49 minut

22. listopadu 2013

Obsah dílu

Headlines — Neštěstí v Rize — Rizika českých obchodních center — Sblížení programových priorit stran — Dopady slabé koruny — Otazníky kolem Fisherovy kampaně — Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1 — Dostavba tunelu Blanka — Stezka Svatá Hora - tábor Vojna — Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan — Živý vstup Martina Řezníčka — Metanolová kauza míří k soudu — Nový občanský zákoník bude — Pravá zima už v neděli — Pokuty za nefunkční registr vozidel — Rozhovor s Radovanem Krejčířem — Bezdomovcem na jednu noc — Domovy pro seniory jako byznys — Novinky ve sbírce Sv. Víta — Aktivisté z Greenpeace na svobodu — Vánoční stromky na prodej — Novodobí otrokáři ve Velké Británii — Dreamlifter odletěl

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Neštěstí v Rize
   V lotyšské Rize se ve čtvrtek zřítila část obchodního centra. V troskách uvízly desítky lidí. Neštěstí má nejmíň 32 obětí.
   04:17
   Rizika českých obchodních center
    Podobné nehody jako v Lotyšsku se nedají vyloučit ani v Česku, shodují se statici. V Rize i u nás se staví podle stejných evropských norem.
    05:45
    Sblížení programových priorit stran
     Sestavování vlády pokračuje, i když se mu staví do cesty další překážky. ČSSD, ANO a lidovci zatím nevyřešili spory o výši daní nebo o poplatcích ve zdravotnictví.
     09:22
     Dopady slabé koruny
      Nedávný krok České národní banky sice oslabil korunu, ale i tak Česko čeká příští rok nejmenší zdražování za posledních pět let, tvrdí to ČNB.
      11:13
      Otazníky kolem Fisherovy kampaně
       Financování prezidentské kampaně současného ministra financí v demisi Jana Fischera podle policie korupce neprovázela.
       11:38
       Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1
        Dnes byl zprůjezdněný první rekonstruovaný úsek u Jihlavy. Na dalších třech místech se stále pracuje. Už teď je jasné, že skluz u Velké Bíteše se do konce listopadu nepodaří dohnat a zpoždění je i na úseku Šternov-Psáře.
        13:02
        Dostavba tunelu Blanka
         Spor o Blanku, nejdelší evropský tunel, pokračuje. Smlouvy mezi magistrátem a firmou Metrostav jsou s velkou pravděpodobností neplatné i podle právníků, které si najalo současné vedení Prahy. S tím ale Metrostav nesouhlasí.
         15:08
         Stezka Svatá Hora - tábor Vojna
          Zítra se otevře v okolí Příbrami nová stezka pro turisty. Spojí Svatou Horu, největší poutní místo v Čechách, a tábor Vojna, vězeňský areál, kam byli v 50. letech umístěni odpůrci komunistického režimu.
          17:03
          Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan
           Počet obětí po tajfunu na Filipínách se dostal na víc než 5 200, hovoří o tom aktualizované odhady.
           17:20
           Živý vstup Martina Řezníčka
            50 let od úmrtí JFK.
            22:15
            Metanolová kauza míří k soudu
             Od policistů do rukou státních zástupců dnes putoval návrh na obžalobu v metanolové kauze. Za 117 poškozených stane před soudem 31 obviněných. Všechny lahve se smrtelným metanolem se ale zatím nepodařilo dohledat.
             24:38
             Nový občanský zákoník bude
              Premiér v demisi Jiří Rusnok odmítl návrh Tomia Okamury, který chtěl o rok odložit účinnost nového občanského zákoníku.
              24:52
              Pravá zima už v neděli
               Už v neděli se má podle meteorologů výrazně ochladit. A záchranářům z Horské služby tak začíná nejrušnější sezona.
               26:45
               Pokuty za nefunkční registr vozidel
                Dvě pokuty celkem za 280 tisíc korun dostalo Ministerstvo dopravy za letošní smlouvy na centrální registr aut. A hrozí mu i třetí. Podle ÚOHS ministerstvo uzavíralo smlouvy bez veřejné soutěže.
                27:05
                Rozhovor s Radovanem Krejčířem
                 Jihoafrická policie získala důkazy a úspěšně objasňuje bombový útok na firmu Radovana Krejčíře. Ten se po útoku se stáhl do ústraní a ČT s ním natáčela přímo v jeho domě.
                 30:21
                 Bezdomovcem na jednu noc
                  Na dvanáct hodin v kůži bezdomovce. Role, kterou si uplynulou noc vyzkoušeli zájemci v osmi českých městech. Dobrovolně přespali na ulici.
                  36:07
                  Domovy pro seniory jako byznys
                   V Moravskoslezském kraji roste zájem o bydlení pro seniory. Třeba v Opavě čeká na lůžko v domově 170 lidí, na byt s pečovatelskou službou dokonce 250. Někteří z nich se teď budou moci nastěhovat do budovy bývalé porodnice.
                   38:06
                   Novinky ve sbírce Sv. Víta
                    Stříbrný kalich a stříbrná patena, pohár a miska přibyly do svatovítského pokladu, jedné z nejcennějších českých sbírek umění. Jde o mešní soupravu vyrobenou na přání kardinála Dominika Duky.
                    40:13
                    Aktivisté z Greenpeace na svobodu
                     Mezinárodní námořní soud v Hamburku nařídil Rusku, aby propustilo loď Greenpeace a zbytek posádky. Nizozemsko, pod jehož vlajkou plula, za ni složí kauci v přepočtu 98 milionů korun.
                     41:28
                     Vánoční stromky na prodej
                      Pro pěstitele stromků vrcholí právě v těchto dnech přípravy na Vánoce. Sklízí se hlavně na plantážích, ale taky v lesích.
                      43:09
                      Novodobí otrokáři ve Velké Británii
                       Britská policie propustila na kauci manželský pár podezřelý ze zotročování tří žen. Dva cizinci, kteří teď museli odevzdat pasy, je měli držet v londýnském domě 30 let.
                       45:13
                       Dreamlifter odletěl
                        Obří nákladní letoun Dreamlifter bez problémů odstartoval z ranveje, která pro něj byla příliš krátká. Na Jabarovo letiště se dostal chybou pilotů, kteří si spletli cíl přistání.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        23. listopadu 2013

                        Přehled dílů

                        Stopáž55 minut

                        19. června

                        Headlines — Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Migrace z Běloruska do Polska — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Seniorka zahnala lupiče — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                        19. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        19. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        18. června

                        Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                        18. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        18. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        17. června

                        Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                        17. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        17. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        17. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        16. června

                        Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                        16. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        16. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        16. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        15. června

                        Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                        15. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        15. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        15. 6. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám