48 minut

5. prosince 2016

Obsah dílu

Spor o náměstky — Systematizace ministerstev — Spor o náměstky ministra Ludvíka — Itálie po rezignaci premiéra — Průměrná mzda ve třetím čtvrletí — Kauza ostravského lobbisty — Brexit u nejvyššího soudu — Evropské ohlasy na rakouské volby — Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti — Příběhy 100 let českého umění — Výsledky státního rozpočtu — Spor o obraz Madona z Veveří — Podezření kolem Autoklubu ČR — Důvěra v prezidenta republiky — Kauza šéfa hradního protokolu — Zadlužené Vánoce — Útraty za vánoční svátky — Vánoce jako finanční zátěž — Čeští lékaři v Iráku — Řešení války na Blízkém východě — Spory o letecké záchranné služby — Manko místo úspory — Francouzský premiér kandiduje na prezidenta — Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku — Vláda zruší 29 politických stran a hnutí — Tradice na svatého Mikuláše

Části dílu

00:32
Spor o náměstky
  Nový ministr zdravotnictví zatím neobhájil svůj záměr zrušit posty dvou náměstků. Kolegům z kabinetu ho musí předložit znovu a se silnějšími argumenty.
  03:10
  Systematizace ministerstev
   Podle služebního zákona nemůže ministr bez vážného důvodu odvolat úředníka, kterého norma chrání. Jednou za rok ale může navrhnout takzvanou systematizaci svého úřadu. S ní ale musí souhlasit celá vláda.
   04:06
   Spor o náměstky ministra Ludvíka
    Rozhovor s předsedou ústavně-právního výboru sněmovny Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Itálie po rezignaci premiéra
     Živé vstupy zpravodajů Petra Zavadila a Bohumila Vostála.
     12:16
     Průměrná mzda ve třetím čtvrletí
      Průměrná mzda ve 3. čtvrletí vzrostla o 4,5 procenta, tedy skoro o 12 stovek. Momentálně činí 27 220 korun.
      13:09
      Kauza ostravského lobbisty
       Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
       16:04
       Brexit u nejvyššího soudu
        Britský nejvyšší soud rozhoduje o tom, jestli proces odchodu z Evropské unie může začít bez souhlasu parlamentu. Vláda Theresy Mayové chce článek 50 aktivovat do konce března.
        16:24
        Evropské ohlasy na rakouské volby
         Fakt, že Alexandr van der Bellen bude rakouským prezidentem přivítali státníci napříč Evropou. Gratulace přišla i od českého premiéra. Nezávislý kandidát vyhrál o 6 procent.
         18:51
         Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti
          Bývalá kasárna v pražském Karlíně by v budoucnu mohla sloužit jako justiční palác. Ministerstvo obrany se je v minulosti snažilo neúspěšně předat jinému majiteli.
          19:11
          Příběhy 100 let českého umění
           100 let českého umění jako seriál jednaosmdesáti poutavých příběhů - obsah nové knihy Průvodce neklidným územím. Autory jsou spisovatel Ondřej Horák a výtvarníci David Böhm s Jiřím Frantou.
           22:09
           Výsledky státního rozpočtu
            Minimálně 20 miliard přebytku očekává za letošek ministr financí. Rozpočtového plusu dosáhne vláda po 21. letech. Pomáhá jí růst ekonomiky, nízká nezaměstnanost i vyšší výběr daní.
            24:37
            Spor o obraz Madona z Veveří
             Pokračuje spor o vzácný obraz Madona z Veveří - toho času v Diecézním muzeu v Brně. Nejvyšší soud zrušil předchozí verdikt, který gotickou památku přiřkl farnosti Veverská Bítýška.
             25:01
             Podezření kolem Autoklubu ČR
              Národní centrála proti organizovanému zločinu prověřuje přidělování dotací Autoklubu. Především fakt, že spolek vykazoval během dvou let výrazně odlišné počty členů, a to je pro získání peněz rozhodující údaj.
              27:25
              Důvěra v prezidenta republiky
               Důvěra lidí v prezidenta klesla nejníž za poslední rok. Ukazuje to šetření, které mezi 7. a 16. listopadem provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění.
               27:43
               Kauza šéfa hradního protokolu
                Ředitel protokolu, Jindřich Forejt, jehož odbor byl v poslední době spojován s několika pochybeními, má ve funkci skončit. Jako první o tom informoval server Echo24.
                30:08
                Zadlužené Vánoce
                 Advent - doba vánočních příprav a také úvěrů. Letos si ho před Vánoci hodlá v tuzemsku vzít každý šestý člověk, dohromady tedy víc než milion lidí.
                 32:38
                 Útraty za vánoční svátky
                  Vánoční svátky budou letos Čechy stát podle odhadu v průměru 8 tisíc korun - tedy jen oslava, bez dárků.
                  33:43
                  Vánoce jako finanční zátěž
                   Bezmála polovina z těch, kteří si půjčí, zamíří právě do banky. Čtvrtina využije nebankovní společnosti a zbytek se zadluží u známých a rodiny.
                   36:09
                   Čeští lékaři v Iráku
                    Do Iráku odletěl český lékařský tým. Jeho 18 členů bude v polní nemocnici americké armády pečovat o spojenecké vojáky zraněné v bojích s islamisty, a to do konce července příštího roku.
                    38:16
                    Řešení války na Blízkém východě
                     Ruská lékařka zemřela podle Moskvy po vzdušném útoku rebelů na vojenskou nemocnici v syrském Aleppu. Dva medici jsou zranění.
                     38:39
                     Spory o letecké záchranné služby
                      Živý vstup redaktora Ondřeje Kůse.
                      39:49
                      Manko místo úspory
                       Na začátku nadšení z nápadu, jak ušetřit za elektřinu a plyn - na konci hořkost a dluh. Desítky radnic marně čekají na peníze od obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, kterou pověřily nákupem za výhodnější ceny.
                       42:05
                       Francouzský premiér kandiduje na prezidenta
                        Francouzský premiér Manuel Valls se zapojil do prezidentského klání. Kandidaturu na nejvyšší post v zemi oznámil zhruba před hodinou. Zítra rezignuje na své dosavadní funkce.
                        42:27
                        Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku
                         V ruském Smolensku se znovu přou o římsko-katolický kostel. Historické budovy se dlouhodobě domáhá církev, která o ni přišla bezmála před 100 lety.
                         44:49
                         Vláda zruší 29 politických stran a hnutí
                          Vláda navrhne Nejvyššímu správnímu soudu, aby pozastavil činnost 29 politických stran a hnutí. Dalších 13 subjektů by mohl rozpustit.
                          45:09
                          Tradice na svatého Mikuláše
                           Živý vstup redaktorky Jany Glózové.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           6. prosince 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           12. června

                           Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                           12. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           12. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           12. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           11. června

                           Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                           11. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           11. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. června

                           Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                           10. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           10. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           9. června

                           Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                           9. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           9. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           9. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           8. června

                           Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                           8. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           8. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           8. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám