44 minut

10. září 2017

Obsah dílu

Hurikán Irma — Hurikán Irma — Hurikán Irma — Platy státních zaměstnanců — Noví zaměstnanci ve státní sféře — Volby do Poslanecké sněmovny — Africký mor na Zlínsku — Odjezd Michaila Saakašviliho — Místní volby v Rusku — Systém veřejného zdravotního pojištění — Nový film Jiřího Vejdělka — Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka — Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště — Přísnější pravidla pro STK — Hodnocení českého zdravotnictví — Čekací lhůty na operační zákroky — Chybějící lékaři v obcích — Auta v Číně — Sankce vůči KLDR — Benefiční koncert v Manchesteru — Konec železniční výluky v Brně — Unikátní objev u egyptského Luxoru — Sbírka na záchranu rozpadlého hradu

Části dílu

00:33
Hurikán Irma
  Hurikán Irma znovu nabral na síle a udeřil na Floridě jako bouře čtvrtého stupně. Přehnal se přes souostroví Florida Keys a postupuje na sever směrem k pevnině.
  01:29
  Hurikán Irma
   Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
   07:58
   Hurikán Irma
    Škody už sčítají na Kubě. Hurikán Irma zasáhl severovýchod a sever ostrova. Z pátého stupně postupně oslabil na třetí.
    09:16
    Platy státních zaměstnanců
     Základní platy učitelů by měly vzrůst o 15 procent - a to už od listopadu.
     10:52
     Noví zaměstnanci ve státní sféře
      Noví učitelé, policisté, hasiči, vězeňští dozorci, ale i úředníci. Stát chce příští rok přijmout přes 8 tisíc nových státních zaměstnanců. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který v pondělí projedná vláda.
      13:33
      Volby do Poslanecké sněmovny
       Do sněmovních voleb zbývá už jen šest týdnů - jak je teď rozložená přízeň voličů? Události přinášejí informace o tzv. aktuálním volebním potenciálu, který pro Českou televizi zpracovaly Median a Kantar TNS.
       15:35
       Africký mor na Zlínsku
        Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
        16:58
        Odjezd Michaila Saakašviliho
         Úřady zabránily odjezdu vlaku z polského Přemyšlu do Kyjeva - kvůli Michailu Saakašvilimu.
         17:20
         Místní volby v Rusku
          Více než sedm a půl tisíce kandidátů se ucházelo o hlasy při místních volbách v Moskvě. Celou čtvrtinu z nich představují nezávislí. Hlasovalo se i na dalších skoro šesti tisících místech v Rusku.
          19:43
          Systém veřejného zdravotního pojištění
           Veřejné zdravotní pojištění vloni skončilo v zisku. Příjmy byly o 6 miliard korun vyšší než výdaje.
           20:00
           Nový film Jiřího Vejdělka
            Režisér Jiří Vejdělek právě teď natáčí film Tátova volha. Tvůrce divácky úspěšných komedií jako Účastníci zájezdu nebo Ženy v pokušení obsadil tentokrát do hlavních rolí matky a dcery Elišku Balzerovou a Tatianu Vilhelmovou.
            22:41
            Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
             Policie by měla už zítra dostat zprávu sněmovny o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
             24:00
             Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště
              Až 2 tisíce hrobů, 750 z tohoto počtu odkrytých. Řeč je o největším raně středověkém pohřebišti v rámci střední Evropy - v předpolí lomu Bílina. Archeologové na místě bádají už pátou sezonu.
              25:51
              Přísnější pravidla pro STK
               Skoro dva roky platí přísnější pravidla pro získání technické kontroly automobilu. Sami lidé z oboru ale upozorňují, že se nařízení obchází a osvědčení získají i nevyhovující vozy.
               28:51
               Hodnocení českého zdravotnictví
                České zdravotnictví obstojí i v evropském srovnání. Zároveň ale rostou problémy - především personální a organizační. To budou úkoly pro nového ministra zdravotnictví po podzimních volbách do sněmovny.
                31:47
                Čekací lhůty na operační zákroky
                 Dobře je na tom Česko oproti jiným státům i co se týká čekacích lhůt na vyšetření nebo operace. Jaké jsou ale reálné čekací doby? Česká televize oslovila tuzemské fakultní nemocnice a získala od nich aktuální data.
                 33:22
                 Chybějící lékaři v obcích
                  Praktický lékař chybí už měsíce třeba v Bukovanech na Sokolovsku, se zdravotními problémy musejí lidé cestovat 10 kilometrů.
                  34:50
                  Auta v Číně
                   Čína plánuje, že zakáže výrobu a prodej všech dieselových a benzinových automobilů. Podrobnou studii proveditelnosti radikálního opatření si nechává zpracovat tamní vláda.
                   35:09
                   Sankce vůči KLDR
                    Podle Ruska je příliš brzy na novou rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Severní Koreji. Spojené státy by přitom už v pondělí chtěly zesílit sankce.
                    37:19
                    Benefiční koncert v Manchesteru
                     Benefiční koncert znovu – po čtyřech měsících – otevřel brány haly v Manchesteru a ovládl internet. Sebevražedný atentátník tady v květnu zabil 22 převážně mladých lidí.
                     37:42
                     Konec železniční výluky v Brně
                      Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.
                      39:33
                      Unikátní objev u egyptského Luxoru
                       Archeologové tam nalezli 3 a půl tisíce let starou hrobku patřící královskému zlatníkovi.
                       39:52
                       Sbírka na záchranu rozpadlého hradu
                        Skupina francouzských nadšenců do historie chce vyzkoušet nový způsob, jak zachraňovat rozpadající se hrady a zámky.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        11. září 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž55 minut

                        16. dubna

                        Headlines — Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                        16. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        16. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        15. dubna

                        Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                        15. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        15. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        15. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        14. dubna

                        Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                        14. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        14. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        14. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        13. dubna

                        Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                        13. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        13. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        13. 4. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        12. dubna

                        Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                        12. 4. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        12. dubna

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        12. 4. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám