48 minut

5. prosince 2016

Část: Zadlužené Vánoce

Obsah dílu

Spor o náměstky — Systematizace ministerstev — Spor o náměstky ministra Ludvíka — Itálie po rezignaci premiéra — Průměrná mzda ve třetím čtvrletí — Kauza ostravského lobbisty — Brexit u nejvyššího soudu — Evropské ohlasy na rakouské volby — Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti — Příběhy 100 let českého umění — Výsledky státního rozpočtu — Spor o obraz Madona z Veveří — Podezření kolem Autoklubu ČR — Důvěra v prezidenta republiky — Kauza šéfa hradního protokolu — Zadlužené Vánoce — Útraty za vánoční svátky — Vánoce jako finanční zátěž — Čeští lékaři v Iráku — Řešení války na Blízkém východě — Spory o letecké záchranné služby — Manko místo úspory — Francouzský premiér kandiduje na prezidenta — Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku — Vláda zruší 29 politických stran a hnutí — Tradice na svatého Mikuláše

Části dílu

00:32
Spor o náměstky
  Nový ministr zdravotnictví zatím neobhájil svůj záměr zrušit posty dvou náměstků. Kolegům z kabinetu ho musí předložit znovu a se silnějšími argumenty.
  03:10
  Systematizace ministerstev
   Podle služebního zákona nemůže ministr bez vážného důvodu odvolat úředníka, kterého norma chrání. Jednou za rok ale může navrhnout takzvanou systematizaci svého úřadu. S ní ale musí souhlasit celá vláda.
   04:06
   Spor o náměstky ministra Ludvíka
    Rozhovor s předsedou ústavně-právního výboru sněmovny Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Itálie po rezignaci premiéra
     Živé vstupy zpravodajů Petra Zavadila a Bohumila Vostála.
     12:16
     Průměrná mzda ve třetím čtvrletí
      Průměrná mzda ve 3. čtvrletí vzrostla o 4,5 procenta, tedy skoro o 12 stovek. Momentálně činí 27 220 korun.
      13:09
      Kauza ostravského lobbisty
       Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
       16:04
       Brexit u nejvyššího soudu
        Britský nejvyšší soud rozhoduje o tom, jestli proces odchodu z Evropské unie může začít bez souhlasu parlamentu. Vláda Theresy Mayové chce článek 50 aktivovat do konce března.
        16:24
        Evropské ohlasy na rakouské volby
         Fakt, že Alexandr van der Bellen bude rakouským prezidentem přivítali státníci napříč Evropou. Gratulace přišla i od českého premiéra. Nezávislý kandidát vyhrál o 6 procent.
         18:51
         Kásárna v pražském Karlíně pod ministerstvem spravedlnosti
          Bývalá kasárna v pražském Karlíně by v budoucnu mohla sloužit jako justiční palác. Ministerstvo obrany se je v minulosti snažilo neúspěšně předat jinému majiteli.
          19:11
          Příběhy 100 let českého umění
           100 let českého umění jako seriál jednaosmdesáti poutavých příběhů - obsah nové knihy Průvodce neklidným územím. Autory jsou spisovatel Ondřej Horák a výtvarníci David Böhm s Jiřím Frantou.
           22:09
           Výsledky státního rozpočtu
            Minimálně 20 miliard přebytku očekává za letošek ministr financí. Rozpočtového plusu dosáhne vláda po 21. letech. Pomáhá jí růst ekonomiky, nízká nezaměstnanost i vyšší výběr daní.
            24:37
            Spor o obraz Madona z Veveří
             Pokračuje spor o vzácný obraz Madona z Veveří - toho času v Diecézním muzeu v Brně. Nejvyšší soud zrušil předchozí verdikt, který gotickou památku přiřkl farnosti Veverská Bítýška.
             25:01
             Podezření kolem Autoklubu ČR
              Národní centrála proti organizovanému zločinu prověřuje přidělování dotací Autoklubu. Především fakt, že spolek vykazoval během dvou let výrazně odlišné počty členů, a to je pro získání peněz rozhodující údaj.
              27:25
              Důvěra v prezidenta republiky
               Důvěra lidí v prezidenta klesla nejníž za poslední rok. Ukazuje to šetření, které mezi 7. a 16. listopadem provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění.
               27:43
               Kauza šéfa hradního protokolu
                Ředitel protokolu, Jindřich Forejt, jehož odbor byl v poslední době spojován s několika pochybeními, má ve funkci skončit. Jako první o tom informoval server Echo24.
                30:08
                Zadlužené Vánoce
                 Advent - doba vánočních příprav a také úvěrů. Letos si ho před Vánoci hodlá v tuzemsku vzít každý šestý člověk, dohromady tedy víc než milion lidí.
                 32:38
                 Útraty za vánoční svátky
                  Vánoční svátky budou letos Čechy stát podle odhadu v průměru 8 tisíc korun - tedy jen oslava, bez dárků.
                  33:43
                  Vánoce jako finanční zátěž
                   Bezmála polovina z těch, kteří si půjčí, zamíří právě do banky. Čtvrtina využije nebankovní společnosti a zbytek se zadluží u známých a rodiny.
                   36:09
                   Čeští lékaři v Iráku
                    Do Iráku odletěl český lékařský tým. Jeho 18 členů bude v polní nemocnici americké armády pečovat o spojenecké vojáky zraněné v bojích s islamisty, a to do konce července příštího roku.
                    38:16
                    Řešení války na Blízkém východě
                     Ruská lékařka zemřela podle Moskvy po vzdušném útoku rebelů na vojenskou nemocnici v syrském Aleppu. Dva medici jsou zranění.
                     38:39
                     Spory o letecké záchranné služby
                      Živý vstup redaktora Ondřeje Kůse.
                      39:49
                      Manko místo úspory
                       Na začátku nadšení z nápadu, jak ušetřit za elektřinu a plyn - na konci hořkost a dluh. Desítky radnic marně čekají na peníze od obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, kterou pověřily nákupem za výhodnější ceny.
                       42:05
                       Francouzský premiér kandiduje na prezidenta
                        Francouzský premiér Manuel Valls se zapojil do prezidentského klání. Kandidaturu na nejvyšší post v zemi oznámil zhruba před hodinou. Zítra rezignuje na své dosavadní funkce.
                        42:27
                        Spor o římsko-katolický kostel ve Smolensku
                         V ruském Smolensku se znovu přou o římsko-katolický kostel. Historické budovy se dlouhodobě domáhá církev, která o ni přišla bezmála před 100 lety.
                         44:49
                         Vláda zruší 29 politických stran a hnutí
                          Vláda navrhne Nejvyššímu správnímu soudu, aby pozastavil činnost 29 politických stran a hnutí. Dalších 13 subjektů by mohl rozpustit.
                          45:09
                          Tradice na svatého Mikuláše
                           Živý vstup redaktorky Jany Glózové.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           6. prosince 2016

                           Přehled dílů

                           8331 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                           24. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                           23. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                           22. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                           21. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám