48 minut

5. prosince 2016

Část: Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku

Obsah dílu

Spor o náměstky — Systematizace ministerstev — Spor o náměstky ministra Ludvíka — Itálie po rezignaci premiéra — Průměrná mzda ve třetím čtvrletí — Kauza ostravského lobbisty — Brexit u nejvyššího soudu — Evropské ohlasy na rakouské volby — Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti — Příběhy 100 let českého umění — Výsledky státního rozpočtu — Spor o obraz Madona z Veveří — Podezření kolem Autoklubu ČR — Důvěra v prezidenta republiky — Kauza šéfa hradního protokolu — Zadlužené Vánoce — Útraty za vánoční svátky — Vánoce jako finanční zátěž — Čeští lékaři v Iráku — Řešení války na Blízkém východě — Spory o letecké záchranné služby — Manko místo úspory — Francouzský premiér kandiduje na prezidenta — Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku — Vláda zruší 29 politických stran a hnutí — Tradice na svatého Mikuláše

Části dílu

00:32
Spor o náměstky
  Nový ministr zdravotnictví zatím neobhájil svůj záměr zrušit posty dvou náměstků. Kolegům z kabinetu ho musí předložit znovu a se silnějšími argumenty.
  03:10
  Systematizace ministerstev
   Podle služebního zákona nemůže ministr bez vážného důvodu odvolat úředníka, kterého norma chrání. Jednou za rok ale může navrhnout takzvanou systematizaci svého úřadu. S ní ale musí souhlasit celá vláda.
   04:06
   Spor o náměstky ministra Ludvíka
    Rozhovor s předsedou ústavně-právního výboru sněmovny Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Itálie po rezignaci premiéra
     Živé vstupy zpravodajů Petra Zavadila a Bohumila Vostála.
     12:16
     Průměrná mzda ve třetím čtvrletí
      Průměrná mzda ve 3. čtvrletí vzrostla o 4,5 procenta, tedy skoro o 12 stovek. Momentálně činí 27 220 korun.
      13:09
      Kauza ostravského lobbisty
       Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
       16:04
       Brexit u nejvyššího soudu
        Britský nejvyšší soud rozhoduje o tom, jestli proces odchodu z Evropské unie může začít bez souhlasu parlamentu. Vláda Theresy Mayové chce článek 50 aktivovat do konce března.
        16:24
        Evropské ohlasy na rakouské volby
         Fakt, že Alexandr van der Bellen bude rakouským prezidentem přivítali státníci napříč Evropou. Gratulace přišla i od českého premiéra. Nezávislý kandidát vyhrál o 6 procent.
         18:51
         Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti
          Bývalá kasárna v pražském Karlíně by v budoucnu mohla sloužit jako justiční palác. Ministerstvo obrany se je v minulosti snažilo neúspěšně předat jinému majiteli.
          19:11
          Příběhy 100 let českého umění
           100 let českého umění jako seriál jednaosmdesáti poutavých příběhů - obsah nové knihy Průvodce neklidným územím. Autory jsou spisovatel Ondřej Horák a výtvarníci David Böhm s Jiřím Frantou.
           22:09
           Výsledky státního rozpočtu
            Minimálně 20 miliard přebytku očekává za letošek ministr financí. Rozpočtového plusu dosáhne vláda po 21. letech. Pomáhá jí růst ekonomiky, nízká nezaměstnanost i vyšší výběr daní.
            24:37
            Spor o obraz Madona z Veveří
             Pokračuje spor o vzácný obraz Madona z Veveří - toho času v Diecézním muzeu v Brně. Nejvyšší soud zrušil předchozí verdikt, který gotickou památku přiřkl farnosti Veverská Bítýška.
             25:01
             Podezření kolem Autoklubu ČR
              Národní centrála proti organizovanému zločinu prověřuje přidělování dotací Autoklubu. Především fakt, že spolek vykazoval během dvou let výrazně odlišné počty členů, a to je pro získání peněz rozhodující údaj.
              27:25
              Důvěra v prezidenta republiky
               Důvěra lidí v prezidenta klesla nejníž za poslední rok. Ukazuje to šetření, které mezi 7. a 16. listopadem provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění.
               27:43
               Kauza šéfa hradního protokolu
                Ředitel protokolu, Jindřich Forejt, jehož odbor byl v poslední době spojován s několika pochybeními, má ve funkci skončit. Jako první o tom informoval server Echo24.
                30:08
                Zadlužené Vánoce
                 Advent - doba vánočních příprav a také úvěrů. Letos si ho před Vánoci hodlá v tuzemsku vzít každý šestý člověk, dohromady tedy víc než milion lidí.
                 32:38
                 Útraty za vánoční svátky
                  Vánoční svátky budou letos Čechy stát podle odhadu v průměru 8 tisíc korun - tedy jen oslava, bez dárků.
                  33:43
                  Vánoce jako finanční zátěž
                   Bezmála polovina z těch, kteří si půjčí, zamíří právě do banky. Čtvrtina využije nebankovní společnosti a zbytek se zadluží u známých a rodiny.
                   36:09
                   Čeští lékaři v Iráku
                    Do Iráku odletěl český lékařský tým. Jeho 18 členů bude v polní nemocnici americké armády pečovat o spojenecké vojáky zraněné v bojích s islamisty, a to do konce července příštího roku.
                    38:16
                    Řešení války na Blízkém východě
                     Ruská lékařka zemřela podle Moskvy po vzdušném útoku rebelů na vojenskou nemocnici v syrském Aleppu. Dva medici jsou zranění.
                     38:39
                     Spory o letecké záchranné služby
                      Živý vstup redaktora Ondřeje Kůse.
                      39:49
                      Manko místo úspory
                       Na začátku nadšení z nápadu, jak ušetřit za elektřinu a plyn - na konci hořkost a dluh. Desítky radnic marně čekají na peníze od obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, kterou pověřily nákupem za výhodnější ceny.
                       42:05
                       Francouzský premiér kandiduje na prezidenta
                        Francouzský premiér Manuel Valls se zapojil do prezidentského klání. Kandidaturu na nejvyšší post v zemi oznámil zhruba před hodinou. Zítra rezignuje na své dosavadní funkce.
                        42:27
                        Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku
                         V ruském Smolensku se znovu přou o římsko-katolický kostel. Historické budovy se dlouhodobě domáhá církev, která o ni přišla bezmála před 100 lety.
                         44:49
                         Vláda zruší 29 politických stran a hnutí
                          Vláda navrhne Nejvyššímu správnímu soudu, aby pozastavil činnost 29 politických stran a hnutí. Dalších 13 subjektů by mohl rozpustit.
                          45:09
                          Tradice na svatého Mikuláše
                           Živý vstup redaktorky Jany Glózové.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           6. prosince 2016

                           Přehled dílů

                           8331 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — Český eurokomisař — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Kriminalita v online prostředí — Zemřela Kateřina Fričová — Starmer poprvé čelil interpelacím — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                           24. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                           23. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                           22. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                           21. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám