Události

23. listopad 2013

44 minut

23. listopad 2013

Obsah dílu

Headlines — Radovan Krejčíř ve vazbě — Radovan Krejčíř ve vazbě — Kdo je Radovan Krejčíř — Povolební vyjednávání — Záchranné práce v Rize — Rozhovory o íránském jaderném programu — Dotace z ROP — Bezdomovci informují o počasí — Vojenské vrtulníky místo Přerova nově v Náměšti nad Oslavou — Osmiletá Dorota přišla o maminku a teď sama onemocněla leukémií — Kartel popelářů? — Lyžařské kurzy pro děti — Týraní psi — Rozvoz jídla — Ochrana obětí domácího násilí — Trest: vykázání z bytu — Čínské zdravotní sestry — Krach klimatické konference — Nový jízdní řád na východě Čech — Učebnice matematiky od studenta — Civilizace a dějiny — Příběhy afrických krásek v Izraeli

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Radovan Krejčíř ve vazbě
   Radovan Krejčíř stane už v pondělí před soudem v Johannesburgu. Ten rozhodne zda se může dostat na kauci na svobodu. Detektivové speciálního týmu složeného z několika jednotek jihoafrické policie českého podnikatele zatkli kvůli únosu a přípravě vraždy.
   03:00
   Radovan Krejčíř ve vazbě
    Živý vstup reportéra Jiřího Hynka z Johannesburgu.
    04:53
    Kdo je Radovan Krejčíř
     Radovan Krejčíř je už osm let na útěku. Jeho zmizení patří dodnes k největším skandálům české policie. S podnikáním a podezřelými aktivitami ale začal mnohem dřív. A zatím s nimi neskončil v Česku ani v zahraničí.
     07:20
     Povolební vyjednávání
      Předsedou sněmovny bude sociální demokrat - šéf ČSSD Bohuslav Sobotka navrhuje Jana Hamáčka. Hnutí ANO obsadí post ministra financí. Obě strany se taky na dnešním jednání shodly, že dolní komora bude mít čtyři místopředsedy.
      11:12
      Záchranné práce v Rize
       Už na 53 stoupl počet mrtvých po čtvrtečním zřícení budovy nákupního centra v lotyšském hlavním městě Rize. Po rozebrání trosek se zřítila i poslední část střechy.
       14:31
       Rozhovory o íránském jaderném programu
        Rozhovory o íránském jaderném programu posílily v Ženevě špičky světové diplomacie. Britský ministr zahraničí Hague ale varoval před přílišným optimismem.
        14:50
        Dotace z ROP
         Zdravotnická zařízení v kraji na poslední chvíli žádají o stovky milionů korun z dotací Regionálního operačního programu Severozápad.
         16:51
         Bezdomovci informují o počasí
          Lidé bez domova se zapojili do vysílání České televize. Petr Bláha - který částečně bydlení dnes už má - si v ranním vysílání vyzkoušel práci moderátora počasí.
          19:24
          Vojenské vrtulníky místo Přerova nově v Náměšti nad Oslavou
           Nová vrtulníková základna slavnostně zahájí provoz v Náměšti 5. prosince. Pracovat tam bude víc lidí, zároveň ale stovky pracovníků musely armádu opustit.
           21:19
           Osmiletá Dorota přišla o maminku a teď sama onemocněla leukémií
            Rodina má vážné finanční problémy, protože otec opustil zaměstnání, aby se mohl o nemocnou dceru starat. Na tři stovky děčínských spolužáků Doroty se proto spojily a chystají benefici.
            23:03
            Kartel popelářů?
             Radnice podezřívají společnosti svážející odpad z kartelových dohod. Podle svazu města a obcí ovládá byznys se svozem odpadu několik nadnárodních společností, které si vzájemně nechtějí konkurovat.
             25:04
             Lyžařské kurzy pro děti
              Na horách čekají na sníh - ve školách vybírají tělocvikáři poslední přihlášky na lyžařské výcviky. A netají se, že naplnit kurz o 40 místech je čím dál složitější.
              27:04
              Týraní psi
               V Pozďátkách na Třebíčsku pokračuje zásah v domě, kde dva bratři nechávali živořit víc než 60 psů.
               27:24
               Rozvoz jídla
                Zhruba dva noví zákazníci každou minutu, tolik lidí si v Česku objednává jídlo domu nebo do zaměstnání. Měsíčně je to už přes devadesát tisíc zásilek.
                29:18
                Ochrana obětí domácího násilí
                 Lepší ochrana pro oběti domácího násilí. Změny má od ledna přinést občanský zákoník. Tři měsíce už taky platí nový zákon o obětech trestných činů. Ten doma týrané ženy označuje jako zvlášť zranitelné a přisuzuje jim větší práva.
                 31:49
                 Trest: vykázání z bytu
                  Od roku 2007 mají policisté možnost vykázat násilníka na deset dní z bytu. Za tu dobu takové opatření použili ve více než sedmi tisících případech.
                  34:10
                  Čínské zdravotní sestry
                   Čínské zdravotní sestry jako lék na chronickou nemoc nejen tuzemského zdravotnictví. O školy, které připravují na práci v Evropě, je v nejlidnatější zemi světa obrovský zájem.
                   36:15
                   Krach klimatické konference
                    Krach hrozí mezinárodní ekologické konferenci ve Varšavě. Po dvou týdnech se účastníci neshodli, jak a z čeho platit boj s následky globálních klimatických změn.
                    36:32
                    Nový jízdní řád na východě Čech
                     Zhoršení dopravy mezi krajskými městy Hradcem Králové a Pardubicemi, zpomalení vlaků zastávkami v malých obcích, špatná návaznost na rychlíky do Prahy.
                     38:19
                     Učebnice matematiky od studenta
                      Srozumitelná, jednoduchá, blízká studentům – taková má být učebnice matematiky, kterou napsal pro své vrstevníky gymnazista Marek Liška.
                      40:09
                      Civilizace a dějiny
                       Od vydání se o ní mluví jako o jednom z nejzajímavějších titulů roku. Historik Martin Kovář a egyptolog Miroslav Bárta hledají v knize Civilizace a dějiny souvislosti mezi jednotlivými dějinnými epochami. Oslovili proto špičky tuzemské vědy.
                       40:47
                       Příběhy afrických krásek v Izraeli
                        Jedna z nejchudších menšin Izraele, přistěhovalci z Etiopie, zažívá renesanci. Po desetiletích, kdy komunita žila často na pokraji bídy, vystupují afričtí židé z ústraní. To vše díky dvěma černým kráskám, které si letos získaly srdce izraelské veřejnosti.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        24. listopad 2013

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        16. květen

                        Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                        Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        16. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        15. květen

                        Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                        Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        15. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        14. květen

                        Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                        Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        14. květen

                        Ve znakovém jazyce

                        Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám