48 minut

5. prosince 2016

Část: Spor o obraz Madona z Veveří

Obsah dílu

Spor o náměstky — Systematizace ministerstev — Spor o náměstky ministra Ludvíka — Itálie po rezignaci premiéra — Průměrná mzda ve třetím čtvrletí — Kauza ostravského lobbisty — Brexit u nejvyššího soudu — Evropské ohlasy na rakouské volby — Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti — Příběhy 100 let českého umění — Výsledky státního rozpočtu — Spor o obraz Madona z Veveří — Podezření kolem Autoklubu ČR — Důvěra v prezidenta republiky — Kauza šéfa hradního protokolu — Zadlužené Vánoce — Útraty za vánoční svátky — Vánoce jako finanční zátěž — Čeští lékaři v Iráku — Řešení války na Blízkém východě — Spory o letecké záchranné služby — Manko místo úspory — Francouzský premiér kandiduje na prezidenta — Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku — Vláda zruší 29 politických stran a hnutí — Tradice na svatého Mikuláše

Části dílu

00:32
Spor o náměstky
  Nový ministr zdravotnictví zatím neobhájil svůj záměr zrušit posty dvou náměstků. Kolegům z kabinetu ho musí předložit znovu a se silnějšími argumenty.
  03:10
  Systematizace ministerstev
   Podle služebního zákona nemůže ministr bez vážného důvodu odvolat úředníka, kterého norma chrání. Jednou za rok ale může navrhnout takzvanou systematizaci svého úřadu. S ní ale musí souhlasit celá vláda.
   04:06
   Spor o náměstky ministra Ludvíka
    Rozhovor s předsedou ústavně-právního výboru sněmovny Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Itálie po rezignaci premiéra
     Živé vstupy zpravodajů Petra Zavadila a Bohumila Vostála.
     12:16
     Průměrná mzda ve třetím čtvrletí
      Průměrná mzda ve 3. čtvrletí vzrostla o 4,5 procenta, tedy skoro o 12 stovek. Momentálně činí 27 220 korun.
      13:09
      Kauza ostravského lobbisty
       Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
       16:04
       Brexit u nejvyššího soudu
        Britský nejvyšší soud rozhoduje o tom, jestli proces odchodu z Evropské unie může začít bez souhlasu parlamentu. Vláda Theresy Mayové chce článek 50 aktivovat do konce března.
        16:24
        Evropské ohlasy na rakouské volby
         Fakt, že Alexandr van der Bellen bude rakouským prezidentem přivítali státníci napříč Evropou. Gratulace přišla i od českého premiéra. Nezávislý kandidát vyhrál o 6 procent.
         18:51
         Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti
          Bývalá kasárna v pražském Karlíně by v budoucnu mohla sloužit jako justiční palác. Ministerstvo obrany se je v minulosti snažilo neúspěšně předat jinému majiteli.
          19:11
          Příběhy 100 let českého umění
           100 let českého umění jako seriál jednaosmdesáti poutavých příběhů - obsah nové knihy Průvodce neklidným územím. Autory jsou spisovatel Ondřej Horák a výtvarníci David Böhm s Jiřím Frantou.
           22:09
           Výsledky státního rozpočtu
            Minimálně 20 miliard přebytku očekává za letošek ministr financí. Rozpočtového plusu dosáhne vláda po 21. letech. Pomáhá jí růst ekonomiky, nízká nezaměstnanost i vyšší výběr daní.
            24:37
            Spor o obraz Madona z Veveří
             Pokračuje spor o vzácný obraz Madona z Veveří - toho času v Diecézním muzeu v Brně. Nejvyšší soud zrušil předchozí verdikt, který gotickou památku přiřkl farnosti Veverská Bítýška.
             25:01
             Podezření kolem Autoklubu ČR
              Národní centrála proti organizovanému zločinu prověřuje přidělování dotací Autoklubu. Především fakt, že spolek vykazoval během dvou let výrazně odlišné počty členů, a to je pro získání peněz rozhodující údaj.
              27:25
              Důvěra v prezidenta republiky
               Důvěra lidí v prezidenta klesla nejníž za poslední rok. Ukazuje to šetření, které mezi 7. a 16. listopadem provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění.
               27:43
               Kauza šéfa hradního protokolu
                Ředitel protokolu, Jindřich Forejt, jehož odbor byl v poslední době spojován s několika pochybeními, má ve funkci skončit. Jako první o tom informoval server Echo24.
                30:08
                Zadlužené Vánoce
                 Advent - doba vánočních příprav a také úvěrů. Letos si ho před Vánoci hodlá v tuzemsku vzít každý šestý člověk, dohromady tedy víc než milion lidí.
                 32:38
                 Útraty za vánoční svátky
                  Vánoční svátky budou letos Čechy stát podle odhadu v průměru 8 tisíc korun - tedy jen oslava, bez dárků.
                  33:43
                  Vánoce jako finanční zátěž
                   Bezmála polovina z těch, kteří si půjčí, zamíří právě do banky. Čtvrtina využije nebankovní společnosti a zbytek se zadluží u známých a rodiny.
                   36:09
                   Čeští lékaři v Iráku
                    Do Iráku odletěl český lékařský tým. Jeho 18 členů bude v polní nemocnici americké armády pečovat o spojenecké vojáky zraněné v bojích s islamisty, a to do konce července příštího roku.
                    38:16
                    Řešení války na Blízkém východě
                     Ruská lékařka zemřela podle Moskvy po vzdušném útoku rebelů na vojenskou nemocnici v syrském Aleppu. Dva medici jsou zranění.
                     38:39
                     Spory o letecké záchranné služby
                      Živý vstup redaktora Ondřeje Kůse.
                      39:49
                      Manko místo úspory
                       Na začátku nadšení z nápadu, jak ušetřit za elektřinu a plyn - na konci hořkost a dluh. Desítky radnic marně čekají na peníze od obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, kterou pověřily nákupem za výhodnější ceny.
                       42:05
                       Francouzský premiér kandiduje na prezidenta
                        Francouzský premiér Manuel Valls se zapojil do prezidentského klání. Kandidaturu na nejvyšší post v zemi oznámil zhruba před hodinou. Zítra rezignuje na své dosavadní funkce.
                        42:27
                        Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku
                         V ruském Smolensku se znovu přou o římsko-katolický kostel. Historické budovy se dlouhodobě domáhá církev, která o ni přišla bezmála před 100 lety.
                         44:49
                         Vláda zruší 29 politických stran a hnutí
                          Vláda navrhne Nejvyššímu správnímu soudu, aby pozastavil činnost 29 politických stran a hnutí. Dalších 13 subjektů by mohl rozpustit.
                          45:09
                          Tradice na svatého Mikuláše
                           Živý vstup redaktorky Jany Glózové.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           6. prosince 2016

                           Přehled dílů

                           8309 dostupných
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                           13. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           13. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                           12. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           12. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                           11. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                           10. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           10. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           9. července

                           Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                           9. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           9. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           9. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám