49 minut

27. března 2015

Obsah dílu

Nové spory ve vládě — Nákupy v nemocnicích — Nová regulace hazardu — Pád airbusu — Pád airbusu — Odškodnění pro exposlance — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Havárie polského vládního letadla — Těžba, která změnila krajinu — Noc s Andersenem — Německé dálnice za poplatek — Roman Pekárek nemusí platit odškodnění — Zákaz kouření v restauracích — Poslední dny na přiznání daně — Daně z příjmu — Mobilní daňový úřad — První obvinění kvůli muničním skladům — Dřívější odchod horníků do důchodu — Pronájem Gripenů — Zájem o přechodnou pěstounskou péči — Zničení sídla Boko Haram — Největší vězeňská vzpoura v Československu — Febiofest končí — Zlatý Ámos

Části dílu

00:32
Nové spory ve vládě
  Nové spory ve vládě o řízení resortu zdravotnictví. Ministr financí Andrej Babiš svému kolegovi vyčítá zbytečné plýtvání. Svatopluk Němeček to odmítá.
  03:35
  Nákupy v nemocnicích
   Nákupy v nemocnicích vyvolávají ostré spory mezi ministrem financí a zdravotnictví delší dobu.
   04:32
   Nová regulace hazardu
    Peníze ale ministr financí nehledá jen ve zdravotnictví. Chce zavést nový informační systém, který by měl snížit daňové úniky v hazardu na minimum.
    07:10
    Pád airbusu
     Německý pilot Andreas Lubitz podezřelý ze zabití 149 lidí neměl být osudný den kvůli svému zdravotnímu stavu vůbec v práci. Potvrdila to německá prokuratura
     10:43
     Pád airbusu
      Živý vstup Petra Zavadila.
      14:07
      Odškodnění pro exposlance
       Statisíce korun vyplatí stát třem exposlancům ODS za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě. Na odškodnění a omluvě se Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa domluvili s ministerstvem spravedlnosti.
       14:33
       Cesta amerického konvoje
        Ubytování a jídlo amerických vojáků při průjezdu Českou republikou bude stát zhruba 176 tisíc korun. Celou částku i případné další náklady zaplatí Američané.
        16:03
        Cesta amerického konvoje
         Živý vstup Vladimíra Keblúška.
         17:04
         Cesta amerického konvoje
          Polskem v současnosti projíždí americký konvoj. Doposud bez protestů nebo demonstrací.
          19:34
          Havárie polského vládního letadla
           Z podílu na havárii polského vládního letadla obviní tamní úřady také dva dispečery letiště v ruském Smolensku. Potvrdil to polský vojenský prokurátor.
           19:55
           Těžba, která změnila krajinu
            Prolomení těžebních limitů odmítl ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda by podle něj měla rozhodnout v červnu.
            21:54
            Noc s Andersenem
             Živý vstup Luboše Dostála.
             23:44
             Německé dálnice za poplatek
              Jízda po německých dálnicích se řidičům od příštího roku prodraží. Tedy i těm tuzemským, kteří přes našeho souseda zamíří například na lyžování do Alp nebo dovolenou k moři.
              26:00
              Roman Pekárek nemusí platit odškodnění
               Exposlanec a bývalý místostarosta Kolína Roman Pekárek, odsouzený za korupci, nemusí městu platit 26 milionů korun.
               26:56
               Zákaz kouření v restauracích
                Úplný zákaz kouření v restauracích, ale také omezení prodeje alkoholu mladistvým či přísnější kontroly. Zásadní změny už míří na vládu.
                29:42
                Poslední dny na přiznání daně
                 Zhruba milion daňových přiznání lidé odevzdali do tohoto týdne na finančních úřadech po celé zemi. Na přiznání daně zbývá posledních pár dní.
                 31:51
                 Daně z příjmu
                  Daně z příjmu tvoří asi šestinu státního rozpočtu.
                  32:35
                  Mobilní daňový úřad
                   Do víc než dvou set obcí, kde nejsou finanční úřady, letos vyrazili jejich pracovníci. Mají usnadnit podávání daňových přiznání lidem, pro které je obtížné dostat se do větších měst.
                   34:33
                   První obvinění kvůli muničním skladům
                    Padla první obvinění kvůli muničním skladům ve Vrběticích na Zlínsku. Jak zjistila ČT, tak 500 zakázaných protipěchotních min dovezly z Maďarska do skladů na východní Moravě dvě tuzemské firmy.
                    36:37
                    Dřívější odchod horníků do důchodu
                     Dřívější odchody do důchodu pro všechny, kteří začali pracovat v dole před rokem 1993, horníkům nestačí. Do budoucna chtějí jít o pět let dříve do penze i ostatní havíři.
                     37:29
                     Pronájem Gripenů
                      Slovensko začalo vyjednávat o pronájmu Gripenů. Bratislava se inspirovala u sousedů v Česku a Maďarsku.
                      39:43
                      Zájem o přechodnou pěstounskou péči
                       V Česku roste počet zájemců o přechodnou pěstounskou péči. Loni jich krajské úřady evidovaly téměř sedm set. Ne všichni ale sítem výběru projdou.
                       41:47
                       Zničení sídla Boko Haram
                        Nigerijská armáda zničila hlavní sídlo radikální skupiny Boko Haram. Vojákům se podařilo dobýt město Gwoza, kde organizace vyhlásila chalífát.
                        42:03
                        Největší vězeňská vzpoura v Československu
                         Před čtvrt stoletím zažilo tehdejší Československo největší vězeňskou vzpouru. V leopoldovské věznici se po amnestii prezidenta Václava Havla dožadovali propuštění i vězni, kteří na ni neměli nárok.
                         44:32
                         Febiofest končí
                          Febiofest končí a stěhuje se do dalších měst republiky. Od 30. března můžou diváci navštívit vybrané filmy v Brně, Plzni, Liberci nebo Olomouci.
                          45:16
                          Zlatý Ámos
                           Titul nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos získala Hana Pacíková z Vyšší a střední policejní školy v Holešově. Ve finále ankety zvítězila nejen u odborné, ale i dětské poroty a stala se tak i Dětským Ámosem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           28. března 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                           20. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. dubna

                           Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                           19. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                           18. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                           17. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                           16. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám