44 minut

10. září 2017

Část: Africký mor na Zlínsku

Obsah dílu

Hurikán Irma — Hurikán Irma — Hurikán Irma — Platy státních zaměstnanců — Noví zaměstnanci ve státní sféře — Volby do Poslanecké sněmovny — Africký mor na Zlínsku — Odjezd Michaila Saakašviliho — Místní volby v Rusku — Systém veřejného zdravotního pojištění — Nový film Jiřího Vejdělka — Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka — Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště — Přísnější pravidla pro STK — Hodnocení českého zdravotnictví — Čekací lhůty na operační zákroky — Chybějící lékaři v obcích — Auta v Číně — Sankce vůči KLDR — Benefiční koncert v Manchesteru — Konec železniční výluky v Brně — Unikátní objev u egyptského Luxoru — Sbírka na záchranu rozpadlého hradu

Části dílu

00:33
Hurikán Irma
  Hurikán Irma znovu nabral na síle a udeřil na Floridě jako bouře čtvrtého stupně. Přehnal se přes souostroví Florida Keys a postupuje na sever směrem k pevnině.
  01:29
  Hurikán Irma
   Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
   07:58
   Hurikán Irma
    Škody už sčítají na Kubě. Hurikán Irma zasáhl severovýchod a sever ostrova. Z pátého stupně postupně oslabil na třetí.
    09:16
    Platy státních zaměstnanců
     Základní platy učitelů by měly vzrůst o 15 procent - a to už od listopadu.
     10:52
     Noví zaměstnanci ve státní sféře
      Noví učitelé, policisté, hasiči, vězeňští dozorci, ale i úředníci. Stát chce příští rok přijmout přes 8 tisíc nových státních zaměstnanců. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který v pondělí projedná vláda.
      13:33
      Volby do Poslanecké sněmovny
       Do sněmovních voleb zbývá už jen šest týdnů - jak je teď rozložená přízeň voličů? Události přinášejí informace o tzv. aktuálním volebním potenciálu, který pro Českou televizi zpracovaly Median a Kantar TNS.
       15:35
       Africký mor na Zlínsku
        Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
        16:58
        Odjezd Michaila Saakašviliho
         Úřady zabránily odjezdu vlaku z polského Přemyšlu do Kyjeva - kvůli Michailu Saakašvilimu.
         17:20
         Místní volby v Rusku
          Více než sedm a půl tisíce kandidátů se ucházelo o hlasy při místních volbách v Moskvě. Celou čtvrtinu z nich představují nezávislí. Hlasovalo se i na dalších skoro šesti tisících místech v Rusku.
          19:43
          Systém veřejného zdravotního pojištění
           Veřejné zdravotní pojištění vloni skončilo v zisku. Příjmy byly o 6 miliard korun vyšší než výdaje.
           20:00
           Nový film Jiřího Vejdělka
            Režisér Jiří Vejdělek právě teď natáčí film Tátova volha. Tvůrce divácky úspěšných komedií jako Účastníci zájezdu nebo Ženy v pokušení obsadil tentokrát do hlavních rolí matky a dcery Elišku Balzerovou a Tatianu Vilhelmovou.
            22:41
            Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
             Policie by měla už zítra dostat zprávu sněmovny o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
             24:00
             Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště
              Až 2 tisíce hrobů, 750 z tohoto počtu odkrytých. Řeč je o největším raně středověkém pohřebišti v rámci střední Evropy - v předpolí lomu Bílina. Archeologové na místě bádají už pátou sezonu.
              25:51
              Přísnější pravidla pro STK
               Skoro dva roky platí přísnější pravidla pro získání technické kontroly automobilu. Sami lidé z oboru ale upozorňují, že se nařízení obchází a osvědčení získají i nevyhovující vozy.
               28:51
               Hodnocení českého zdravotnictví
                České zdravotnictví obstojí i v evropském srovnání. Zároveň ale rostou problémy - především personální a organizační. To budou úkoly pro nového ministra zdravotnictví po podzimních volbách do sněmovny.
                31:47
                Čekací lhůty na operační zákroky
                 Dobře je na tom Česko oproti jiným státům i co se týká čekacích lhůt na vyšetření nebo operace. Jaké jsou ale reálné čekací doby? Česká televize oslovila tuzemské fakultní nemocnice a získala od nich aktuální data.
                 33:22
                 Chybějící lékaři v obcích
                  Praktický lékař chybí už měsíce třeba v Bukovanech na Sokolovsku, se zdravotními problémy musejí lidé cestovat 10 kilometrů.
                  34:50
                  Auta v Číně
                   Čína plánuje, že zakáže výrobu a prodej všech dieselových a benzinových automobilů. Podrobnou studii proveditelnosti radikálního opatření si nechává zpracovat tamní vláda.
                   35:09
                   Sankce vůči KLDR
                    Podle Ruska je příliš brzy na novou rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Severní Koreji. Spojené státy by přitom už v pondělí chtěly zesílit sankce.
                    37:19
                    Benefiční koncert v Manchesteru
                     Benefiční koncert znovu – po čtyřech měsících – otevřel brány haly v Manchesteru a ovládl internet. Sebevražedný atentátník tady v květnu zabil 22 převážně mladých lidí.
                     37:42
                     Konec železniční výluky v Brně
                      Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.
                      39:33
                      Unikátní objev u egyptského Luxoru
                       Archeologové tam nalezli 3 a půl tisíce let starou hrobku patřící královskému zlatníkovi.
                       39:52
                       Sbírka na záchranu rozpadlého hradu
                        Skupina francouzských nadšenců do historie chce vyzkoušet nový způsob, jak zachraňovat rozpadající se hrady a zámky.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        11. září 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž50 minut

                        18. května

                        Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                        18. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        18. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. května

                        Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                        17. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        17. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        16. května

                        Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                        16. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        16. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        15. května

                        Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                        15. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        15. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        15. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        14. května

                        Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                        14. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        14. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        14. 5. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám