49 minut

27. března 2015

Část: Těžba, která změnila krajinu

Obsah dílu

Nové spory ve vládě — Nákupy v nemocnicích — Nová regulace hazardu — Pád airbusu — Pád airbusu — Odškodnění pro exposlance — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Cesta amerického konvoje — Havárie polského vládního letadla — Těžba, která změnila krajinu — Noc s Andersenem — Německé dálnice za poplatek — Roman Pekárek nemusí platit odškodnění — Zákaz kouření v restauracích — Poslední dny na přiznání daně — Daně z příjmu — Mobilní daňový úřad — První obvinění kvůli muničním skladům — Dřívější odchod horníků do důchodu — Pronájem Gripenů — Zájem o přechodnou pěstounskou péči — Zničení sídla Boko Haram — Největší vězeňská vzpoura v Československu — Febiofest končí — Zlatý Ámos

Části dílu

00:32
Nové spory ve vládě
  Nové spory ve vládě o řízení resortu zdravotnictví. Ministr financí Andrej Babiš svému kolegovi vyčítá zbytečné plýtvání. Svatopluk Němeček to odmítá.
  03:35
  Nákupy v nemocnicích
   Nákupy v nemocnicích vyvolávají ostré spory mezi ministrem financí a zdravotnictví delší dobu.
   04:32
   Nová regulace hazardu
    Peníze ale ministr financí nehledá jen ve zdravotnictví. Chce zavést nový informační systém, který by měl snížit daňové úniky v hazardu na minimum.
    07:10
    Pád airbusu
     Německý pilot Andreas Lubitz podezřelý ze zabití 149 lidí neměl být osudný den kvůli svému zdravotnímu stavu vůbec v práci. Potvrdila to německá prokuratura
     10:43
     Pád airbusu
      Živý vstup Petra Zavadila.
      14:07
      Odškodnění pro exposlance
       Statisíce korun vyplatí stát třem exposlancům ODS za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě. Na odškodnění a omluvě se Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa domluvili s ministerstvem spravedlnosti.
       14:33
       Cesta amerického konvoje
        Ubytování a jídlo amerických vojáků při průjezdu Českou republikou bude stát zhruba 176 tisíc korun. Celou částku i případné další náklady zaplatí Američané.
        16:03
        Cesta amerického konvoje
         Živý vstup Vladimíra Keblúška.
         17:04
         Cesta amerického konvoje
          Polskem v současnosti projíždí americký konvoj. Doposud bez protestů nebo demonstrací.
          19:34
          Havárie polského vládního letadla
           Z podílu na havárii polského vládního letadla obviní tamní úřady také dva dispečery letiště v ruském Smolensku. Potvrdil to polský vojenský prokurátor.
           19:55
           Těžba, která změnila krajinu
            Prolomení těžebních limitů odmítl ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda by podle něj měla rozhodnout v červnu.
            21:54
            Noc s Andersenem
             Živý vstup Luboše Dostála.
             23:44
             Německé dálnice za poplatek
              Jízda po německých dálnicích se řidičům od příštího roku prodraží. Tedy i těm tuzemským, kteří přes našeho souseda zamíří například na lyžování do Alp nebo dovolenou k moři.
              26:00
              Roman Pekárek nemusí platit odškodnění
               Exposlanec a bývalý místostarosta Kolína Roman Pekárek, odsouzený za korupci, nemusí městu platit 26 milionů korun.
               26:56
               Zákaz kouření v restauracích
                Úplný zákaz kouření v restauracích, ale také omezení prodeje alkoholu mladistvým či přísnější kontroly. Zásadní změny už míří na vládu.
                29:42
                Poslední dny na přiznání daně
                 Zhruba milion daňových přiznání lidé odevzdali do tohoto týdne na finančních úřadech po celé zemi. Na přiznání daně zbývá posledních pár dní.
                 31:51
                 Daně z příjmu
                  Daně z příjmu tvoří asi šestinu státního rozpočtu.
                  32:35
                  Mobilní daňový úřad
                   Do víc než dvou set obcí, kde nejsou finanční úřady, letos vyrazili jejich pracovníci. Mají usnadnit podávání daňových přiznání lidem, pro které je obtížné dostat se do větších měst.
                   34:33
                   První obvinění kvůli muničním skladům
                    Padla první obvinění kvůli muničním skladům ve Vrběticích na Zlínsku. Jak zjistila ČT, tak 500 zakázaných protipěchotních min dovezly z Maďarska do skladů na východní Moravě dvě tuzemské firmy.
                    36:37
                    Dřívější odchod horníků do důchodu
                     Dřívější odchody do důchodu pro všechny, kteří začali pracovat v dole před rokem 1993, horníkům nestačí. Do budoucna chtějí jít o pět let dříve do penze i ostatní havíři.
                     37:29
                     Pronájem Gripenů
                      Slovensko začalo vyjednávat o pronájmu Gripenů. Bratislava se inspirovala u sousedů v Česku a Maďarsku.
                      39:43
                      Zájem o přechodnou pěstounskou péči
                       V Česku roste počet zájemců o přechodnou pěstounskou péči. Loni jich krajské úřady evidovaly téměř sedm set. Ne všichni ale sítem výběru projdou.
                       41:47
                       Zničení sídla Boko Haram
                        Nigerijská armáda zničila hlavní sídlo radikální skupiny Boko Haram. Vojákům se podařilo dobýt město Gwoza, kde organizace vyhlásila chalífát.
                        42:03
                        Největší vězeňská vzpoura v Československu
                         Před čtvrt stoletím zažilo tehdejší Československo největší vězeňskou vzpouru. V leopoldovské věznici se po amnestii prezidenta Václava Havla dožadovali propuštění i vězni, kteří na ni neměli nárok.
                         44:32
                         Febiofest končí
                          Febiofest končí a stěhuje se do dalších měst republiky. Od 30. března můžou diváci navštívit vybrané filmy v Brně, Plzni, Liberci nebo Olomouci.
                          45:16
                          Zlatý Ámos
                           Titul nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos získala Hana Pacíková z Vyšší a střední policejní školy v Holešově. Ve finále ankety zvítězila nejen u odborné, ale i dětské poroty a stala se tak i Dětským Ámosem.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           28. března 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                           27. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                           26. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                           25. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                           24. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám