49 minut

27. března 2015

Část: Zájem o přechodnou pěstounskou péči

Obsah dílu

Nové spory ve vládě — Nákupy v nemocnicích — Nová regulace hazardu — Pád airbusu — Pád airbusu — Odškodnění pro exposlance — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Havárie polského vládního letadla — Těžba, která změnila krajinu — Noc s Andersenem — Německé dálnice za poplatek — Roman Pekárek nemusí platit odškodnění — Zákaz kouření v restauracích — Poslední dny na přiznání daně — Daně z příjmu — Mobilní daňový úřad — První obvinění kvůli muničním skladům — Dřívější odchod horníků do důchodu — Pronájem Gripenů — Zájem o přechodnou pěstounskou péči — Zničení sídla Boko Haram — Největší vězeňská vzpoura v Československu — Febiofest končí — Zlatý Ámos

Části dílu

00:32
Nové spory ve vládě
  Nové spory ve vládě o řízení resortu zdravotnictví. Ministr financí Andrej Babiš svému kolegovi vyčítá zbytečné plýtvání. Svatopluk Němeček to odmítá.
  03:35
  Nákupy v nemocnicích
   Nákupy v nemocnicích vyvolávají ostré spory mezi ministrem financí a zdravotnictví delší dobu.
   04:32
   Nová regulace hazardu
    Peníze ale ministr financí nehledá jen ve zdravotnictví. Chce zavést nový informační systém, který by měl snížit daňové úniky v hazardu na minimum.
    07:10
    Pád airbusu
     Německý pilot Andreas Lubitz podezřelý ze zabití 149 lidí neměl být osudný den kvůli svému zdravotnímu stavu vůbec v práci. Potvrdila to německá prokuratura
     10:43
     Pád airbusu
      Živý vstup Petra Zavadila.
      14:07
      Odškodnění pro exposlance
       Statisíce korun vyplatí stát třem exposlancům ODS za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě. Na odškodnění a omluvě se Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa domluvili s ministerstvem spravedlnosti.
       14:33
       Cesta amerického konvoje
        Ubytování a jídlo amerických vojáků při průjezdu Českou republikou bude stát zhruba 176 tisíc korun. Celou částku i případné další náklady zaplatí Američané.
        16:03
        Cesta amerického konvoje
         Živý vstup Vladimíra Keblúška.
         17:04
         Cesta amerického konvoje
          Polskem v současnosti projíždí americký konvoj. Doposud bez protestů nebo demonstrací.
          19:34
          Havárie polského vládního letadla
           Z podílu na havárii polského vládního letadla obviní tamní úřady také dva dispečery letiště v ruském Smolensku. Potvrdil to polský vojenský prokurátor.
           19:55
           Těžba, která změnila krajinu
            Prolomení těžebních limitů odmítl ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda by podle něj měla rozhodnout v červnu.
            21:54
            Noc s Andersenem
             Živý vstup Luboše Dostála.
             23:44
             Německé dálnice za poplatek
              Jízda po německých dálnicích se řidičům od příštího roku prodraží. Tedy i těm tuzemským, kteří přes našeho souseda zamíří například na lyžování do Alp nebo dovolenou k moři.
              26:00
              Roman Pekárek nemusí platit odškodnění
               Exposlanec a bývalý místostarosta Kolína Roman Pekárek, odsouzený za korupci, nemusí městu platit 26 milionů korun.
               26:56
               Zákaz kouření v restauracích
                Úplný zákaz kouření v restauracích, ale také omezení prodeje alkoholu mladistvým či přísnější kontroly. Zásadní změny už míří na vládu.
                29:42
                Poslední dny na přiznání daně
                 Zhruba milion daňových přiznání lidé odevzdali do tohoto týdne na finančních úřadech po celé zemi. Na přiznání daně zbývá posledních pár dní.
                 31:51
                 Daně z příjmu
                  Daně z příjmu tvoří asi šestinu státního rozpočtu.
                  32:35
                  Mobilní daňový úřad
                   Do víc než dvou set obcí, kde nejsou finanční úřady, letos vyrazili jejich pracovníci. Mají usnadnit podávání daňových přiznání lidem, pro které je obtížné dostat se do větších měst.
                   34:33
                   První obvinění kvůli muničním skladům
                    Padla první obvinění kvůli muničním skladům ve Vrběticích na Zlínsku. Jak zjistila ČT, tak 500 zakázaných protipěchotních min dovezly z Maďarska do skladů na východní Moravě dvě tuzemské firmy.
                    36:37
                    Dřívější odchod horníků do důchodu
                     Dřívější odchody do důchodu pro všechny, kteří začali pracovat v dole před rokem 1993, horníkům nestačí. Do budoucna chtějí jít o pět let dříve do penze i ostatní havíři.
                     37:29
                     Pronájem Gripenů
                      Slovensko začalo vyjednávat o pronájmu Gripenů. Bratislava se inspirovala u sousedů v Česku a Maďarsku.
                      39:43
                      Zájem o přechodnou pěstounskou péči
                       V Česku roste počet zájemců o přechodnou pěstounskou péči. Loni jich krajské úřady evidovaly téměř sedm set. Ne všichni ale sítem výběru projdou.
                       41:47
                       Zničení sídla Boko Haram
                        Nigerijská armáda zničila hlavní sídlo radikální skupiny Boko Haram. Vojákům se podařilo dobýt město Gwoza, kde organizace vyhlásila chalífát.
                        42:03
                        Největší vězeňská vzpoura v Československu
                         Před čtvrt stoletím zažilo tehdejší Československo největší vězeňskou vzpouru. V leopoldovské věznici se po amnestii prezidenta Václava Havla dožadovali propuštění i vězni, kteří na ni neměli nárok.
                         44:32
                         Febiofest končí
                          Febiofest končí a stěhuje se do dalších měst republiky. Od 30. března můžou diváci navštívit vybrané filmy v Brně, Plzni, Liberci nebo Olomouci.
                          45:16
                          Zlatý Ámos
                           Titul nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos získala Hana Pacíková z Vyšší a střední policejní školy v Holešově. Ve finále ankety zvítězila nejen u odborné, ale i dětské poroty a stala se tak i Dětským Ámosem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           28. března 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                           22. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                           21. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                           20. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                           19. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám