44 minut

28. února 2016

Obsah dílu

Změny u mateřské a rodičovské dovolené — Daňové úlevy — Čekání v tranzitním táboře — Příměří v Sýrii — Spory o pozemky na stavbu továrny — Snížení věku trestní odpovědnosti — Omezení na dálnici D2 — Centra duševního zdraví — Primárky v USA — Předávání Oscarů — Kritika Barnevernetu — Pražské památky bez graffiti — Ceny elektřiny — Dluhy jako dědictví — Křeslo z pracovny prezidenta TGM — Nehody kvůli alkoholu a drogám — Levnější biologická léčba — Biologické preparáty — Biologická léčba ledvin — Nové přehrady proti suchu — Požár domu v Záběhlicích — Slovensko před parlamentními volbami — Sebevražedný útok v Iráku — Podpora nadaných žáků — Spor o seznam chráněných lokalit — Zmapování stavu památek díky dronům

Části dílu

00:33
Změny u mateřské a rodičovské dovolené
  Lidé s nadprůměrnými příjmy by mohli mít od příštího roku vyšší mateřskou dovolenou. Opoziční TOP 09 navrhuje, aby stát zrušil hranice při výpočtu peněžité pomoci, kterou rodič dostává 28 týdnů po narození dítěte.
  03:21
  Daňové úlevy
   Rodinám s dětmi mají pomoci i daňové novely.
   04:09
   Čekání v tranzitním táboře
    Do Evropy od Nového roku ilegálně přicestovalo víc než sto dvacet tisíc lidí. Státy takzvané balkánské trasy ale postupně omezují provoz na hranicích, a migranti jsou nuceni v Řecku zůstat.
    06:04
    Příměří v Sýrii
     V Sýrii platí už druhý den křehké příměří mezi povstalci a vládou - zatím ho obě strany dodržují. Úřady ale zaznamenaly nálety na šest měst v provincii Aleppo.
     06:27
     Spory o pozemky na stavbu továrny
      U Žatce by měla do léta začít stavba obří továrny na výrobu pneumatik. Jenomže společnost Nexen stále nevlastní potřebné pozemky.
      08:24
      Snížení věku trestní odpovědnosti
       Na ministerstvu spravedlnosti vzniká odborná komise, která má do léta posoudit možné snížení hranice trestní odpovědnosti pod 15 let.
       09:35
       Omezení na dálnici D2
        Živý vstup Jakuba Ščurkeviče.
        10:54
        Centra duševního zdraví
         Pět krajů se zapojilo do pilotního projektu na vznik center duševního zdraví. Do několika měsíců by měla nabízet služby pro lidi s psychickými problémy.
         13:22
         Primárky v USA
          Hillary Clintonová jasně vyhrála nominační souboj Demokratů v Jižní Karolíně. Konkurenta Bernieho Sanderse porazila téměř o 50 procent hlasů.
          13:44
          Předávání Oscarů
           Živý vstup Martina Řezníčka.
           18:18
           Kritika Barnevernetu
            Norský úřad Barnevernet, který odebral syny Evě Michalákové, kritizuje i část tamní odborné veřejnosti. Některým úředníkům podle ní chybí odbornost, znalecké posudky jsou málo propracované a soudci k nim nedostatečně kritičtí.
            21:05
            Pražské památky bez graffiti
             Památky napříště už bez graffiti. Pražský magistrát proto letos navýšil granty pro majitele budov v památkové rezervaci hlavního města.
             22:56
             Ceny elektřiny
              Elektřina nemá zdražit jen drobným odběratelům, o náklady se v nových tarifech mají podle ministra průmyslu podělil všichni.
              23:48
              Dluhy jako dědictví
               Až polovina zemřelých po sobě zanechá dluhy. Ve většině případů jde o desítky tisíc korun.
               25:55
               Křeslo z pracovny prezidenta TGM
                Křeslo z pracovny prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka má nového majitele, který za něj zaplatil milion sto tisíc korun.
                26:33
                Nehody kvůli alkoholu a drogám
                 V Česku přibývá dopravních nehod. Od začátku roku už bouralo zhruba 7 700 řidičů. To je o 800 víc než loni ve stejném období.
                 28:13
                 Levnější biologická léčba
                  K moderní biologické léčbě by se mohlo v příštích letech dostat víc nemocných než dosud. Vedle originálů se na trh dostávají jejich levnější varianty - takzvané biosimilární léky.
                  30:25
                  Biologické preparáty
                   Biologické preparáty se už staly běžnou součástí moderní medicíny.
                   31:50
                   Biologická léčba ledvin
                    Biologickou léčbu by v některých případech - a u některých diagnóz - mohlo zlevnit také její dočasné vysazení. Až doposud ale nebylo jasné, jaký to může mít na pacienty vliv.
                    34:14
                    Nové přehrady proti suchu
                     Čtyři nové přehrady pro případ sucha. Vláda zítra projedná návrh Ministerstva zemědělství na vznik nádrží, které pojistí zásobování vodou v době, kdy jí bude nedostatek.
                     35:48
                     Požár domu v Záběhlicích
                      Dva mrtvé - ženu a dítě - si vyžádal noční požár rodinného domu v pražských Záběhlicích. Dalších 14 lidí hasiči evakuovali z okolních domů.
                      36:07
                      Slovensko před parlamentními volbami
                       Na Slovensku vrcholí kampaň před sobotními parlamentními volbami. Značné přízni voličů se těší různá protestní hnutí.
                       38:17
                       Sebevražedný útok v Iráku
                        38:36
                        Podpora nadaných žáků
                         Maximální rozvoj nejen pro postižené, ale i nadané žáky. I to je jedním z cílů inkluze – tedy společného vzdělávání dětí. Stejně jako handicapované i ty talentované potřebují podpořit.
                         40:51
                         Spor o seznam chráněných lokalit
                          Spor Česka a Evropské komise o seznam chráněných lokalit by mohl skončit u soudu. Brusel už zahájil řízení kvůli porušení evropského práva.
                          41:10
                          Zmapování stavu památek díky dronům
                           Mapovat stav památek by mohly pomáhat v budoucnu jejich správcům drony. Spolu s techniky z ČVUT zkoušeli památkáři vrtulníky s kamerami poprvé v kostele ve Šternberku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           29. února 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                           27. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                           26. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                           25. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                           24. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám