44 minut

10. září 2017

Část: Hodnocení českého zdravotnictví

Obsah dílu

Hurikán Irma — Hurikán Irma — Hurikán Irma — Platy státních zaměstnanců — Noví zaměstnanci ve státní sféře — Volby do Poslanecké sněmovny — Africký mor na Zlínsku — Odjezd Michaila Saakašviliho — Místní volby v Rusku — Systém veřejného zdravotního pojištění — Nový film Jiřího Vejdělka — Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka — Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště — Přísnější pravidla pro STK — Hodnocení českého zdravotnictví — Čekací lhůty na operační zákroky — Chybějící lékaři v obcích — Auta v Číně — Sankce vůči KLDR — Benefiční koncert v Manchesteru — Konec železniční výluky v Brně — Unikátní objev u egyptského Luxoru — Sbírka na záchranu rozpadlého hradu

Části dílu

00:33
Hurikán Irma
  Hurikán Irma znovu nabral na síle a udeřil na Floridě jako bouře čtvrtého stupně. Přehnal se přes souostroví Florida Keys a postupuje na sever směrem k pevnině.
  01:29
  Hurikán Irma
   Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
   07:58
   Hurikán Irma
    Škody už sčítají na Kubě. Hurikán Irma zasáhl severovýchod a sever ostrova. Z pátého stupně postupně oslabil na třetí.
    09:16
    Platy státních zaměstnanců
     Základní platy učitelů by měly vzrůst o 15 procent - a to už od listopadu.
     10:52
     Noví zaměstnanci ve státní sféře
      Noví učitelé, policisté, hasiči, vězeňští dozorci, ale i úředníci. Stát chce příští rok přijmout přes 8 tisíc nových státních zaměstnanců. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který v pondělí projedná vláda.
      13:33
      Volby do Poslanecké sněmovny
       Do sněmovních voleb zbývá už jen šest týdnů - jak je teď rozložená přízeň voličů? Události přinášejí informace o tzv. aktuálním volebním potenciálu, který pro Českou televizi zpracovaly Median a Kantar TNS.
       15:35
       Africký mor na Zlínsku
        Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
        16:58
        Odjezd Michaila Saakašviliho
         Úřady zabránily odjezdu vlaku z polského Přemyšlu do Kyjeva - kvůli Michailu Saakašvilimu.
         17:20
         Místní volby v Rusku
          Více než sedm a půl tisíce kandidátů se ucházelo o hlasy při místních volbách v Moskvě. Celou čtvrtinu z nich představují nezávislí. Hlasovalo se i na dalších skoro šesti tisících místech v Rusku.
          19:43
          Systém veřejného zdravotního pojištění
           Veřejné zdravotní pojištění vloni skončilo v zisku. Příjmy byly o 6 miliard korun vyšší než výdaje.
           20:00
           Nový film Jiřího Vejdělka
            Režisér Jiří Vejdělek právě teď natáčí film Tátova volha. Tvůrce divácky úspěšných komedií jako Účastníci zájezdu nebo Ženy v pokušení obsadil tentokrát do hlavních rolí matky a dcery Elišku Balzerovou a Tatianu Vilhelmovou.
            22:41
            Vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
             Policie by měla už zítra dostat zprávu sněmovny o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
             24:00
             Průzkum největšího raně středověkého pohřebiště
              Až 2 tisíce hrobů, 750 z tohoto počtu odkrytých. Řeč je o největším raně středověkém pohřebišti v rámci střední Evropy - v předpolí lomu Bílina. Archeologové na místě bádají už pátou sezonu.
              25:51
              Přísnější pravidla pro STK
               Skoro dva roky platí přísnější pravidla pro získání technické kontroly automobilu. Sami lidé z oboru ale upozorňují, že se nařízení obchází a osvědčení získají i nevyhovující vozy.
               28:51
               Hodnocení českého zdravotnictví
                České zdravotnictví obstojí i v evropském srovnání. Zároveň ale rostou problémy - především personální a organizační. To budou úkoly pro nového ministra zdravotnictví po podzimních volbách do sněmovny.
                31:47
                Čekací lhůty na operační zákroky
                 Dobře je na tom Česko oproti jiným státům i co se týká čekacích lhůt na vyšetření nebo operace. Jaké jsou ale reálné čekací doby? Česká televize oslovila tuzemské fakultní nemocnice a získala od nich aktuální data.
                 33:22
                 Chybějící lékaři v obcích
                  Praktický lékař chybí už měsíce třeba v Bukovanech na Sokolovsku, se zdravotními problémy musejí lidé cestovat 10 kilometrů.
                  34:50
                  Auta v Číně
                   Čína plánuje, že zakáže výrobu a prodej všech dieselových a benzinových automobilů. Podrobnou studii proveditelnosti radikálního opatření si nechává zpracovat tamní vláda.
                   35:09
                   Sankce vůči KLDR
                    Podle Ruska je příliš brzy na novou rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Severní Koreji. Spojené státy by přitom už v pondělí chtěly zesílit sankce.
                    37:19
                    Benefiční koncert v Manchesteru
                     Benefiční koncert znovu – po čtyřech měsících – otevřel brány haly v Manchesteru a ovládl internet. Sebevražedný atentátník tady v květnu zabil 22 převážně mladých lidí.
                     37:42
                     Konec železniční výluky v Brně
                      Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.
                      39:33
                      Unikátní objev u egyptského Luxoru
                       Archeologové tam nalezli 3 a půl tisíce let starou hrobku patřící královskému zlatníkovi.
                       39:52
                       Sbírka na záchranu rozpadlého hradu
                        Skupina francouzských nadšenců do historie chce vyzkoušet nový způsob, jak zachraňovat rozpadající se hrady a zámky.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        11. září 2017

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                        23. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        23. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        22. května

                        Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                        22. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        22. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        21. května

                        Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                        21. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        21. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        20. května

                        Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                        20. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        20. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 5. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        19. května

                        Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                        19. 5. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        19. května

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 5. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám