45 minut

27. února 2016

Část: Tendr na opravu armádních aut

Obsah dílu

Schůzka prezidenta s premiérem — Naděje na klid ve válečné zóně — Rakouská kritika Česka — Spory o vysokorychlostní internet — Podpora pražské Kliniky — Výluka na železnici — Běženci na Balkánské trase — Andrej Kiska o migrační krizi — Neslavný konec hradeckého Červeného kříže — Francouzské ocenění českého výtvarníka — Oscar pro legendárního skladatele? — Arbitráž kvůli Nové Palmovce — Češi v zahraničních věznicích — Partnerství mezi Prahou a Pekingem — Testování na vzácné nemoci — Tendr na opravu armádních aut — Nové triky zlodějů kol — Maskovaná policejní auta — Mobilní kriminalistická laboratoř — Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu — Rezignace Ramzana Kadyrova? — Rok od vraždy Borise Němcova — Dočasné zmírnění STK — Parlamentní volby v Íránu — Útraty za audio knihy

Části dílu

00:33
Schůzka prezidenta s premiérem
  Prezident na jednání s premiérem v Lánech označil za priority zákon o obecném referendu, prokazování původu majetku a změny v sociálním bydlení. Podle premiéra s tím kabinet počítá, nicméně třeba u referenda se názor Hradu a vlády liší.
  05:05
  Naděje na klid ve válečné zóně
   OSN to nazývá největší nadějí na mír po pěti letech krveprolití. Příměří v Sýrii podle americko-ruského plánu začalo platit o půlnoci. Podle všeho až na drobné incidenty drží.
   06:57
   Rakouská kritika Česka
    Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil zkritizoval Českou republiku, Slovensko a Maďarsko za postoj k migrační krizi. Podle něj státy čerpají dotace z Evropské unie, ale v případě vážné situace odmítají být solidární s ostatními zeměmi osmadvacítky.
    07:29
    Spory o vysokorychlostní internet
     Vláda řeší další spor. Týká se projektu na rozšíření vysokorychlostního internetu v Česku. Členové sněmovního hospodářského výboru se obrátili na premiéra, aby se za rozjezd projektu zaručil.
     09:56
     Podpora pražské Kliniky
      Stovky lidí dnes prošly pražským Žižkovem, aby vyjádřili svou podporu za zachování Autonomního sociálního centra Klinika. To se má příští týden vystěhovat z budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici.
      11:07
      Výluka na železnici
       Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.
       12:46
       Běženci na Balkánské trase
        Řeckem putuje 25 tisíc migrantů - chtějí se dostat na sever země a odtud dál do Evropy. Jenže hraniční přechody s Makedonií jsou uzavřené a už teď u nich uvízlo až 7 tisíc lidí.
        13:16
        Andrej Kiska o migrační krizi
         Slovenský prezident Andrej Kiska promluvil v rozhovoru pro Českou televizi o migrační krizi. Reagoval například na to, jak útoky v Paříži nebo v Kolíně nad Rýnem změnily jeho názor na pomoc uprchlíkům.
         15:11
         Neslavný konec hradeckého Červeného kříže
          Desítky podvedených seniorů, ztracené miliony a zdravotně postižení, kterým hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou - výsledek práce Červeného kříže v Hradci Králové. Dnes mu republiková výkonná rada zrušila registraci.
          17:11
          Francouzské ocenění českého výtvarníka
           První český tvůrce v historii získal francouzského Césara. Cenu tamní filmové akademie - tedy obdobu Českého lva - převzal včera v Paříži výtvarník Martin Kurel za výpravu ke snímku Marguerite.
           17:27
           Oscar pro legendárního skladatele?
            Světoznámý italský skladatel Ennio Morricone získal v Hollywoodu pár desítek hodin před udělováním Oscarů hvězdu na chodníku slávy. Blahopřát mu přišel i režisér Quentin Tarantino.
            20:13
            Arbitráž kvůli Nové Palmovce
             Prahu čeká další arbitráž. A podobně jako tunel Blanka se týká projektu společnosti Metrostav. Firmě se nelíbí, že městská část Praha 8 přestala platit faktury za miliardovou stavbu Nová Palmovka.
             22:26
             Češi v zahraničních věznicích
              Necelá tisícovka Čechů je v zahraničních vězeních. Aktuální čísla získala Česká televize od ministerstva zahraničních věcí. V Česku jsou pak za mřížemi bezmála dvě tisícovky cizinců - především Slováků.
              24:30
              Partnerství mezi Prahou a Pekingem
               24:47
               Testování na vzácné nemoci
                29. února - den, který je v kalendáři jenom jednou za čtyři roky, je taky symbolicky dnem vzácných onemocnění. S těmi se rodí čtyři až pět dětí ze sta. Každá z chorob má ale jiné příznaky a průběh.
                26:59
                Tendr na opravu armádních aut
                 Ministerstvo obrany vypsalo soutěž na opravu vojenských pancéřových automobilů Iveco. Úřad předpokládá, že zakázka bude stát do 38 milionů korun. Armáda má k dispozici 120 těchto vozidel a využívá je i v zahraničních operacích.
                 27:15
                 Nové triky zlodějů kol
                  V Česku se za rok ukradne sedm až devět tisíc jízdních kol. I kvůli novým trikům zlodějů. Během pár vteřin dokážou například sebrat kolo ze zamčeného střešního stojanu. Bez poškození zámku.
                  29:07
                  Maskovaná policejní auta
                   Nová policejní auta nemají klasické barvy a v běžném provozu se doslova ztrácejí. To policistům umožňuje zaznamenat a pokutovat především rychlou jízdu, nebezpečné předjíždění či jízdu na červenou.
                   32:14
                   Mobilní kriminalistická laboratoř
                    K novému vybavení patří i mobilní kriminalistické laboratoře. Policie je využije přímo na místě, kde se stal nějaký závažný trestný čin.
                    33:53
                    Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu
                     Už poosmé studenti pražské Právnické fakulty zrekonstruovali politický proces z 50. let. Ve velké porotní síni Vrchního soudu dnes připomněli příběh litomyšlského kněze a rektora Františka Stříteského.
                     36:04
                     Rezignace Ramzana Kadyrova?
                      Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov oznámil, že je připravený rezignovat. Konkrétní důvody tohoto kroku nesdělil. V úřadu měl skončit po devíti letech letos v březnu.
                      36:20
                      Rok od vraždy Borise Němcova
                       Smrt opozičního politika Borise Němcova si v Moskvě připomněly tisíce lidí. Žádaly úřady, aby našly a potrestaly ty, kteří jsou za vraždu Němcova zodpovědní.
                       38:29
                       Dočasné zmírnění STK
                        Ministerstvo dopravy dočasně zmírnilo podmínky pro technické kontroly aut. Chce tím vyřešit zmatky, které vyvolala povinnost testovat i řídicí jednotky v novějších vozech.
                        40:36
                        Parlamentní volby v Íránu
                         Íránský parlament zřejmě ovládnou reformisté a umírnění konzervativci - vyplývá to z předběžných výsledků včerejších voleb. Liberálnější poslanci by mohli podpořit domácí politiku prezidenta Hasana Rouháního.
                         41:00
                         Útraty za audio knihy
                          82 milionů korun lidé loni utratili za nákup audioknih. Dosud se jejich prodej pouze odhadoval, teď poprvé mají vydavatelé v ruce kompletní výsledky. A ty přinesly i jiná překvapení.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. února 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                          27. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                          26. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                          25. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                          24. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                          23. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám