45 minut

27. února 2016

Obsah dílu

Schůzka prezidenta s premiérem — Naděje na klid ve válečné zóně — Rakouská kritika Česka — Spory o vysokorychlostní internet — Podpora pražské Kliniky — Výluka na železnici — Běženci na Balkánské trase — Andrej Kiska o migrační krizi — Neslavný konec hradeckého Červeného kříže — Francouzské ocenění českého výtvarníka — Oscar pro legendárního skladatele? — Arbitráž kvůli Nové Palmovce — Češi v zahraničních věznicích — Partnerství mezi Prahou a Pekingem — Testování na vzácné nemoci — Tendr na opravu armádních aut — Nové triky zlodějů kol — Maskovaná policejní auta — Mobilní kriminalistická laboratoř — Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu — Rezignace Ramzana Kadyrova? — Rok od vraždy Borise Němcova — Dočasné zmírnění STK — Parlamentní volby v Íránu — Útraty za audio knihy

Části dílu

00:33
Schůzka prezidenta s premiérem
  Prezident na jednání s premiérem v Lánech označil za priority zákon o obecném referendu, prokazování původu majetku a změny v sociálním bydlení. Podle premiéra s tím kabinet počítá, nicméně třeba u referenda se názor Hradu a vlády liší.
  05:05
  Naděje na klid ve válečné zóně
   OSN to nazývá největší nadějí na mír po pěti letech krveprolití. Příměří v Sýrii podle americko-ruského plánu začalo platit o půlnoci. Podle všeho až na drobné incidenty drží.
   06:57
   Rakouská kritika Česka
    Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil zkritizoval Českou republiku, Slovensko a Maďarsko za postoj k migrační krizi. Podle něj státy čerpají dotace z Evropské unie, ale v případě vážné situace odmítají být solidární s ostatními zeměmi osmadvacítky.
    07:29
    Spory o vysokorychlostní internet
     Vláda řeší další spor. Týká se projektu na rozšíření vysokorychlostního internetu v Česku. Členové sněmovního hospodářského výboru se obrátili na premiéra, aby se za rozjezd projektu zaručil.
     09:56
     Podpora pražské Kliniky
      Stovky lidí dnes prošly pražským Žižkovem, aby vyjádřili svou podporu za zachování Autonomního sociálního centra Klinika. To se má příští týden vystěhovat z budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici.
      11:07
      Výluka na železnici
       Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.
       12:46
       Běženci na Balkánské trase
        Řeckem putuje 25 tisíc migrantů - chtějí se dostat na sever země a odtud dál do Evropy. Jenže hraniční přechody s Makedonií jsou uzavřené a už teď u nich uvízlo až 7 tisíc lidí.
        13:16
        Andrej Kiska o migrační krizi
         Slovenský prezident Andrej Kiska promluvil v rozhovoru pro Českou televizi o migrační krizi. Reagoval například na to, jak útoky v Paříži nebo v Kolíně nad Rýnem změnily jeho názor na pomoc uprchlíkům.
         15:11
         Neslavný konec hradeckého Červeného kříže
          Desítky podvedených seniorů, ztracené miliony a zdravotně postižení, kterým hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou - výsledek práce Červeného kříže v Hradci Králové. Dnes mu republiková výkonná rada zrušila registraci.
          17:11
          Francouzské ocenění českého výtvarníka
           První český tvůrce v historii získal francouzského Césara. Cenu tamní filmové akademie - tedy obdobu Českého lva - převzal včera v Paříži výtvarník Martin Kurel za výpravu ke snímku Marguerite.
           17:27
           Oscar pro legendárního skladatele?
            Světoznámý italský skladatel Ennio Morricone získal v Hollywoodu pár desítek hodin před udělováním Oscarů hvězdu na chodníku slávy. Blahopřát mu přišel i režisér Quentin Tarantino.
            20:13
            Arbitráž kvůli Nové Palmovce
             Prahu čeká další arbitráž. A podobně jako tunel Blanka se týká projektu společnosti Metrostav. Firmě se nelíbí, že městská část Praha 8 přestala platit faktury za miliardovou stavbu Nová Palmovka.
             22:26
             Češi v zahraničních věznicích
              Necelá tisícovka Čechů je v zahraničních vězeních. Aktuální čísla získala Česká televize od ministerstva zahraničních věcí. V Česku jsou pak za mřížemi bezmála dvě tisícovky cizinců - především Slováků.
              24:30
              Partnerství mezi Prahou a Pekingem
               24:47
               Testování na vzácné nemoci
                29. února - den, který je v kalendáři jenom jednou za čtyři roky, je taky symbolicky dnem vzácných onemocnění. S těmi se rodí čtyři až pět dětí ze sta. Každá z chorob má ale jiné příznaky a průběh.
                26:59
                Tendr na opravu armádních aut
                 Ministerstvo obrany vypsalo soutěž na opravu vojenských pancéřových automobilů Iveco. Úřad předpokládá, že zakázka bude stát do 38 milionů korun. Armáda má k dispozici 120 těchto vozidel a využívá je i v zahraničních operacích.
                 27:15
                 Nové triky zlodějů kol
                  V Česku se za rok ukradne sedm až devět tisíc jízdních kol. I kvůli novým trikům zlodějů. Během pár vteřin dokážou například sebrat kolo ze zamčeného střešního stojanu. Bez poškození zámku.
                  29:07
                  Maskovaná policejní auta
                   Nová policejní auta nemají klasické barvy a v běžném provozu se doslova ztrácejí. To policistům umožňuje zaznamenat a pokutovat především rychlou jízdu, nebezpečné předjíždění či jízdu na červenou.
                   32:14
                   Mobilní kriminalistická laboratoř
                    K novému vybavení patří i mobilní kriminalistické laboratoře. Policie je využije přímo na místě, kde se stal nějaký závažný trestný čin.
                    33:53
                    Rekonstrukce tzv. litomyšlského procesu
                     Už poosmé studenti pražské Právnické fakulty zrekonstruovali politický proces z 50. let. Ve velké porotní síni Vrchního soudu dnes připomněli příběh litomyšlského kněze a rektora Františka Stříteského.
                     36:04
                     Rezignace Ramzana Kadyrova?
                      Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov oznámil, že je připravený rezignovat. Konkrétní důvody tohoto kroku nesdělil. V úřadu měl skončit po devíti letech letos v březnu.
                      36:20
                      Rok od vraždy Borise Němcova
                       Smrt opozičního politika Borise Němcova si v Moskvě připomněly tisíce lidí. Žádaly úřady, aby našly a potrestaly ty, kteří jsou za vraždu Němcova zodpovědní.
                       38:29
                       Dočasné zmírnění STK
                        Ministerstvo dopravy dočasně zmírnilo podmínky pro technické kontroly aut. Chce tím vyřešit zmatky, které vyvolala povinnost testovat i řídicí jednotky v novějších vozech.
                        40:36
                        Parlamentní volby v Íránu
                         Íránský parlament zřejmě ovládnou reformisté a umírnění konzervativci - vyplývá to z předběžných výsledků včerejších voleb. Liberálnější poslanci by mohli podpořit domácí politiku prezidenta Hasana Rouháního.
                         41:00
                         Útraty za audio knihy
                          82 milionů korun lidé loni utratili za nákup audioknih. Dosud se jejich prodej pouze odhadoval, teď poprvé mají vydavatelé v ruce kompletní výsledky. A ty přinesly i jiná překvapení.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. února 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž56 minut

                          18. dubna

                          Headlines — Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalixace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia litera

                          18. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž56 minut

                          18. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. dubna

                          Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                          17. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                          16. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. dubna

                          Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                          15. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          14. dubna

                          Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                          14. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          14. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám