48 minut

11. září 2017

Obsah dílu

Dohoda o růstu platů — Dohoda o růstu platů — Dohoda o růstu platů — Dohoda o růstu platů — Hurikán Irma — Hurikán Irma — Hurikán Irma — Růst cen v Česku — Africký mor na Zlínsku — Výsledky ruských voleb — Otevřené nádraží v Brně — Nová podoba Václavského náměstí — Premiér u ministra spravedlnosti — Krádež samopalů z muničního skladu — Tisk hlasovacích lístků pro podzimní volby — Jana Nečasová u soudu — Odměny zaměstnanců ve veřejné sféře — Vzrůst platů v obcích — Škola pro budoucí úředníky — Kritika volebního lídra ČSSD — Miliardy prohrané v hazardu — Zakázaná těžba v Bělověžském pralese — Připomínka obětí útoků z 11. září — Ruský hacker zůstává ve vazbě — Nová taktika vojáků v Belgii — Zaniklá kina znovu otevřena

Části dílu

00:35
Dohoda o růstu platů
  Koalice se dohodla na růstu platů. Od listopadu dostanou učitelé přidáno patnáct procent, další zaměstnanci ve veřejné sféře pak deset. Letos pokryjí náklady úspory jednotlivých ministerstev. Příští rok vyjde zvýšení platů na rekordních 23 miliard korun.
  01:20
  Dohoda o růstu platů
   Jednání předcházela demonstrace mladých doktorandů. Ti chtěli podpořit hlavně více peněz pro vysoké školy. Nakonec ale právě oni nedostali zatím žádný přislib peněz. Po koaličním jednání pokračovala v debatě o rozpočtu i vláda.
   04:31
   Dohoda o růstu platů
    Zvýšení platů přijde státní rozpočet v příštím roce na 23 miliard. Vláda na pokrytí této částky použije 12miliardovou rezervu, kterou ministr financí v rozpočtu na jednání o platech nechal.
    05:48
    Dohoda o růstu platů
     Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.
     08:26
     Hurikán Irma
      Hurikán Irma oslabil na tropickou bouři, postupuje Floridou. Vítr ale stále přesahuje 100 km v hodině a záplavy udeřily na několik měst na severu západního pobřeží.
      11:04
      Hurikán Irma
       Postup hurikánu Irma přes území Floridy sleduje ve městě Orlando zpravodaj Martin Řezníček. Tady je jeho výpověď z místa těsně před úderem živlu.
       11:57
       Hurikán Irma
        Živý vstup Martina Řezníčka.
        14:07
        Růst cen v Česku
         Meziroční růst spotřebitelských cen zůstal už druhý měsíc stejný – na 2,5 procentech. Srpnová inflace je nižší, než čekali ekonomové.
         16:05
         Africký mor na Zlínsku
          Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.
          17:28
          Výsledky ruských voleb
           Ruská opozice nečekaně uspěla v moskevských komunálních volbách. Z 1502 mandátů získaly spojené opoziční síly 266. 14 okrsků ze 125 zcela ovládly a ve více než padesátce dalších budou mít své zástupce.
           20:09
           Otevřené nádraží v Brně
            Všechny odkloněné vlaky se už vrátily na brněnské hlavní nádraží. Včera v 21 hodin skončila tříměsíční výluka, během které se opravil viadukt, koleje i nástupiště.
            20:29
            Nová podoba Václavského náměstí
             Jedno z nejznámějších míst v Česku – Václavské náměstí – se brzy výrazně změní.
             22:55
             Premiér u ministra spravedlnosti
              Dvě normy ministerstva spravedlnosti, které se v tomto volebním období nepodařilo prosadit – úpravy o znalcích a o nových nástrojích oddlužení. Bohuslav Sobotka to zkritizoval po bilanční schůzce s Robertem Pelikánem.
              24:12
              Krádež samopalů z muničního skladu
               20 samopalů a 20 kilogramů střelného prachu zmizelo z nejstřeženějšího prostoru v Česku. Z muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku , který už tři roky hlídá policie i soukromá agentura.
               26:25
               Tisk hlasovacích lístků pro podzimní volby
                V břeclavské tiskárně začal tisk hlasovacích lístků pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny – celkem musí vyrobit jedenáct milionů hlasovacích sad.
                26:58
                Jana Nečasová u soudu
                 Soud zahájil utajené výslechy v kauze údajného zneužití vojenského zpravodajství. Dorazila i obžalovaná Jana Nečasová. Ta se na jaře dvakrát omluvila kvůli zdravotním problémům a kauza se nepohnula z místa.
                 29:33
                 Odměny zaměstnanců ve veřejné sféře
                  Plat ze státní pokladny a veřejných rozpočtů dostávalo na konci loňského roku přes 626 tisíc lidí. Zhruba třicet procent z nich jsou vysokoškoláci.
                  32:16
                  Vzrůst platů v obcích
                   Přidáno by od nového roku měli dostat také zastupitelé, starostové, primátoři a hejtmani. Změní se totiž způsob jejich odměňování.
                   33:39
                   Škola pro budoucí úředníky
                    Počty státních zaměstnanců v České republice trvale rostou. V současné době je jich téměř čtyři sta padesát tisíc. Mezi nimi i úředníci pracující na ministerstvech nebo dalších místech státní správy.
                    36:06
                    Kritika volebního lídra ČSSD
                     Umělci i ředitelé divadel a vysokých škol v otevřeném dopise kritizují Lubomíra Zaorálka. Volební lídr ČSSD podle nich minulý týden při návštěvě Národního divadla narušil zkoušku orchestru a přednesl agitační projev.
                     36:25
                     Miliardy prohrané v hazardu
                      Přes 39 miliard – tolik peněz loni Češi prohráli v hazardu – tedy automatech, ale i v losech nebo třeba sportovních sázkách.
                      38:54
                      Zakázaná těžba v Bělověžském pralese
                       Evropský soudní dvůr zahájil řízení s Polskem kvůli tomu, že nedodržuje zákaz těžby stromů v Bělověžském pralese.
                       41:09
                       Připomínka obětí útoků z 11. září
                        Američané si pošestnácté připomněli oběti útoků z 11. září. Tradičnímu čtení jmen padlých před památníkem na Manhattanu přihlížela tisícovka lidí.
                        41:33
                        Ruský hacker zůstává ve vazbě
                         Jevgenije Nikulin – údajný ruský hacker, zadržený v Praze loni v říjnu na základě zatykače Interpolu – zůstane ve vazbě. Vrchni soud zamítl jeho žádost o propuštění.
                         42:26
                         Nová taktika vojáků v Belgii
                          Belgická vláda rozhodla, že od 15. září změní taktiku pro 1200 vojáků v ulicích velkých měst. Nově mají být mobilnější.
                          44:48
                          Zaniklá kina znovu otevřena
                           Občanská iniciativa Kino otevřeno bojuje proti zavírání malých kin v českých městech a vesnicích.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           12. září 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                           27. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                           26. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                           25. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                           24. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám