48 minut

7. prosinec 2016

Obsah dílu

Schválený státní rozpočet — Největší výdaje rozpočtu — Spory o rozpočet — Bitva o Aleppo — Letecké neštěstí v Pákistánu — České stavebnictví — Snížení mobilních tarifů — Německá média a zločiny uprchlíků — Doživotí pro Ratka Mladiče — Archeologické objevy v Kutné Hoře — Další kariéra Jindřicha Forejta — Problematický prodej bytů na sídlišti Písnice — Soud v kauze šikanované učitelky — Spor o mzdy v České poště — Víc peněz na léčbu vážně nemocných — Náklady na léčbu — Život s chronickou nemocí — ČNB nakoupila eura — Trump osobností roku — Znečištěný vzduch a zdraví — Budoucnost karlovarského vřídla — Korejská kybernetická válka — Demise italského premiéra — Poslední koncert Pražského výběru

Části dílu

00:37
Schválený státní rozpočet
  Poslanci schválili nejdůležitější zákon roku - státní rozpočet na dalších 12 měsíců. Koalice prosadila návrh, který počítá s deficitem 60 miliard. Premiér tvrdí, že prosazený rozpočet pomůže řadě občanů.
  04:21
  Největší výdaje rozpočtu
   Největší část rozpočtu tradičně míří na ministerstvo práce a sociálních věcí - skoro polovina plánovaných výdajů. Většina jde na důchody a sociální dávky.
   05:37
   Spory o rozpočet
    Rozhovor s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem.
    09:31
    Bitva o Aleppo
     Bitva o Aleppo se rychle blíží ke konci. Za podpory ruského letectva a vojenských poradců vstoupila syrská armáda do Starého města, historického centra největší ze syrských metropolí.
     11:38
     Letecké neštěstí v Pákistánu
      Letadlo se skoro padesáti lidmi na palubě se zřítilo v horách na severu Pákistánu. Neštěstí nejspíš nikdo nepřežil. Zatím záchranáři vyzvedli těla 43 obětí.
      11:54
      České stavebnictví
       Tuzemské stavebnictví dál klesá - v říjnu se meziročně propadlo o 8,5 procenta. Vůbec nejvíc se snížila produkce v oblasti velkých inženýrských projektů - o celou pětinu.
       13:40
       Snížení mobilních tarifů
        Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.
        16:20
        Německá média a zločiny uprchlíků
         Německo se opět pře o negativní vlivy migrace. Debaty rozproudila sexuálně motivovaná vražda ve Freiburgu a znásilnění v Bochumi. V obou případech policie podezírá žadatele o azyl.
         18:45
         Doživotí pro Ratka Mladiče
          Doživotní trest pro Ratka Mladiče navrhl žalobce Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii ve své závěrečné řeči.
          19:06
          Archeologické objevy v Kutné Hoře
           Přes osm set hrobů odkryli archeologové v okolí kostnice v Kutné Hoře. Jde tak o jeden z největších průzkumů vrcholně středověkového pohřbívání na našem území.
           21:58
           Další kariéra Jindřicha Forejta
            Prezident Miloš Zeman pochválil končícího šéfa hradního protokolu - podle něj Jindřich Forejt odvedl dobrou práci. Prezident by si přál, aby získal místo velvyslance ve Vatikánu.
            25:01
            Problematický prodej bytů na sídlišti Písnice
             Do soutěže o koupi bytů na pražském sídlišti Písnice se ještě může přihlásit městská část Praha-Libuš. Termín sice vypršel - ČEZ, který nemovitosti prodává, ale radnici doporučil, aby podala takzvanou nevyžádanou nabídku.
             25:38
             Soud v kauze šikanované učitelky
              Soud rozhodl v kauze šikany učitelky z pražské střední školy Na Třebešíně. Jak rozhodl, vám ale neřekneme. Ani nemůžeme. V kauze jsou na lavici obžalovaných tři nezletilí studenti. Z tohoto důvodu soud verdikt tají.
              27:31
              Spor o mzdy v České poště
               Česká pošta se zatím nedohodla se všemi zaměstnanci na mzdách v příštím roce. Vedení souhlasí s růstem v průměru o zhruba 500 korun měsíčně.
               30:45
               Víc peněz na léčbu vážně nemocných
                Zdravotní pojišťovny by měly dostávat víc peněz na léčbu vážně nemocných. Zákon z dílny ministerstva zdravotnictví sněmovna poslala do závěrečného schvalování. A má šanci uspět.
                33:27
                Náklady na léčbu
                 Co diagnóza, to jiný konkrétní údaj, kolik její léčení stojí. Extrémně nákladné jsou pro pojišťovny klienti se vzácnými chorobami. Třeba specifická porucha metabolismu, tedy mukopolysacharidóza.
                 34:29
                 Život s chronickou nemocí
                  To, co je z pohledu zdravotních pojišťoven záležitostí peněz, je pro lidi s chronickou nemocí fatální změnou života - které se musí přizpůsobovat den za dnem.
                  36:56
                  ČNB nakoupila eura
                   Česká národní banka nakoupila v říjnu eura za 107 miliard korun. Jde o druhý největší objem za jeden měsíc od zahájení intervencí vůči koruně v listopadu 2013.
                   37:27
                   Trump osobností roku
                    Osobností roku časopisu Time je Donald Trump. Prestižní ocenění symbolicky uzavírá rok plný politických překvapení a zásadních otřesů.
                    39:52
                    Znečištěný vzduch a zdraví
                     Děti narozené v prostředí se znečištěným vzduchem mají poškozené geny - stoupá u nich riziko případného onemocnění Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou.
                     40:36
                     Budoucnost karlovarského vřídla
                      Karlovy Vary mají jasnější představu, co dál se svým největším turistickým lákadlem. Město nebude bourat Vřídelní kolonádu, která je v havarijním stavu.
                      42:25
                      Korejská kybernetická válka
                       Severokorejští hackeři se vůbec poprvé nabourali do systémů jihokorejské armády. Podle Soulu se zmocnili citlivých informací. KLDR v minulosti opakovaně čelila obvinění z kybernetických útoků.
                       45:00
                       Demise italského premiéra
                        Italský premiér Matteo Renzi podal před půlhodinou demisi - a prezident ji přijal. Krok je důsledkem nedělního referenda o změnách ústavy. V něm voliči odmítli Renziho reformy.
                        45:19
                        Poslední koncert Pražského výběru
                         Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. prosinec 2016

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         26. září

                         26. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         26. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         25. září

                         Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                         25. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         25. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         24. září

                         Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                         24. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         24. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         23. září

                         Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                         23. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         23. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. září

                         Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                         22. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 9. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám