45 minut

23. listopadu 2013

Obsah dílu

Headlines — Radovan Krejčíř ve vazbě — Radovan Krejčíř ve vazbě — Kdo je Radovan Krejčíř — Povolební vyjednávání — Záchranné práce v Rize — Rozhovory o íránském jaderném programu — Dotace z ROP — Bezdomovci informují o počasí — Vojenské vrtulníky místo Přerova nově v Náměšti nad Oslavou — Osmiletá Dorota přišla o maminku a teď sama onemocněla leukémií — Kartel popelářů? — Lyžařské kurzy pro děti — Týraní psi — Rozvoz jídla — Ochrana obětí domácího násilí — Trest: vykázání z bytu — Čínské zdravotní sestry — Krach klimatické konference — Nový jízdní řád na východě Čech — Učebnice matematiky od studenta — Civilizace a dějiny — Příběhy afrických krásek v Izraeli

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Radovan Krejčíř ve vazbě
   Radovan Krejčíř stane už v pondělí před soudem v Johannesburgu. Ten rozhodne zda se může dostat na kauci na svobodu. Detektivové speciálního týmu složeného z několika jednotek jihoafrické policie českého podnikatele zatkli kvůli únosu a přípravě vraždy.
   03:00
   Radovan Krejčíř ve vazbě
    Živý vstup reportéra Jiřího Hynka z Johannesburgu.
    04:53
    Kdo je Radovan Krejčíř
     Radovan Krejčíř je už osm let na útěku. Jeho zmizení patří dodnes k největším skandálům české policie. S podnikáním a podezřelými aktivitami ale začal mnohem dřív. A zatím s nimi neskončil v Česku ani v zahraničí.
     07:20
     Povolební vyjednávání
      Předsedou sněmovny bude sociální demokrat - šéf ČSSD Bohuslav Sobotka navrhuje Jana Hamáčka. Hnutí ANO obsadí post ministra financí. Obě strany se taky na dnešním jednání shodly, že dolní komora bude mít čtyři místopředsedy.
      11:12
      Záchranné práce v Rize
       Už na 53 stoupl počet mrtvých po čtvrtečním zřícení budovy nákupního centra v lotyšském hlavním městě Rize. Po rozebrání trosek se zřítila i poslední část střechy.
       14:31
       Rozhovory o íránském jaderném programu
        Rozhovory o íránském jaderném programu posílily v Ženevě špičky světové diplomacie. Britský ministr zahraničí Hague ale varoval před přílišným optimismem.
        14:50
        Dotace z ROP
         Zdravotnická zařízení v kraji na poslední chvíli žádají o stovky milionů korun z dotací Regionálního operačního programu Severozápad.
         16:51
         Bezdomovci informují o počasí
          Lidé bez domova se zapojili do vysílání České televize. Petr Bláha - který částečně bydlení dnes už má - si v ranním vysílání vyzkoušel práci moderátora počasí.
          19:24
          Vojenské vrtulníky místo Přerova nově v Náměšti nad Oslavou
           Nová vrtulníková základna slavnostně zahájí provoz v Náměšti 5. prosince. Pracovat tam bude víc lidí, zároveň ale stovky pracovníků musely armádu opustit.
           21:19
           Osmiletá Dorota přišla o maminku a teď sama onemocněla leukémií
            Rodina má vážné finanční problémy, protože otec opustil zaměstnání, aby se mohl o nemocnou dceru starat. Na tři stovky děčínských spolužáků Doroty se proto spojily a chystají benefici.
            23:03
            Kartel popelářů?
             Radnice podezřívají společnosti svážející odpad z kartelových dohod. Podle svazu města a obcí ovládá byznys se svozem odpadu několik nadnárodních společností, které si vzájemně nechtějí konkurovat.
             25:04
             Lyžařské kurzy pro děti
              Na horách čekají na sníh - ve školách vybírají tělocvikáři poslední přihlášky na lyžařské výcviky. A netají se, že naplnit kurz o 40 místech je čím dál složitější.
              27:04
              Týraní psi
               V Pozďátkách na Třebíčsku pokračuje zásah v domě, kde dva bratři nechávali živořit víc než 60 psů.
               27:24
               Rozvoz jídla
                Zhruba dva noví zákazníci každou minutu, tolik lidí si v Česku objednává jídlo domu nebo do zaměstnání. Měsíčně je to už přes devadesát tisíc zásilek.
                29:18
                Ochrana obětí domácího násilí
                 Lepší ochrana pro oběti domácího násilí. Změny má od ledna přinést občanský zákoník. Tři měsíce už taky platí nový zákon o obětech trestných činů. Ten doma týrané ženy označuje jako zvlášť zranitelné a přisuzuje jim větší práva.
                 31:49
                 Trest: vykázání z bytu
                  Od roku 2007 mají policisté možnost vykázat násilníka na deset dní z bytu. Za tu dobu takové opatření použili ve více než sedmi tisících případech.
                  34:10
                  Čínské zdravotní sestry
                   Čínské zdravotní sestry jako lék na chronickou nemoc nejen tuzemského zdravotnictví. O školy, které připravují na práci v Evropě, je v nejlidnatější zemi světa obrovský zájem.
                   36:15
                   Krach klimatické konference
                    Krach hrozí mezinárodní ekologické konferenci ve Varšavě. Po dvou týdnech se účastníci neshodli, jak a z čeho platit boj s následky globálních klimatických změn.
                    36:32
                    Nový jízdní řád na východě Čech
                     Zhoršení dopravy mezi krajskými městy Hradcem Králové a Pardubicemi, zpomalení vlaků zastávkami v malých obcích, špatná návaznost na rychlíky do Prahy.
                     38:19
                     Učebnice matematiky od studenta
                      Srozumitelná, jednoduchá, blízká studentům – taková má být učebnice matematiky, kterou napsal pro své vrstevníky gymnazista Marek Liška.
                      40:09
                      Civilizace a dějiny
                       Od vydání se o ní mluví jako o jednom z nejzajímavějších titulů roku. Historik Martin Kovář a egyptolog Miroslav Bárta hledají v knize Civilizace a dějiny souvislosti mezi jednotlivými dějinnými epochami. Oslovili proto špičky tuzemské vědy.
                       40:47
                       Příběhy afrických krásek v Izraeli
                        Jedna z nejchudších menšin Izraele, přistěhovalci z Etiopie, zažívá renesanci. Po desetiletích, kdy komunita žila často na pokraji bídy, vystupují afričtí židé z ústraní. To vše díky dvěma černým kráskám, které si letos získaly srdce izraelské veřejnosti.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        24. listopadu 2013

                        Přehled dílů

                        8309 dostupných
                        Stopáž51 minut

                        13. července

                        Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                        13. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž51 minut

                        13. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        13. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        12. července

                        Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                        12. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        12. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        12. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        11. července

                        Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                        11. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        11. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        11. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        10. července

                        Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                        10. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        10. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        10. 7. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        9. července

                        Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                        9. 7. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        9. července

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        9. 7. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám