49 minut

6. prosince 2016

Obsah dílu

Úkoly pro úřady práce — Dlouhodobě nezaměstnaní — Pomoc dlouhodobě nezaměstnaným — Odchod šéfa hradního protokolu Forejta — Merkelová dál v čele své strany — Odškodnění pro energetické firmy — Tržby maloobchodníků — Podnikatel Fischer zahájil arbitráž proti Česku — Rozšíření těžby pod Karvinou? — Soudní kauza Polanski — Národní galerie v roce 2017 — Trump zve Zemana do Bílého domu — Soudní dohry návštěvy čínského prezidenta — Výpadek internetu v Brně — Daňové nedoplatky českých lodníků — Zkreslený Janouškův posudek — Počasí komplikuje dopravní stavby — Odchod Jindřicha Forejta — Šéf hradního protokolu — Ohlasy na Forejtův konec — Kariéra Jindřicha Forejta — Kdo nahradí Forejta — Změny ve francouzské politice — Nejhledanější lidé Evropy — Záhadný nadační fond — Situace v Itálii po neúspěchu referenda — Návrat uprchlíků z Mosulu — Do důchodu v 65 — Dovednosti českých studentů

Části dílu

00:34
Úkoly pro úřady práce
  Úřady práce se podle premiéra Bohuslava Sobotky musí zaměřit na dlouhodobě nezaměstnané. Zároveň mají bojovat se zneužíváním dávek. Předseda vlády to řekl po návštěvě Generálního ředitelství úřadu práce.
  03:34
  Dlouhodobě nezaměstnaní
   Lidé bez práce déle než rok mají na nezaměstnanosti čím dál menší podíl. Zatímco před dvěma lety v říjnu tvořili téměř 46 procent, dnes už je to o 5 procent méně.
   04:52
   Pomoc dlouhodobě nezaměstnaným
    Rozhovor s ředitelem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým.
    08:02
    Odchod šéfa hradního protokolu Forejta
     Živý vstup redaktorky Jitky Szásové.
     09:59
     Merkelová dál v čele své strany
      Angela Merkelová zůstává předsedkyní německých křesťanských demokratů. Stranický sjezd ji zvolil podeváté v řadě. Tentokrát získala 90 procent hlasů.
      12:20
      Odškodnění pro energetické firmy
       Německá vláda částečně porušila základní vlastnická práva, když schválila dřívější ukončení provozu všech jaderných elektráren v zemi. Rozhodl o tom ústavní soud.
       12:42
       Tržby maloobchodníků
        Češi nakupovali v říjnu víc než loni. Obchodníci tak měli zhruba o 3 procenta vyšší tržby. K růstu opět přispěly hlavně prodeje přes internet.
        14:27
        Podnikatel Fischer zahájil arbitráž proti Česku
         Německá společnost AMF, kterou spoluvlastní podnikatel Václav Fischer, zahájila proti Česku arbitráž. Firma se dožaduje kompenzace od státu přes tři miliardy korun.
         14:44
         Rozšíření těžby pod Karvinou?
          Živý vstup redaktora Radka Wiglasza.
          16:19
          Soudní kauza Polanski
           Varšava nemůže vydat Romana Polanského do Spojených států, kde oscarového režiséra stíhají kvůli sexu s nezletilou dívkou.
           16:40
           Národní galerie v roce 2017
            Desítka nových výstav a hlavně začít rekonstruovat. Takové jsou plány Národní galerie.
            19:22
            Trump zve Zemana do Bílého domu
             21:17
             Soudní dohry návštěvy čínského prezidenta
              Postup policie a pražského magistrátu při letošní návštěvě čínského prezidenta řeší soud. Několik aktivistů podalo žalobu kvůli tomu, že policisté nepustili demonstranty na předem povolené protestní shromáždění na Hradčanském náměstí.
              23:48
              Výpadek internetu v Brně
               Všem 50 tisícům brněnských domácností, kterým včera v podvečer vypadl internet a kabelová televize, už služby fungují. Dělníci při opravě kanalizace přesekli páteřní kabely.
               24:27
               Daňové nedoplatky českých lodníků
                Dluží státu statisíce a přitom prý jen poslouchali úředníky. Odhadem na dva a půl tisíce lidí, pracujících na lodích v Nizozemsku, danilo příjmy tam a ne v Česku.
                26:17
                Zkreslený Janouškův posudek
                 Policisté navrhli obžalovat znalce z kauzy dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. Podle mluvčího obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 je podezřelý z toho, že posudek zkreslil.
                 26:41
                 Počasí komplikuje dopravní stavby
                  Nízké teploty v posledních dnech komplikují práci silničářům. Na řadě míst ještě nejsou stavební práce dokončené a dělníci čekají, až se trochu oteplí. Při teplotách pod nulou se totiž prakticky nedá betonovat a špatně se pokládá i asfalt.
                  29:11
                  Odchod Jindřicha Forejta
                   Jindřich Forejt – muž, který dnes oznámil rezignaci na svou funkci šéfa hradního protokolu – patřil 14 let k nejviditelnějším zástupcům kanceláře.
                   32:12
                   Šéf hradního protokolu
                    Kdo vlastně je šéf hradního protokolu, jaké jsou jeho kompetence?
                    33:59
                    Ohlasy na Forejtův konec
                     Reakce na rezignaci Jindřicha Forejta – politici ji většinou považují za vyústění hradních událostí tohoto podzimu.
                     34:46
                     Kariéra Jindřicha Forejta
                      V posledních měsících musela hradní kancelář vysvětlovat třeba opožděný přílet Miloše Zemana a jeho delegace na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče, nebo kontroverze ohledně vyznamenání.
                      36:58
                      Kdo nahradí Forejta
                       Živý vstup redaktorky Jitky Szászové.
                       38:06
                       Změny ve francouzské politice
                        Francouzský prezident Francois Hollande jmenoval už svou pátou vládu. Premiérem je Bernard Cazeneuve. Dosavadní ministr vnitra nahradil Manuela Vallse, který odstoupil, aby mohl naplno bojovat o prezidentský úřad.
                        39:57
                        Nejhledanější lidé Evropy
                         Česká policie rozšířila evropský internetový seznam nejhledanějších osob. Do databáze Europolu přidala tři uprchlé zločince. Představují se v adventním kalendáři.
                         40:59
                         Záhadný nadační fond
                          Má podpořit zdravotnictví v Královéhradeckém kraji. Měl statisíce, teď je na nule. Kam peníze odplynuly se zjistit nedá.
                          42:45
                          Situace v Itálii po neúspěchu referenda
                           Italský prezident Sergio Mattarella zatím nepřijal okamžitou rezignaci premiéra po neúspěchu referenda o reformě ústavy. Požádal Mattea Renziho, aby zemi vedl až do schválení rozpočtu na příští rok.
                           43:07
                           Návrat uprchlíků z Mosulu
                            Podle OSN zemřelo jen v listopadu skoro 2000 příslušníků iráckých ozbrojených sil a na tisíc civilistů. Většina z toho v oblasti kolem Mosulu, kde už sedmým týdnem pokračuje operace proti Islámskému státu.
                            45:30
                            Do důchodu v 65
                             Do důchodu v 65 letech – novelu, která počítá s touto hranicí, v úvodním kole podpořili poslanci. Podle zákona bude možné věk časem upravovat, podle doby dožití.
                             45:49
                             Dovednosti českých studentů
                              Čeští studenti se za poslední čtyři roky zhoršili. Ukázal to mezinárodní průzkum, který se zaměřil hlavně na přírodovědnou gramotnost patnáctiletých žáků.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              7. prosince 2016

                              Přehled dílů

                              8331 dostupných
                              Stopáž54 minut

                              24. července

                              Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                              24. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              24. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž53 minut

                              23. července

                              Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                              23. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž53 minut

                              23. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              22. července

                              Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                              22. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              21. července

                              Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                              21. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              21. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                              20. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 7. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám