27. březen 2015

Obsah dílu

Nové spory ve vládě — Nákupy v nemocnicích — Nová regulace hazardu — Pád airbusu — Pád airbusu — Odškodnění pro exposlance — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Havárie polského vládního letadla — Těžba, která změnila krajinu — Noc s Andersenem — Německé dálnice za poplatek — Roman Pekárek nemusí platit odškodnění — Zákaz kouření v restauracích — Poslední dny na přiznání daně — Daně z příjmu — Mobilní daňový úřad — První obvinění kvůli muničním skladům — Dřívější odchod horníků do důchodu — Pronájem Gripenů — Zájem o přechodnou pěstounskou péči — Zničení sídla Boko Haram — Největší vězeňská vzpoura v Československu — Febiofest končí — Zlatý Ámos

Části dílu

00:32
Nové spory ve vládě
  Nové spory ve vládě o řízení resortu zdravotnictví. Ministr financí Andrej Babiš svému kolegovi vyčítá zbytečné plýtvání. Svatopluk Němeček to odmítá.
  03:35
  Nákupy v nemocnicích
   Nákupy v nemocnicích vyvolávají ostré spory mezi ministrem financí a zdravotnictví delší dobu.
   04:32
   Nová regulace hazardu
    Peníze ale ministr financí nehledá jen ve zdravotnictví. Chce zavést nový informační systém, který by měl snížit daňové úniky v hazardu na minimum.
    07:10
    Pád airbusu
     Německý pilot Andreas Lubitz podezřelý ze zabití 149 lidí neměl být osudný den kvůli svému zdravotnímu stavu vůbec v práci. Potvrdila to německá prokuratura
     10:43
     Pád airbusu
      Živý vstup Petra Zavadila.
      14:07
      Odškodnění pro exposlance
       Statisíce korun vyplatí stát třem exposlancům ODS za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě. Na odškodnění a omluvě se Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa domluvili s ministerstvem spravedlnosti.
       14:33
       Cesta amerického konvoje
        Ubytování a jídlo amerických vojáků při průjezdu Českou republikou bude stát zhruba 176 tisíc korun. Celou částku i případné další náklady zaplatí Američané.
        16:03
        Cesta amerického konvoje
         Živý vstup Vladimíra Keblúška.
         17:04
         Cesta amerického konvoje
          Polskem v současnosti projíždí americký konvoj. Doposud bez protestů nebo demonstrací.
          19:34
          Havárie polského vládního letadla
           Z podílu na havárii polského vládního letadla obviní tamní úřady také dva dispečery letiště v ruském Smolensku. Potvrdil to polský vojenský prokurátor.
           19:55
           Těžba, která změnila krajinu
            Prolomení těžebních limitů odmítl ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda by podle něj měla rozhodnout v červnu.
            21:54
            Noc s Andersenem
             Živý vstup Luboše Dostála.
             23:44
             Německé dálnice za poplatek
              Jízda po německých dálnicích se řidičům od příštího roku prodraží. Tedy i těm tuzemským, kteří přes našeho souseda zamíří například na lyžování do Alp nebo dovolenou k moři.
              26:00
              Roman Pekárek nemusí platit odškodnění
               Exposlanec a bývalý místostarosta Kolína Roman Pekárek, odsouzený za korupci, nemusí městu platit 26 milionů korun.
               26:56
               Zákaz kouření v restauracích
                Úplný zákaz kouření v restauracích, ale také omezení prodeje alkoholu mladistvým či přísnější kontroly. Zásadní změny už míří na vládu.
                29:42
                Poslední dny na přiznání daně
                 Zhruba milion daňových přiznání lidé odevzdali do tohoto týdne na finančních úřadech po celé zemi. Na přiznání daně zbývá posledních pár dní.
                 31:51
                 Daně z příjmu
                  Daně z příjmu tvoří asi šestinu státního rozpočtu.
                  32:35
                  Mobilní daňový úřad
                   Do víc než dvou set obcí, kde nejsou finanční úřady, letos vyrazili jejich pracovníci. Mají usnadnit podávání daňových přiznání lidem, pro které je obtížné dostat se do větších měst.
                   34:33
                   První obvinění kvůli muničním skladům
                    Padla první obvinění kvůli muničním skladům ve Vrběticích na Zlínsku. Jak zjistila ČT, tak 500 zakázaných protipěchotních min dovezly z Maďarska do skladů na východní Moravě dvě tuzemské firmy.
                    36:37
                    Dřívější odchod horníků do důchodu
                     Dřívější odchody do důchodu pro všechny, kteří začali pracovat v dole před rokem 1993, horníkům nestačí. Do budoucna chtějí jít o pět let dříve do penze i ostatní havíři.
                     37:29
                     Pronájem Gripenů
                      Slovensko začalo vyjednávat o pronájmu Gripenů. Bratislava se inspirovala u sousedů v Česku a Maďarsku.
                      39:43
                      Zájem o přechodnou pěstounskou péči
                       V Česku roste počet zájemců o přechodnou pěstounskou péči. Loni jich krajské úřady evidovaly téměř sedm set. Ne všichni ale sítem výběru projdou.
                       41:47
                       Zničení sídla Boko Haram
                        Nigerijská armáda zničila hlavní sídlo radikální skupiny Boko Haram. Vojákům se podařilo dobýt město Gwoza, kde organizace vyhlásila chalífát.
                        42:03
                        Největší vězeňská vzpoura v Československu
                         Před čtvrt stoletím zažilo tehdejší Československo největší vězeňskou vzpouru. V leopoldovské věznici se po amnestii prezidenta Václava Havla dožadovali propuštění i vězni, kteří na ni neměli nárok.
                         44:32
                         Febiofest končí
                          Febiofest končí a stěhuje se do dalších měst republiky. Od 30. března můžou diváci navštívit vybrané filmy v Brně, Plzni, Liberci nebo Olomouci.
                          45:16
                          Zlatý Ámos
                           Titul nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos získala Hana Pacíková z Vyšší a střední policejní školy v Holešově. Ve finále ankety zvítězila nejen u odborné, ale i dětské poroty a stala se tak i Dětským Ámosem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           28. březen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           7. únor

                           Headlines — Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                           7. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           7. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           7. 2. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           6. únor

                           Headlines — Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                           6. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           6. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           6. 2. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           5. únor

                           Headlines — Škrty v důchodech — Debaty o omezení výchovného — Průměrný důchod — Obavy z ruské ofenzívy — Boje na východě Ukrajiny — Příběh architekty uprchlé z Ukrajiny — Spor o jmenování předsedy Ústavního soudu — Schůzka prezidenta Zemana s premiérem — Extremismus v Česku — Sestřelení podezřelého balonu — Laviny v zahraničí — Zdražování mobilních operátorů — Íránské milosti — Péče o tanečníky Národního divadla — Inaugurace bez vojenské přehlídky — Protesty proti izraelské vládě — Úspory energií na ministerstvech — Nehoda trolejbusu v Ostravě — Varování před mrazy — Tři roky odbahňování zámeckého rybníka — Trendy v nakupování — Nejčastější zboží v akci — Samoobslužné prodejny — Zákaz dovozu ropných produktů — Papežova mše v Súdánu — Kolony v Bedřichově — RegioJet skončí na Smíchovském nádraží — Pátrání po vrahovi na útěku — Prevence syndormu diabetické nohy — Vysunutí lávky přes chebské nádraží — Výročí úmrtí legendárního komika — Ceny české filmové kritiky

                           5. 2. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           5. únor

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           5. 2. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám