladých lidí.
                     37:42
                     Konec železniční výluky v Brně
                      Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.
                      39:33
                      Unikátní objev u egyptského Luxoru
                       Archeologové tam nalezli 3 a půl tisíce let starou hrobku patřící královskému zlatníkovi.
                       39:52
                       Sbírka na záchranu rozpadlého hradu
                        Skupina francouzských nadšenců do historie chce vyzkoušet nový způsob, jak zachraňovat rozpadající se hrady a zámky.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        11. září 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž55 minut

                        27. května

                        Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                        27. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        27. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        26. května

                        Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                        26. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        26. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        25. května

                        Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                        25. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        25. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        24. května

                        Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                        24. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        24. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        24. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                        23. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 5. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám