49 minut

22. listopadu 2013

Část: Domovy pro seniory jako byznys

Obsah dílu

Headlines — Neštěstí v Rize — Rizika českých obchodních center — Sblížení programových priorit stran — Dopady slabé koruny — Otazníky kolem Fisherovy kampaně — Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1 — Dostavba tunelu Blanka — Stezka Svatá Hora - tábor Vojna — Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan — Živý vstup Martina Řezníčka — Metanolová kauza míří k soudu — Nový občanský zákoník bude — Pravá zima už v neděli — Pokuty za nefunkční registr vozidel — Rozhovor s Radovanem Krejčířem — Bezdomovcem na jednu noc — Domovy pro seniory jako byznys — Novinky ve sbírce Sv. Víta — Aktivisté z Greenpeace na svobodu — Vánoční stromky na prodej — Novodobí otrokáři ve Velké Británii — Dreamlifter odletěl

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Neštěstí v Rize
   V lotyšské Rize se ve čtvrtek zřítila část obchodního centra. V troskách uvízly desítky lidí. Neštěstí má nejmíň 32 obětí.
   04:17
   Rizika českých obchodních center
    Podobné nehody jako v Lotyšsku se nedají vyloučit ani v Česku, shodují se statici. V Rize i u nás se staví podle stejných evropských norem.
    05:45
    Sblížení programových priorit stran
     Sestavování vlády pokračuje, i když se mu staví do cesty další překážky. ČSSD, ANO a lidovci zatím nevyřešili spory o výši daní nebo o poplatcích ve zdravotnictví.
     09:22
     Dopady slabé koruny
      Nedávný krok České národní banky sice oslabil korunu, ale i tak Česko čeká příští rok nejmenší zdražování za posledních pět let, tvrdí to ČNB.
      11:13
      Otazníky kolem Fisherovy kampaně
       Financování prezidentské kampaně současného ministra financí v demisi Jana Fischera podle policie korupce neprovázela.
       11:38
       Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1
        Dnes byl zprůjezdněný první rekonstruovaný úsek u Jihlavy. Na dalších třech místech se stále pracuje. Už teď je jasné, že skluz u Velké Bíteše se do konce listopadu nepodaří dohnat a zpoždění je i na úseku Šternov-Psáře.
        13:02
        Dostavba tunelu Blanka
         Spor o Blanku, nejdelší evropský tunel, pokračuje. Smlouvy mezi magistrátem a firmou Metrostav jsou s velkou pravděpodobností neplatné i podle právníků, které si najalo současné vedení Prahy. S tím ale Metrostav nesouhlasí.
         15:08
         Stezka Svatá Hora - tábor Vojna
          Zítra se otevře v okolí Příbrami nová stezka pro turisty. Spojí Svatou Horu, největší poutní místo v Čechách, a tábor Vojna, vězeňský areál, kam byli v 50. letech umístěni odpůrci komunistického režimu.
          17:03
          Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan
           Počet obětí po tajfunu na Filipínách se dostal na víc než 5 200, hovoří o tom aktualizované odhady.
           17:20
           Živý vstup Martina Řezníčka
            50 let od úmrtí JFK.
            22:15
            Metanolová kauza míří k soudu
             Od policistů do rukou státních zástupců dnes putoval návrh na obžalobu v metanolové kauze. Za 117 poškozených stane před soudem 31 obviněných. Všechny lahve se smrtelným metanolem se ale zatím nepodařilo dohledat.
             24:38
             Nový občanský zákoník bude
              Premiér v demisi Jiří Rusnok odmítl návrh Tomia Okamury, který chtěl o rok odložit účinnost nového občanského zákoníku.
              24:52
              Pravá zima už v neděli
               Už v neděli se má podle meteorologů výrazně ochladit. A záchranářům z Horské služby tak začíná nejrušnější sezona.
               26:45
               Pokuty za nefunkční registr vozidel
                Dvě pokuty celkem za 280 tisíc korun dostalo Ministerstvo dopravy za letošní smlouvy na centrální registr aut. A hrozí mu i třetí. Podle ÚOHS ministerstvo uzavíralo smlouvy bez veřejné soutěže.
                27:05
                Rozhovor s Radovanem Krejčířem
                 Jihoafrická policie získala důkazy a úspěšně objasňuje bombový útok na firmu Radovana Krejčíře. Ten se po útoku se stáhl do ústraní a ČT s ním natáčela přímo v jeho domě.
                 30:21
                 Bezdomovcem na jednu noc
                  Na dvanáct hodin v kůži bezdomovce. Role, kterou si uplynulou noc vyzkoušeli zájemci v osmi českých městech. Dobrovolně přespali na ulici.
                  36:07
                  Domovy pro seniory jako byznys
                   V Moravskoslezském kraji roste zájem o bydlení pro seniory. Třeba v Opavě čeká na lůžko v domově 170 lidí, na byt s pečovatelskou službou dokonce 250. Někteří z nich se teď budou moci nastěhovat do budovy bývalé porodnice.
                   38:06
                   Novinky ve sbírce Sv. Víta
                    Stříbrný kalich a stříbrná patena, pohár a miska přibyly do svatovítského pokladu, jedné z nejcennějších českých sbírek umění. Jde o mešní soupravu vyrobenou na přání kardinála Dominika Duky.
                    40:13
                    Aktivisté z Greenpeace na svobodu
                     Mezinárodní námořní soud v Hamburku nařídil Rusku, aby propustilo loď Greenpeace a zbytek posádky. Nizozemsko, pod jehož vlajkou plula, za ni složí kauci v přepočtu 98 milionů korun.
                     41:28
                     Vánoční stromky na prodej
                      Pro pěstitele stromků vrcholí právě v těchto dnech přípravy na Vánoce. Sklízí se hlavně na plantážích, ale taky v lesích.
                      43:09
                      Novodobí otrokáři ve Velké Británii
                       Britská policie propustila na kauci manželský pár podezřelý ze zotročování tří žen. Dva cizinci, kteří teď museli odevzdat pasy, je měli držet v londýnském domě 30 let.
                       45:13
                       Dreamlifter odletěl
                        Obří nákladní letoun Dreamlifter bez problémů odstartoval z ranveje, která pro něj byla příliš krátká. Na Jabarovo letiště se dostal chybou pilotů, kteří si spletli cíl přistání.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        23. listopadu 2013

                        Přehled dílů

                        8329 dostupných
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                        23. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž53 minut

                        23. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        23. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                        22. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                        21. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        21. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                        20. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        20. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        19. července

                        Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                        19. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        19. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám