49 minut

22. listopadu 2013

Část: Živý vstup Martina Řezníčka

Obsah dílu

Headlines — Neštěstí v Rize — Rizika českých obchodních center — Sblížení programových priorit stran — Dopady slabé koruny — Otazníky kolem Fisherovy kampaně — Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1 — Dostavba tunelu Blanka — Stezka Svatá Hora - tábor Vojna — Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan — Živý vstup Martina Řezníčka — Metanolová kauza míří k soudu — Nový občanský zákoník bude — Pravá zima už v neděli — Pokuty za nefunkční registr vozidel — Rozhovor s Radovanem Krejčířem — Bezdomovcem na jednu noc — Domovy pro seniory jako byznys — Novinky ve sbírce Sv. Víta — Aktivisté z Greenpeace na svobodu — Vánoční stromky na prodej — Novodobí otrokáři ve Velké Británii — Dreamlifter odletěl

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Neštěstí v Rize
   V lotyšské Rize se ve čtvrtek zřítila část obchodního centra. V troskách uvízly desítky lidí. Neštěstí má nejmíň 32 obětí.
   04:17
   Rizika českých obchodních center
    Podobné nehody jako v Lotyšsku se nedají vyloučit ani v Česku, shodují se statici. V Rize i u nás se staví podle stejných evropských norem.
    05:45
    Sblížení programových priorit stran
     Sestavování vlády pokračuje, i když se mu staví do cesty další překážky. ČSSD, ANO a lidovci zatím nevyřešili spory o výši daní nebo o poplatcích ve zdravotnictví.
     09:22
     Dopady slabé koruny
      Nedávný krok České národní banky sice oslabil korunu, ale i tak Česko čeká příští rok nejmenší zdražování za posledních pět let, tvrdí to ČNB.
      11:13
      Otazníky kolem Fisherovy kampaně
       Financování prezidentské kampaně současného ministra financí v demisi Jana Fischera podle policie korupce neprovázela.
       11:38
       Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1
        Dnes byl zprůjezdněný první rekonstruovaný úsek u Jihlavy. Na dalších třech místech se stále pracuje. Už teď je jasné, že skluz u Velké Bíteše se do konce listopadu nepodaří dohnat a zpoždění je i na úseku Šternov-Psáře.
        13:02
        Dostavba tunelu Blanka
         Spor o Blanku, nejdelší evropský tunel, pokračuje. Smlouvy mezi magistrátem a firmou Metrostav jsou s velkou pravděpodobností neplatné i podle právníků, které si najalo současné vedení Prahy. S tím ale Metrostav nesouhlasí.
         15:08
         Stezka Svatá Hora - tábor Vojna
          Zítra se otevře v okolí Příbrami nová stezka pro turisty. Spojí Svatou Horu, největší poutní místo v Čechách, a tábor Vojna, vězeňský areál, kam byli v 50. letech umístěni odpůrci komunistického režimu.
          17:03
          Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan
           Počet obětí po tajfunu na Filipínách se dostal na víc než 5 200, hovoří o tom aktualizované odhady.
           17:20
           Živý vstup Martina Řezníčka
            50 let od úmrtí JFK.
            22:15
            Metanolová kauza míří k soudu
             Od policistů do rukou státních zástupců dnes putoval návrh na obžalobu v metanolové kauze. Za 117 poškozených stane před soudem 31 obviněných. Všechny lahve se smrtelným metanolem se ale zatím nepodařilo dohledat.
             24:38
             Nový občanský zákoník bude
              Premiér v demisi Jiří Rusnok odmítl návrh Tomia Okamury, který chtěl o rok odložit účinnost nového občanského zákoníku.
              24:52
              Pravá zima už v neděli
               Už v neděli se má podle meteorologů výrazně ochladit. A záchranářům z Horské služby tak začíná nejrušnější sezona.
               26:45
               Pokuty za nefunkční registr vozidel
                Dvě pokuty celkem za 280 tisíc korun dostalo Ministerstvo dopravy za letošní smlouvy na centrální registr aut. A hrozí mu i třetí. Podle ÚOHS ministerstvo uzavíralo smlouvy bez veřejné soutěže.
                27:05
                Rozhovor s Radovanem Krejčířem
                 Jihoafrická policie získala důkazy a úspěšně objasňuje bombový útok na firmu Radovana Krejčíře. Ten se po útoku se stáhl do ústraní a ČT s ním natáčela přímo v jeho domě.
                 30:21
                 Bezdomovcem na jednu noc
                  Na dvanáct hodin v kůži bezdomovce. Role, kterou si uplynulou noc vyzkoušeli zájemci v osmi českých městech. Dobrovolně přespali na ulici.
                  36:07
                  Domovy pro seniory jako byznys
                   V Moravskoslezském kraji roste zájem o bydlení pro seniory. Třeba v Opavě čeká na lůžko v domově 170 lidí, na byt s pečovatelskou službou dokonce 250. Někteří z nich se teď budou moci nastěhovat do budovy bývalé porodnice.
                   38:06
                   Novinky ve sbírce Sv. Víta
                    Stříbrný kalich a stříbrná patena, pohár a miska přibyly do svatovítského pokladu, jedné z nejcennějších českých sbírek umění. Jde o mešní soupravu vyrobenou na přání kardinála Dominika Duky.
                    40:13
                    Aktivisté z Greenpeace na svobodu
                     Mezinárodní námořní soud v Hamburku nařídil Rusku, aby propustilo loď Greenpeace a zbytek posádky. Nizozemsko, pod jehož vlajkou plula, za ni složí kauci v přepočtu 98 milionů korun.
                     41:28
                     Vánoční stromky na prodej
                      Pro pěstitele stromků vrcholí právě v těchto dnech přípravy na Vánoce. Sklízí se hlavně na plantážích, ale taky v lesích.
                      43:09
                      Novodobí otrokáři ve Velké Británii
                       Britská policie propustila na kauci manželský pár podezřelý ze zotročování tří žen. Dva cizinci, kteří teď museli odevzdat pasy, je měli držet v londýnském domě 30 let.
                       45:13
                       Dreamlifter odletěl
                        Obří nákladní letoun Dreamlifter bez problémů odstartoval z ranveje, která pro něj byla příliš krátká. Na Jabarovo letiště se dostal chybou pilotů, kteří si spletli cíl přistání.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        23. listopadu 2013

                        Přehled dílů

                        8309 dostupných
                        Stopáž51 minut

                        13. července

                        Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                        13. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž51 minut

                        13. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        13. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        12. července

                        Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                        12. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        12. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        12. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        11. července

                        Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                        11. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        11. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        11. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        10. července

                        Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                        10. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        10. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        10. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        9. července

                        Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                        9. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        9. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        9. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám