48 minut

22. listopad 2013

Obsah dílu

Headlines — Neštěstí v Rize — Rizika českých obchodních center — Sblížení programových priorit stran — Dopady slabé koruny — Otazníky kolem Fisherovy kampaně — Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1 — Dostavba tunelu Blanka — Stezka Svatá Hora - tábor Vojna — Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan — Živý vstup Martina Řezníčka — Metanolová kauza míří k soudu — Nový občanský zákoník bude — Pravá zima už v neděli — Pokuty za nefunkční registr vozidel — Rozhovor s Radovanem Krejčířem — Bezdomovcem na jednu noc — Domovy pro seniory jako byznys — Novinky ve sbírce Sv. Víta — Aktivisté z Greenpeace na svobodu — Vánoční stromky na prodej — Novodobí otrokáři ve Velké Británii — Dreamlifter odletěl

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Neštěstí v Rize
   V lotyšské Rize se ve čtvrtek zřítila část obchodního centra. V troskách uvízly desítky lidí. Neštěstí má nejmíň 32 obětí.
   04:17
   Rizika českých obchodních center
    Podobné nehody jako v Lotyšsku se nedají vyloučit ani v Česku, shodují se statici. V Rize i u nás se staví podle stejných evropských norem.
    05:45
    Sblížení programových priorit stran
     Sestavování vlády pokračuje, i když se mu staví do cesty další překážky. ČSSD, ANO a lidovci zatím nevyřešili spory o výši daní nebo o poplatcích ve zdravotnictví.
     09:22
     Dopady slabé koruny
      Nedávný krok České národní banky sice oslabil korunu, ale i tak Česko čeká příští rok nejmenší zdražování za posledních pět let, tvrdí to ČNB.
      11:13
      Otazníky kolem Fisherovy kampaně
       Financování prezidentské kampaně současného ministra financí v demisi Jana Fischera podle policie korupce neprovázela.
       11:38
       Vrcholí první etapa modernizace dálnice D1
        Dnes byl zprůjezdněný první rekonstruovaný úsek u Jihlavy. Na dalších třech místech se stále pracuje. Už teď je jasné, že skluz u Velké Bíteše se do konce listopadu nepodaří dohnat a zpoždění je i na úseku Šternov-Psáře.
        13:02
        Dostavba tunelu Blanka
         Spor o Blanku, nejdelší evropský tunel, pokračuje. Smlouvy mezi magistrátem a firmou Metrostav jsou s velkou pravděpodobností neplatné i podle právníků, které si najalo současné vedení Prahy. S tím ale Metrostav nesouhlasí.
         15:08
         Stezka Svatá Hora - tábor Vojna
          Zítra se otevře v okolí Příbrami nová stezka pro turisty. Spojí Svatou Horu, největší poutní místo v Čechách, a tábor Vojna, vězeňský areál, kam byli v 50. letech umístěni odpůrci komunistického režimu.
          17:03
          Přesnější počet obětí tajfunu Haiyan
           Počet obětí po tajfunu na Filipínách se dostal na víc než 5 200, hovoří o tom aktualizované odhady.
           17:20
           Živý vstup Martina Řezníčka
            50 let od úmrtí JFK.
            22:15
            Metanolová kauza míří k soudu
             Od policistů do rukou státních zástupců dnes putoval návrh na obžalobu v metanolové kauze. Za 117 poškozených stane před soudem 31 obviněných. Všechny lahve se smrtelným metanolem se ale zatím nepodařilo dohledat.
             24:38
             Nový občanský zákoník bude
              Premiér v demisi Jiří Rusnok odmítl návrh Tomia Okamury, který chtěl o rok odložit účinnost nového občanského zákoníku.
              24:52
              Pravá zima už v neděli
               Už v neděli se má podle meteorologů výrazně ochladit. A záchranářům z Horské služby tak začíná nejrušnější sezona.
               26:45
               Pokuty za nefunkční registr vozidel
                Dvě pokuty celkem za 280 tisíc korun dostalo Ministerstvo dopravy za letošní smlouvy na centrální registr aut. A hrozí mu i třetí. Podle ÚOHS ministerstvo uzavíralo smlouvy bez veřejné soutěže.
                27:05
                Rozhovor s Radovanem Krejčířem
                 Jihoafrická policie získala důkazy a úspěšně objasňuje bombový útok na firmu Radovana Krejčíře. Ten se po útoku se stáhl do ústraní a ČT s ním natáčela přímo v jeho domě.
                 30:21
                 Bezdomovcem na jednu noc
                  Na dvanáct hodin v kůži bezdomovce. Role, kterou si uplynulou noc vyzkoušeli zájemci v osmi českých městech. Dobrovolně přespali na ulici.
                  36:07
                  Domovy pro seniory jako byznys
                   V Moravskoslezském kraji roste zájem o bydlení pro seniory. Třeba v Opavě čeká na lůžko v domově 170 lidí, na byt s pečovatelskou službou dokonce 250. Někteří z nich se teď budou moci nastěhovat do budovy bývalé porodnice.
                   38:06
                   Novinky ve sbírce Sv. Víta
                    Stříbrný kalich a stříbrná patena, pohár a miska přibyly do svatovítského pokladu, jedné z nejcennějších českých sbírek umění. Jde o mešní soupravu vyrobenou na přání kardinála Dominika Duky.
                    40:13
                    Aktivisté z Greenpeace na svobodu
                     Mezinárodní námořní soud v Hamburku nařídil Rusku, aby propustilo loď Greenpeace a zbytek posádky. Nizozemsko, pod jehož vlajkou plula, za ni složí kauci v přepočtu 98 milionů korun.
                     41:28
                     Vánoční stromky na prodej
                      Pro pěstitele stromků vrcholí právě v těchto dnech přípravy na Vánoce. Sklízí se hlavně na plantážích, ale taky v lesích.
                      43:09
                      Novodobí otrokáři ve Velké Británii
                       Britská policie propustila na kauci manželský pár podezřelý ze zotročování tří žen. Dva cizinci, kteří teď museli odevzdat pasy, je měli držet v londýnském domě 30 let.
                       45:13
                       Dreamlifter odletěl
                        Obří nákladní letoun Dreamlifter bez problémů odstartoval z ranveje, která pro něj byla příliš krátká. Na Jabarovo letiště se dostal chybou pilotů, kteří si spletli cíl přistání.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        23. listopad 2013

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                        22. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        21. září

                        Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                        21. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        21. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        20. září

                        Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                        20. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        20. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        19. září

                        Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                        19. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        19. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        18. září

                        Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                        18. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        18. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 9. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám