49 minut

22. listopadu 2013

Část: Dostavba tunelu Blanka

Obsah dílu

Headlines — Neštěstí v Rize — Rizika českých obchodních center — Sblížení programových priorit stran — Dopady slabé koruny — Otazníky kolem Fisherovy kampaně — Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1 — Dostavba tunelu Blanka — Stezka Svatá Hora - tábor Vojna — Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan — Živý vstup Martina Řezníčka — Metanolová kauza míří k soudu — Nový občanský zákoník bude — Pravá zima už v neděli — Pokuty za nefunkční registr vozidel — Rozhovor s Radovanem Krejčířem — Bezdomovcem na jednu noc — Domovy pro seniory jako byznys — Novinky ve sbírce Sv. Víta — Aktivisté z Greenpeace na svobodu — Vánoční stromky na prodej — Novodobí otrokáři ve Velké Británii — Dreamlifter odletěl

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Neštěstí v Rize
   V lotyšské Rize se ve čtvrtek zřítila část obchodního centra. V troskách uvízly desítky lidí. Neštěstí má nejmíň 32 obětí.
   04:17
   Rizika českých obchodních center
    Podobné nehody jako v Lotyšsku se nedají vyloučit ani v Česku, shodují se statici. V Rize i u nás se staví podle stejných evropských norem.
    05:45
    Sblížení programových priorit stran
     Sestavování vlády pokračuje, i když se mu staví do cesty další překážky. ČSSD, ANO a lidovci zatím nevyřešili spory o výši daní nebo o poplatcích ve zdravotnictví.
     09:22
     Dopady slabé koruny
      Nedávný krok České národní banky sice oslabil korunu, ale i tak Česko čeká příští rok nejmenší zdražování za posledních pět let, tvrdí to ČNB.
      11:13
      Otazníky kolem Fisherovy kampaně
       Financování prezidentské kampaně současného ministra financí v demisi Jana Fischera podle policie korupce neprovázela.
       11:38
       Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1
        Dnes byl zprůjezdněný první rekonstruovaný úsek u Jihlavy. Na dalších třech místech se stále pracuje. Už teď je jasné, že skluz u Velké Bíteše se do konce listopadu nepodaří dohnat a zpoždění je i na úseku Šternov-Psáře.
        13:02
        Dostavba tunelu Blanka
         Spor o Blanku, nejdelší evropský tunel, pokračuje. Smlouvy mezi magistrátem a firmou Metrostav jsou s velkou pravděpodobností neplatné i podle právníků, které si najalo současné vedení Prahy. S tím ale Metrostav nesouhlasí.
         15:08
         Stezka Svatá Hora - tábor Vojna
          Zítra se otevře v okolí Příbrami nová stezka pro turisty. Spojí Svatou Horu, největší poutní místo v Čechách, a tábor Vojna, vězeňský areál, kam byli v 50. letech umístěni odpůrci komunistického režimu.
          17:03
          Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan
           Počet obětí po tajfunu na Filipínách se dostal na víc než 5 200, hovoří o tom aktualizované odhady.
           17:20
           Živý vstup Martina Řezníčka
            50 let od úmrtí JFK.
            22:15
            Metanolová kauza míří k soudu
             Od policistů do rukou státních zástupců dnes putoval návrh na obžalobu v metanolové kauze. Za 117 poškozených stane před soudem 31 obviněných. Všechny lahve se smrtelným metanolem se ale zatím nepodařilo dohledat.
             24:38
             Nový občanský zákoník bude
              Premiér v demisi Jiří Rusnok odmítl návrh Tomia Okamury, který chtěl o rok odložit účinnost nového občanského zákoníku.
              24:52
              Pravá zima už v neděli
               Už v neděli se má podle meteorologů výrazně ochladit. A záchranářům z Horské služby tak začíná nejrušnější sezona.
               26:45
               Pokuty za nefunkční registr vozidel
                Dvě pokuty celkem za 280 tisíc korun dostalo Ministerstvo dopravy za letošní smlouvy na centrální registr aut. A hrozí mu i třetí. Podle ÚOHS ministerstvo uzavíralo smlouvy bez veřejné soutěže.
                27:05
                Rozhovor s Radovanem Krejčířem
                 Jihoafrická policie získala důkazy a úspěšně objasňuje bombový útok na firmu Radovana Krejčíře. Ten se po útoku se stáhl do ústraní a ČT s ním natáčela přímo v jeho domě.
                 30:21
                 Bezdomovcem na jednu noc
                  Na dvanáct hodin v kůži bezdomovce. Role, kterou si uplynulou noc vyzkoušeli zájemci v osmi českých městech. Dobrovolně přespali na ulici.
                  36:07
                  Domovy pro seniory jako byznys
                   V Moravskoslezském kraji roste zájem o bydlení pro seniory. Třeba v Opavě čeká na lůžko v domově 170 lidí, na byt s pečovatelskou službou dokonce 250. Někteří z nich se teď budou moci nastěhovat do budovy bývalé porodnice.
                   38:06
                   Novinky ve sbírce Sv. Víta
                    Stříbrný kalich a stříbrná patena, pohár a miska přibyly do svatovítského pokladu, jedné z nejcennějších českých sbírek umění. Jde o mešní soupravu vyrobenou na přání kardinála Dominika Duky.
                    40:13
                    Aktivisté z Greenpeace na svobodu
                     Mezinárodní námořní soud v Hamburku nařídil Rusku, aby propustilo loď Greenpeace a zbytek posádky. Nizozemsko, pod jehož vlajkou plula, za ni složí kauci v přepočtu 98 milionů korun.
                     41:28
                     Vánoční stromky na prodej
                      Pro pěstitele stromků vrcholí právě v těchto dnech přípravy na Vánoce. Sklízí se hlavně na plantážích, ale taky v lesích.
                      43:09
                      Novodobí otrokáři ve Velké Británii
                       Britská policie propustila na kauci manželský pár podezřelý ze zotročování tří žen. Dva cizinci, kteří teď museli odevzdat pasy, je měli držet v londýnském domě 30 let.
                       45:13
                       Dreamlifter odletěl
                        Obří nákladní letoun Dreamlifter bez problémů odstartoval z ranveje, která pro něj byla příliš krátká. Na Jabarovo letiště se dostal chybou pilotů, kteří si spletli cíl přistání.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        23. listopadu 2013

                        Přehled dílů

                        8323 dostupných
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                        20. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        19. července

                        Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                        19. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        19. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        18. července

                        Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                        18. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        18. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. července

                        Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                        17. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        17. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        16. července

                        Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                        16. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        16. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám