45 minut

27. února 2016

Část: Arbitráž kvůli Nové Palmovce

Obsah dílu

Schůzka prezidenta s premiérem — Naděje na klid ve válečné zóně — Rakouská kritika Česka — Spory o vysokorychlostní internet — Podpora pražské Kliniky — Výluka na železnici — Běženci na Balkánské trase — Andrej Kiska o migrační krizi — Neslavný konec hradeckého Červeného kříže — Francouzské ocenění českého výtvarníka — Oscar pro legendárního skladatele? — Arbitráž kvůli Nové Palmovce — Češi v zahraničních věznicích — Partnerství mezi Prahou a Pekingem — Testování na vzácné nemoci — Tendr na opravu armádních aut — Nové triky zlodějů kol — Maskovaná policejní auta — Mobilní kriminalistická laboratoř — Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu — Rezignace Ramzana Kadyrova? — Rok od vraždy Borise Němcova — Dočasné zmírnění STK — Parlamentní volby v Íránu — Útraty za audio knihy

Části dílu

00:33
Schůzka prezidenta s premiérem
  Prezident na jednání s premiérem v Lánech označil za priority zákon o obecném referendu, prokazování původu majetku a změny v sociálním bydlení. Podle premiéra s tím kabinet počítá, nicméně třeba u referenda se názor Hradu a vlády liší.
  05:05
  Naděje na klid ve válečné zóně
   OSN to nazývá největší nadějí na mír po pěti letech krveprolití. Příměří v Sýrii podle americko-ruského plánu začalo platit o půlnoci. Podle všeho až na drobné incidenty drží.
   06:57
   Rakouská kritika Česka
    Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil zkritizoval Českou republiku, Slovensko a Maďarsko za postoj k migrační krizi. Podle něj státy čerpají dotace z Evropské unie, ale v případě vážné situace odmítají být solidární s ostatními zeměmi osmadvacítky.
    07:29
    Spory o vysokorychlostní internet
     Vláda řeší další spor. Týká se projektu na rozšíření vysokorychlostního internetu v Česku. Členové sněmovního hospodářského výboru se obrátili na premiéra, aby se za rozjezd projektu zaručil.
     09:56
     Podpora pražské Kliniky
      Stovky lidí dnes prošly pražským Žižkovem, aby vyjádřili svou podporu za zachování Autonomního sociálního centra Klinika. To se má příští týden vystěhovat z budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici.
      11:07
      Výluka na železnici
       Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.
       12:46
       Běženci na Balkánské trase
        Řeckem putuje 25 tisíc migrantů - chtějí se dostat na sever země a odtud dál do Evropy. Jenže hraniční přechody s Makedonií jsou uzavřené a už teď u nich uvízlo až 7 tisíc lidí.
        13:16
        Andrej Kiska o migrační krizi
         Slovenský prezident Andrej Kiska promluvil v rozhovoru pro Českou televizi o migrační krizi. Reagoval například na to, jak útoky v Paříži nebo v Kolíně nad Rýnem změnily jeho názor na pomoc uprchlíkům.
         15:11
         Neslavný konec hradeckého Červeného kříže
          Desítky podvedených seniorů, ztracené miliony a zdravotně postižení, kterým hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou - výsledek práce Červeného kříže v Hradci Králové. Dnes mu republiková výkonná rada zrušila registraci.
          17:11
          Francouzské ocenění českého výtvarníka
           První český tvůrce v historii získal francouzského Césara. Cenu tamní filmové akademie - tedy obdobu Českého lva - převzal včera v Paříži výtvarník Martin Kurel za výpravu ke snímku Marguerite.
           17:27
           Oscar pro legendárního skladatele?
            Světoznámý italský skladatel Ennio Morricone získal v Hollywoodu pár desítek hodin před udělováním Oscarů hvězdu na chodníku slávy. Blahopřát mu přišel i režisér Quentin Tarantino.
            20:13
            Arbitráž kvůli Nové Palmovce
             Prahu čeká další arbitráž. A podobně jako tunel Blanka se týká projektu společnosti Metrostav. Firmě se nelíbí, že městská část Praha 8 přestala platit faktury za miliardovou stavbu Nová Palmovka.
             22:26
             Češi v zahraničních věznicích
              Necelá tisícovka Čechů je v zahraničních vězeních. Aktuální čísla získala Česká televize od ministerstva zahraničních věcí. V Česku jsou pak za mřížemi bezmála dvě tisícovky cizinců - především Slováků.
              24:30
              Partnerství mezi Prahou a Pekingem
               24:47
               Testování na vzácné nemoci
                29. února - den, který je v kalendáři jenom jednou za čtyři roky, je taky symbolicky dnem vzácných onemocnění. S těmi se rodí čtyři až pět dětí ze sta. Každá z chorob má ale jiné příznaky a průběh.
                26:59
                Tendr na opravu armádních aut
                 Ministerstvo obrany vypsalo soutěž na opravu vojenských pancéřových automobilů Iveco. Úřad předpokládá, že zakázka bude stát do 38 milionů korun. Armáda má k dispozici 120 těchto vozidel a využívá je i v zahraničních operacích.
                 27:15
                 Nové triky zlodějů kol
                  V Česku se za rok ukradne sedm až devět tisíc jízdních kol. I kvůli novým trikům zlodějů. Během pár vteřin dokážou například sebrat kolo ze zamčeného střešního stojanu. Bez poškození zámku.
                  29:07
                  Maskovaná policejní auta
                   Nová policejní auta nemají klasické barvy a v běžném provozu se doslova ztrácejí. To policistům umožňuje zaznamenat a pokutovat především rychlou jízdu, nebezpečné předjíždění či jízdu na červenou.
                   32:14
                   Mobilní kriminalistická laboratoř
                    K novému vybavení patří i mobilní kriminalistické laboratoře. Policie je využije přímo na místě, kde se stal nějaký závažný trestný čin.
                    33:53
                    Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu
                     Už poosmé studenti pražské Právnické fakulty zrekonstruovali politický proces z 50. let. Ve velké porotní síni Vrchního soudu dnes připomněli příběh litomyšlského kněze a rektora Františka Stříteského.
                     36:04
                     Rezignace Ramzana Kadyrova?
                      Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov oznámil, že je připravený rezignovat. Konkrétní důvody tohoto kroku nesdělil. V úřadu měl skončit po devíti letech letos v březnu.
                      36:20
                      Rok od vraždy Borise Němcova
                       Smrt opozičního politika Borise Němcova si v Moskvě připomněly tisíce lidí. Žádaly úřady, aby našly a potrestaly ty, kteří jsou za vraždu Němcova zodpovědní.
                       38:29
                       Dočasné zmírnění STK
                        Ministerstvo dopravy dočasně zmírnilo podmínky pro technické kontroly aut. Chce tím vyřešit zmatky, které vyvolala povinnost testovat i řídicí jednotky v novějších vozech.
                        40:36
                        Parlamentní volby v Íránu
                         Íránský parlament zřejmě ovládnou reformisté a umírnění konzervativci - vyplývá to z předběžných výsledků včerejších voleb. Liberálnější poslanci by mohli podpořit domácí politiku prezidenta Hasana Rouháního.
                         41:00
                         Útraty za audio knihy
                          82 milionů korun lidé loni utratili za nákup audioknih. Dosud se jejich prodej pouze odhadoval, teď poprvé mají vydavatelé v ruce kompletní výsledky. A ty přinesly i jiná překvapení.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. února 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                          23. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                          22. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                          21. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                          20. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                          19. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám