45 minut

27. února 2016

Část: Výluka na železnici

Obsah dílu

Schůzka prezidenta s premiérem — Naděje na klid ve válečné zóně — Rakouská kritika Česka — Spory o vysokorychlostní internet — Podpora pražské Kliniky — Výluka na železnici — Běženci na Balkánské trase — Andrej Kiska o migrační krizi — Neslavný konec hradeckého Červeného kříže — Francouzské ocenění českého výtvarníka — Oscar pro legendárního skladatele? — Arbitráž kvůli Nové Palmovce — Češi v zahraničních věznicích — Partnerství mezi Prahou a Pekingem — Testování na vzácné nemoci — Tendr na opravu armádních aut — Nové triky zlodějů kol — Maskovaná policejní auta — Mobilní kriminalistická laboratoř — Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu — Rezignace Ramzana Kadyrova? — Rok od vraždy Borise Němcova — Dočasné zmírnění STK — Parlamentní volby v Íránu — Útraty za audio knihy

Části dílu

00:33
Schůzka prezidenta s premiérem
  Prezident na jednání s premiérem v Lánech označil za priority zákon o obecném referendu, prokazování původu majetku a změny v sociálním bydlení. Podle premiéra s tím kabinet počítá, nicméně třeba u referenda se názor Hradu a vlády liší.
  05:05
  Naděje na klid ve válečné zóně
   OSN to nazývá největší nadějí na mír po pěti letech krveprolití. Příměří v Sýrii podle americko-ruského plánu začalo platit o půlnoci. Podle všeho až na drobné incidenty drží.
   06:57
   Rakouská kritika Česka
    Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil zkritizoval Českou republiku, Slovensko a Maďarsko za postoj k migrační krizi. Podle něj státy čerpají dotace z Evropské unie, ale v případě vážné situace odmítají být solidární s ostatními zeměmi osmadvacítky.
    07:29
    Spory o vysokorychlostní internet
     Vláda řeší další spor. Týká se projektu na rozšíření vysokorychlostního internetu v Česku. Členové sněmovního hospodářského výboru se obrátili na premiéra, aby se za rozjezd projektu zaručil.
     09:56
     Podpora pražské Kliniky
      Stovky lidí dnes prošly pražským Žižkovem, aby vyjádřili svou podporu za zachování Autonomního sociálního centra Klinika. To se má příští týden vystěhovat z budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici.
      11:07
      Výluka na železnici
       Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.
       12:46
       Běženci na Balkánské trase
        Řeckem putuje 25 tisíc migrantů - chtějí se dostat na sever země a odtud dál do Evropy. Jenže hraniční přechody s Makedonií jsou uzavřené a už teď u nich uvízlo až 7 tisíc lidí.
        13:16
        Andrej Kiska o migrační krizi
         Slovenský prezident Andrej Kiska promluvil v rozhovoru pro Českou televizi o migrační krizi. Reagoval například na to, jak útoky v Paříži nebo v Kolíně nad Rýnem změnily jeho názor na pomoc uprchlíkům.
         15:11
         Neslavný konec hradeckého Červeného kříže
          Desítky podvedených seniorů, ztracené miliony a zdravotně postižení, kterým hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou - výsledek práce Červeného kříže v Hradci Králové. Dnes mu republiková výkonná rada zrušila registraci.
          17:11
          Francouzské ocenění českého výtvarníka
           První český tvůrce v historii získal francouzského Césara. Cenu tamní filmové akademie - tedy obdobu Českého lva - převzal včera v Paříži výtvarník Martin Kurel za výpravu ke snímku Marguerite.
           17:27
           Oscar pro legendárního skladatele?
            Světoznámý italský skladatel Ennio Morricone získal v Hollywoodu pár desítek hodin před udělováním Oscarů hvězdu na chodníku slávy. Blahopřát mu přišel i režisér Quentin Tarantino.
            20:13
            Arbitráž kvůli Nové Palmovce
             Prahu čeká další arbitráž. A podobně jako tunel Blanka se týká projektu společnosti Metrostav. Firmě se nelíbí, že městská část Praha 8 přestala platit faktury za miliardovou stavbu Nová Palmovka.
             22:26
             Češi v zahraničních věznicích
              Necelá tisícovka Čechů je v zahraničních vězeních. Aktuální čísla získala Česká televize od ministerstva zahraničních věcí. V Česku jsou pak za mřížemi bezmála dvě tisícovky cizinců - především Slováků.
              24:30
              Partnerství mezi Prahou a Pekingem
               24:47
               Testování na vzácné nemoci
                29. února - den, který je v kalendáři jenom jednou za čtyři roky, je taky symbolicky dnem vzácných onemocnění. S těmi se rodí čtyři až pět dětí ze sta. Každá z chorob má ale jiné příznaky a průběh.
                26:59
                Tendr na opravu armádních aut
                 Ministerstvo obrany vypsalo soutěž na opravu vojenských pancéřových automobilů Iveco. Úřad předpokládá, že zakázka bude stát do 38 milionů korun. Armáda má k dispozici 120 těchto vozidel a využívá je i v zahraničních operacích.
                 27:15
                 Nové triky zlodějů kol
                  V Česku se za rok ukradne sedm až devět tisíc jízdních kol. I kvůli novým trikům zlodějů. Během pár vteřin dokážou například sebrat kolo ze zamčeného střešního stojanu. Bez poškození zámku.
                  29:07
                  Maskovaná policejní auta
                   Nová policejní auta nemají klasické barvy a v běžném provozu se doslova ztrácejí. To policistům umožňuje zaznamenat a pokutovat především rychlou jízdu, nebezpečné předjíždění či jízdu na červenou.
                   32:14
                   Mobilní kriminalistická laboratoř
                    K novému vybavení patří i mobilní kriminalistické laboratoře. Policie je využije přímo na místě, kde se stal nějaký závažný trestný čin.
                    33:53
                    Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu
                     Už poosmé studenti pražské Právnické fakulty zrekonstruovali politický proces z 50. let. Ve velké porotní síni Vrchního soudu dnes připomněli příběh litomyšlského kněze a rektora Františka Stříteského.
                     36:04
                     Rezignace Ramzana Kadyrova?
                      Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov oznámil, že je připravený rezignovat. Konkrétní důvody tohoto kroku nesdělil. V úřadu měl skončit po devíti letech letos v březnu.
                      36:20
                      Rok od vraždy Borise Němcova
                       Smrt opozičního politika Borise Němcova si v Moskvě připomněly tisíce lidí. Žádaly úřady, aby našly a potrestaly ty, kteří jsou za vraždu Němcova zodpovědní.
                       38:29
                       Dočasné zmírnění STK
                        Ministerstvo dopravy dočasně zmírnilo podmínky pro technické kontroly aut. Chce tím vyřešit zmatky, které vyvolala povinnost testovat i řídicí jednotky v novějších vozech.
                        40:36
                        Parlamentní volby v Íránu
                         Íránský parlament zřejmě ovládnou reformisté a umírnění konzervativci - vyplývá to z předběžných výsledků včerejších voleb. Liberálnější poslanci by mohli podpořit domácí politiku prezidenta Hasana Rouháního.
                         41:00
                         Útraty za audio knihy
                          82 milionů korun lidé loni utratili za nákup audioknih. Dosud se jejich prodej pouze odhadoval, teď poprvé mají vydavatelé v ruce kompletní výsledky. A ty přinesly i jiná překvapení.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. února 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                          18. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                          17. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                          16. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                          15. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          14. května

                          Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                          14. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          14. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám