49 minut

29. únor 2016

Obsah dílu

Slevy pro drobné živnostníky — Rozhovor s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) — Zdanění hazardu — Rozhovor s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) — Nové ceny elektřiny — Napětí kvůli migrační krizi — Vyklízení tábora Džungle — Kontrolní hlášení — Čechy zasáhlo silné sněžení — Živé vstupy z terénu — Křehké příměří v Sýrii — Kontrola NKÚ — Osud Alžbětiných lázní — Vláda jednala o předsedkyni ERÚ i o výběru mýta — Tresty za pomoc sázkařské mafii — Češi dluží míň peněz — 29. únor — Oscary jsou rozdány — Nominace Leonarda DiCapria — Oceněný Morricone — Janoušek dočasně na svobodě — Opravy na D2 — Problémy při dostavbě D1 — Volby v Íránu — Američan zadržovaný v KLDR — Naděje pro děti s poškozením mozku — Počasí a doprava — Nový simulátor pro armádní piloty

Části dílu

00:35
Slevy pro drobné živnostníky
  Drobní živnostníci s výdajovými paušály, kteří mají děti, by mohli platit nižší daně. Ministr financí Andrej Babiš koaliční radě navrhl, aby jim stát vrátil slevy na děti i na manželku.
  03:23
  Rozhovor s Miroslavem Kalouskem (TOP 09)
   Hostem Událostí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
   05:29
   Zdanění hazardu
    Peníze navíc do rozpočtu má přinést vyšší zdanění hazardu.
    08:10
    Rozhovor s Miroslavem Kalouskem (TOP 09)
     Hostem Událostí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
     09:18
     Nové ceny elektřiny
      Koaliční rada řeší i nově navržené ceny elektřiny - platit by měly od příštího roku.
      10:15
      Napětí kvůli migrační krizi
       Situace na balkánské uprchlické trase se vyhrocuje. Skupina migrantů prorazila zavřené hranice mezi Řeckem a Makedonií.
       12:47
       Vyklízení tábora Džungle
        Francouzské úřady začaly likvidovat uprchlický tábor Džungle nedaleko přístavního města Calais.
        13:04
        Kontrolní hlášení
         Kontrolní hlášení nepodalo v termínu 45 tisíc plátců DPH. U těch teď bude finanční správa zkoumat, jestli dokument vůbec museli poslat.
         15:20
         Čechy zasáhlo silné sněžení
          Podle meteorologů může někde do zítřka napadnout i patnáct centimetrů.
          15:57
          Živé vstupy z terénu
           Na okraji je Prahy Pavel Pavlas a na úpatí Krušných hor Petra Tachecí.
           18:03
           Křehké příměří v Sýrii
            V Sýrii přibývá případů narušení klidu zbraní. I tak si ale miliony tamních obyvatel mohly v uplynulých třech dnech poprvé za poslední čtyři roky oddechnout.
            20:25
            Kontrola NKÚ
             Podle NKÚ zadalo ministerstvo průmyslu a obchodu externím firmám vytvoření dvou informačních systémů, které nevyužívá. Zaplatilo za ně 7 milionů korun.
             21:28
             Osud Alžbětiných lázní
              Karlovy Vary po více než sto letech na provoz veřejných lázní už samy nestačí. Alžbětiny lázně jsou poslední z původně šesti komplexů, které ještě městu patří.
              23:47
              Vláda jednala o předsedkyni ERÚ i o výběru mýta
               Vláda dnes rozhodla, že předsedkyně ERÚ Alena Vitásková zůstane ve funkci i po 1. březnu. Kabinet jednal i o dálničním mýtu, materiál ale neschválil.
               26:30
               Tresty za pomoc sázkařské mafii
                Strakonický soud potrestal fotbalisty za pomoc sázkařské mafii. Padly podmínky i pokuta - podle Hospodářských novin se týkají čtyř sportovců.
                27:07
                Češi dluží míň peněz
                 Za leden klesly finanční závazky domácností o tři a půl miliardy korun.
                 27:22
                 29. únor
                  Jednou za čtyři roky je o den delší únor. Nepatrně se přestupný rok projeví i v hrubém domácím produktu - jeden pracovní den navíc vynese Česku asi 12 miliard.
                  29:32
                  Oscary jsou rozdány
                   Americký filmový průmysl má za sebou nejdůležitější noc v roce. Už po 88. se udělovala ocenění Akademie filmových umění a věd, známá jako Oscary.
                   32:04
                   Nominace Leonarda DiCapria
                    Na Oscara byl Leonardo DiCaprio nominovaný už šestkrát a doteď neúspěšně.
                    33:58
                    Oceněný Morricone
                     Kromě Leonarda DiCapria uspěl i další čekatel. Skladatel Ennio Morricone byl poprvé nominovaný už v roce 1979, ale sošku za hudbu dostal až nyní.
                     36:56
                     Janoušek dočasně na svobodě
                      Lobbista Roman Janoušek dočasně opustil vězení - kvůli plánované operaci. Trest přerušil ředitel věznice v Brně-Bohunicích poté, co podnikatel neuspěl se žádostí u soudu.
                      38:41
                      Opravy na D2
                       Silničáři po zimní pauze znovu pracují na jihu Moravy. Kvůli plánované rekonstrukci šestikilometrového úseku ve směru na Brno dnes omezili provoz na části dálnice D2.
                       39:23
                       Problémy při dostavbě D1
                        Kvůli dobudování dálnice D1 připravuje Ředitelství silnic a dálnic prvních deset návrhů na vyvlastnění nemovitostí. S majiteli jednoho z domů se dnes dohodlo.
                        41:05
                        Volby v Íránu
                         Ve volbách v Íránu uspěli spojenci prezidenta Rúháního - reformisté, kteří prosazují svobodnější společnost a větší spolupráci se Západem.
                         41:26
                         Američan zadržovaný v KLDR
                          Severní Korea novinářům poprvé ukázala zadrženého amerického studenta. V tamním vězení je skoro dva měsíce. Úřady ho viní ze závažných trestných činů proti režimu.
                          43:12
                          Naděje pro děti s poškozením mozku
                           Rehabilitační program pro děti s poškozením mozku by mohl být plně hrazen pojišťovnami. Má je přesvědčit novinka zaváděná v Sanatoriích Klimkovice.
                           45:02
                           Počasí a doprava
                            45:29
                            Nový simulátor pro armádní piloty
                             Unikátní trenažér zkrátí a zkvalitní základní výcvik pilotů. Umožňuje totiž navodit nejrůznější denní nebo noční letové situace za jakéhokoliv počasí.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             1. březen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             1. březen

                             Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                             1. 3. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             1. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 3. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             29. únor

                             Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                             29. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             29. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             28. únor

                             Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                             28. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             28. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             27. únor

                             Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                             27. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                             26. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám