49 minut

27. března 2015

Část: Cesta amerického konvoje

Obsah dílu

Nové spory ve vládě — Nákupy v nemocnicích — Nová regulace hazardu — Pád airbusu — Pád airbusu — Odškodnění pro exposlance — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Havárie polského vládního letadla — Těžba, která změnila krajinu — Noc s Andersenem — Německé dálnice za poplatek — Roman Pekárek nemusí platit odškodnění — Zákaz kouření v restauracích — Poslední dny na přiznání daně — Daně z příjmu — Mobilní daňový úřad — První obvinění kvůli muničním skladům — Dřívější odchod horníků do důchodu — Pronájem Gripenů — Zájem o přechodnou pěstounskou péči — Zničení sídla Boko Haram — Největší vězeňská vzpoura v Československu — Febiofest končí — Zlatý Ámos

Části dílu

00:32
Nové spory ve vládě
  Nové spory ve vládě o řízení resortu zdravotnictví. Ministr financí Andrej Babiš svému kolegovi vyčítá zbytečné plýtvání. Svatopluk Němeček to odmítá.
  03:35
  Nákupy v nemocnicích
   Nákupy v nemocnicích vyvolávají ostré spory mezi ministrem financí a zdravotnictví delší dobu.
   04:32
   Nová regulace hazardu
    Peníze ale ministr financí nehledá jen ve zdravotnictví. Chce zavést nový informační systém, který by měl snížit daňové úniky v hazardu na minimum.
    07:10
    Pád airbusu
     Německý pilot Andreas Lubitz podezřelý ze zabití 149 lidí neměl být osudný den kvůli svému zdravotnímu stavu vůbec v práci. Potvrdila to německá prokuratura
     10:43
     Pád airbusu
      Živý vstup Petra Zavadila.
      14:07
      Odškodnění pro exposlance
       Statisíce korun vyplatí stát třem exposlancům ODS za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě. Na odškodnění a omluvě se Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa domluvili s ministerstvem spravedlnosti.
       14:33
       Cesta amerického konvoje
        Ubytování a jídlo amerických vojáků při průjezdu Českou republikou bude stát zhruba 176 tisíc korun. Celou částku i případné další náklady zaplatí Američané.
        16:03
        Cesta amerického konvoje
         Živý vstup Vladimíra Keblúška.
         17:04
         Cesta amerického konvoje
          Polskem v současnosti projíždí americký konvoj. Doposud bez protestů nebo demonstrací.
          19:34
          Havárie polského vládního letadla
           Z podílu na havárii polského vládního letadla obviní tamní úřady také dva dispečery letiště v ruském Smolensku. Potvrdil to polský vojenský prokurátor.
           19:55
           Těžba, která změnila krajinu
            Prolomení těžebních limitů odmítl ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda by podle něj měla rozhodnout v červnu.
            21:54
            Noc s Andersenem
             Živý vstup Luboše Dostála.
             23:44
             Německé dálnice za poplatek
              Jízda po německých dálnicích se řidičům od příštího roku prodraží. Tedy i těm tuzemským, kteří přes našeho souseda zamíří například na lyžování do Alp nebo dovolenou k moři.
              26:00
              Roman Pekárek nemusí platit odškodnění
               Exposlanec a bývalý místostarosta Kolína Roman Pekárek, odsouzený za korupci, nemusí městu platit 26 milionů korun.
               26:56
               Zákaz kouření v restauracích
                Úplný zákaz kouření v restauracích, ale také omezení prodeje alkoholu mladistvým či přísnější kontroly. Zásadní změny už míří na vládu.
                29:42
                Poslední dny na přiznání daně
                 Zhruba milion daňových přiznání lidé odevzdali do tohoto týdne na finančních úřadech po celé zemi. Na přiznání daně zbývá posledních pár dní.
                 31:51
                 Daně z příjmu
                  Daně z příjmu tvoří asi šestinu státního rozpočtu.
                  32:35
                  Mobilní daňový úřad
                   Do víc než dvou set obcí, kde nejsou finanční úřady, letos vyrazili jejich pracovníci. Mají usnadnit podávání daňových přiznání lidem, pro které je obtížné dostat se do větších měst.
                   34:33
                   První obvinění kvůli muničním skladům
                    Padla první obvinění kvůli muničním skladům ve Vrběticích na Zlínsku. Jak zjistila ČT, tak 500 zakázaných protipěchotních min dovezly z Maďarska do skladů na východní Moravě dvě tuzemské firmy.
                    36:37
                    Dřívější odchod horníků do důchodu
                     Dřívější odchody do důchodu pro všechny, kteří začali pracovat v dole před rokem 1993, horníkům nestačí. Do budoucna chtějí jít o pět let dříve do penze i ostatní havíři.
                     37:29
                     Pronájem Gripenů
                      Slovensko začalo vyjednávat o pronájmu Gripenů. Bratislava se inspirovala u sousedů v Česku a Maďarsku.
                      39:43
                      Zájem o přechodnou pěstounskou péči
                       V Česku roste počet zájemců o přechodnou pěstounskou péči. Loni jich krajské úřady evidovaly téměř sedm set. Ne všichni ale sítem výběru projdou.
                       41:47
                       Zničení sídla Boko Haram
                        Nigerijská armáda zničila hlavní sídlo radikální skupiny Boko Haram. Vojákům se podařilo dobýt město Gwoza, kde organizace vyhlásila chalífát.
                        42:03
                        Největší vězeňská vzpoura v Československu
                         Před čtvrt stoletím zažilo tehdejší Československo největší vězeňskou vzpouru. V leopoldovské věznici se po amnestii prezidenta Václava Havla dožadovali propuštění i vězni, kteří na ni neměli nárok.
                         44:32
                         Febiofest končí
                          Febiofest končí a stěhuje se do dalších měst republiky. Od 30. března můžou diváci navštívit vybrané filmy v Brně, Plzni, Liberci nebo Olomouci.
                          45:16
                          Zlatý Ámos
                           Titul nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos získala Hana Pacíková z Vyšší a střední policejní školy v Holešově. Ve finále ankety zvítězila nejen u odborné, ale i dětské poroty a stala se tak i Dětským Ámosem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           28. března 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                           18. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                           17. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                           16. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           15. května

                           Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                           15. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           15. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           14. května

                           Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                           14. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           14. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           14. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám