45 minut

28. března 2015

Obsah dílu

Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Návrat unesených Češek — Pře o dotace do zdravotnictví — Ceny Thálie — Pád německého airbusu — Letní sezona na hradech a zámcích — Srážka dvou vlaků — Přechod na letní čas — Demonstrace kvůli konvoji — Průjezd konvoje Českem — Průjezd konvoje Českem — Průjezd konvoje Českem — Průjezd konvoje Českem — Pohybové nadání dětí — Opravy dálnice D1 — Oficiální domov na radnici — Hotel, který pomáhá azylantům

Části dílu

00:35
Návrat unesených Češek
  Nejdelší drama unesených lidí v českých dějinách je u konce. Hana Humpálová a Antonie Chrástecká jsou na svobodě.
  01:12
  Návrat unesených Češek
   Turecká organizace s únosci komunikovala poslední dva měsíce. Do Česka se obě ženy vrátily teprve před několika hodinami. Úřady jim nabídly zdravotní a psychologickou pomoc.
   04:12
   Návrat unesených Češek
    Jako první o novince informovala turecká média. České televizi ji pak potvrdil premiér Bohuslav Sobotka.
    04:29
    Návrat unesených Češek
     Rozhovor s Lubomírem Zaorálkem.
     07:12
     Návrat unesených Češek
      Oběma ženám se podle ministra vnitra Milana Chovance daří v rámci možností dobře a prošly péčí lékařů. Kamarádi a známí se o jejich návratu dozvěděli z médií.
      09:17
      Návrat unesených Češek
       Bezprostředně po propuštění popsaly svoje pocity Hana Humpálová a Antonie Chrástecká turecké agentuře Anadolu.
       11:44
       Návrat unesených Češek
        Živý vstup Jakuba Szántó.
        13:44
        Návrat unesených Češek
         Češky podle tureckých médií unesla ozbrojená skupina napojená na teroristickou síť Al-Káida. Přístup radikálních skupin k vyjednávání je rozdílný.
         15:41
         Návrat unesených Češek
          Jan za posledních dvacet let se objevilo 10 případů únosů českých občanů v zahraničí.
          16:49
          Pře o dotace do zdravotnictví
           Vládní koalice se znovu pře o zvýšení státních dotací do zdravotnictví. Premiér Bohuslav Sobotka trvá na zvýšení plateb za státní pojištěnce - například za děti, penzisty nebo nezaměstnané. Jenže ministr financí Andrej Babiš je ale jednoznačně proti.
           19:55
           Ceny Thálie
            Živý vstup Pavly Sedliské.
            21:31
            Pád německého airbusu
             Pilot, který v úterý navedl do francouzských Alp Airbus se 149 lidmi na palubě, o své nemoci příliš nemluvil. Podle bývalé přítelkyně ale prohlásil, že jednou udělá něco, co změní celý systém, a že každý bude znát jeho jméno.
             22:00
             Letní sezona na hradech a zámcích
              Na některých českých hradech a zámcích už začíná turistická sezóna. A většina z nich k otevření připravila speciální akce.
              23:55
              Srážka dvou vlaků
               Na trati mezi Velkými Žernoseky a Litoměřicemi se srazily dva nákladní vlaky.Nehoda uzavřela hlavní trať z Ústí nad Labem na Lysou nad Labem. Provoz na ní se obnoví nejdříve v neděli večer.
               25:00
               Přechod na letní čas
                Nadcházející neděle bude o hodinu kratší – zimní čas se změní na letní. Ve dvě v noci se ručičky nebo číslice chronometrů posunou dopředu na hodiny tři.
                27:07
                Demonstrace kvůli konvoji
                 Na třech hraničních přechodech zítra dopoledne vjede do České republiky konvoj amerických vojáků. Už dnes se v centru Prahy sešly na demonstracích stovky odpůrců i zastánců konvoje.
                 29:11
                 Průjezd konvoje Českem
                  V exkluzivním průzkumu agentury STEM-Mark Česká televize zjišťovala názory Čechů na průjezd konvoje naší republikou.
                  30:17
                  Průjezd konvoje Českem
                   A jak bude vypadat průjezd Američanů Českem konkrétně? Všechny trasy si předem projeli naši reportéři.
                   32:57
                   Průjezd konvoje Českem
                    Konvoj pořád projíždí Polskem. Američtí vojáci svou celkem jedenáctidenní cestu označují za unikátní zkušenost.
                    34:58
                    Průjezd konvoje Českem
                     Američtí vojáci druhé průzkumné kavalerie jsou s českou historií velmi úzce spjatí. Na konci druhé světové války osvobodili československé pohraničí.
                     37:16
                     Pohybové nadání dětí
                      Děti v menších obcích a na vesnicích jsou mnohem méně pohybově zdatné, než děti z měst. Ukázal to unikátní výzkum.
                      39:28
                      Opravy dálnice D1
                       Na Vysočině začínají po zimě opravy Dé jedničky. Policisti dnes se stavbaři převedli dopravu do jednoho jízdního pruhu, a to obousměrně.
                       39:48
                       Oficiální domov na radnici
                        Jen loni přibylo těch, kteří takovou adresu mají, přes 19 tisíc. Většině z nich tam chodí i pošta, kterou si ale zpravidla nevyzvedávají.
                        41:31
                        Hotel, který pomáhá azylantům
                         Západoevropské státy stále usilovněji řeší, jak do společnosti zapojit imigranty. Běženci mnohdy dlouho čekají na přiznání azylu a zaměstnavatelé je pak odmítají, protože nemají z posledních let praxi.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž45 minut
                         Další díl
                         29. března 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                         18. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. května

                         Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                         17. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         16. května

                         Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                         16. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         15. května

                         Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                         15. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         15. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         14. května

                         Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                         14. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         14. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám