48 minut

1. července 2013

Část: Dotace na ekologické vytápění

Obsah dílu

Headlines — Jak se skládá vláda... — Plány nových ministrů — Tresty pro exmanažery MUS — Chorvatsko vstoupilo do EU — Následky sobotní demonstrace v ČB — Chybila při zásahu v ČB policie? — Oběti požárů v Arizoně — Novinky ČT na karlovarském festivalu — Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy — Obstrukce u soudu s Maslákem — Kontroverzní byznys se psy — Levnější volání z dovolené — Egypt: dovolená v ohrožení? — Kauza Nagyová a Galerie Myšáka — Politický přesah špionážní aféry — Dotace na ekologické vytápění — Turistická sezona na Šumavě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:43
  Jak se skládá vláda...
   Další čtyři jména na seznamu Rusnokovy vlády. Z osmi potvrzených ministrů jsou tři členy sociální demokracie.
   09:13
   Plány nových ministrů
    Budoucí ministři už taky netají svoje plány na nových působištích - chtějí zrušit sKartu, zvýšit minimální mzdu, stejně tak jako platby státu za zdravotní pojištěnce.
    11:53
    Tresty pro exmanažery MUS
     Švýcarská obžaloba žádá vysoké tresty pro bývalé manažery Mostecké uhelné společnosti. Za podvody při privatizaci je chce prokurátorka poslat na pět let do vězení. Zároveň navrhuje, aby jim propadlo 14 miliard korun.
     15:01
     Chorvatsko vstoupilo do EU
      Od půlnoci má Evropská unie 28 členů. Vstup Chorvatska oslavily v centru Záhřebu tisíce lidí tancem i zpěvem.
      16:52
      Následky sobotní demonstrace v ČB
       Sedm lidí bude v nejbližších dnech obviněno kvůli sobotní demonstraci v Českých Budějovicích. Policie je zatím propustila, vyšetřuje ale dál. Zaměřila se na videozáznamy z demonstrace - a už teď je jisté, že se okruh obviněných ještě rozšíří.
       17:58
       Chybila při zásahu v ČB policie?
        Policisté znovu procházejí všechny materiály, které při konfliktu pořídili. A nevylučují ani to, že někteří při zásahu pochybili.
        19:13
        Oběti požárů v Arizoně
         Při likvidaci obrovského lesního požáru v americké Arizoně zemřelo 19 elitních hasičů. Osudným se jim nejspíš stal prudký poryv větru.
         22:47
         Novinky ČT na karlovarském festivalu
          Karlovy Vary - den čtvrtý. Komě stovky filmů, které diváci už viděli, se můžou seznámit i s novými, připravovanými snímky. Do Karlových Varů totiž zavítají režiséři, kteří je právě teď natáčejí.
          24:38
          Poslední zájemci o II. pilíř důchodové reformy
           Poslední den, kdy lidé starší 35 let mohli vstoupit do druhého pilíře důchodové reformy, výrazný zájem nepřinesl. Do poboček sice ještě dorazili opozdilci, celková čísla ale ani tak nepřekročí 100tisícovou hranici.
           26:38
           Obstrukce u soudu s Maslákem
            Desítky stížností, desítky námitek. Soud s údajným šéfem česko-slovenské skupiny vyděračů Miroslavem Maslákem je ve znamení obstrukcí. Soud zdržují a prodražují.
            28:49
            Kontroverzní byznys se psy
             Osmdesátku psů týrala. A to si chovatelka Zdeňka Bártů rozmnožováním plemen vydělává. Psi už jí byli - po zásahu veterinární správy a obce Dačice - odebráni, teď se pro ně hledají noví majitelé.
             31:00
             Levnější volání z dovolené
              Volání z dovolené bude letos levnější. Ode dneška totiž platí v celé Evropské unii nové ceny roamingu.
              36:15
              Egypt: dovolená v ohrožení?
               Při nejnovějších masových protestech v Egyptě už podle úřadů zemřelo 16 lidí - dalších 800 je zraněných. Prezident Mohamed Mursí stojí před dvěma ultimáty.
               37:55
               Kauza Nagyová a Galerie Myšáka
                Galerie Myšák - nejen lukrativní adresa v centru Prahy. Jak se ukazuje, luxusní dům spojuje některé aktéry v kauze bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové.
                40:17
                Politický přesah špionážní aféry
                 Špionážní aféra, kterou rozpoutal Edward Snowden, už přerůstá ve spor mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Francouzský prezident Hollande dokonce hrozí zablokováním rozhovorů o důležité obchodní smlouvě mezi oběma spojenci.
                 43:00
                 Dotace na ekologické vytápění
                  60 milionů korun - s takovou částkou můžou počítat lidé na severní Moravě, pokud si vymění starý kotel za nový, ekologičtější. Přispěje stát i kraj.
                  44:51
                  Turistická sezona na Šumavě
                   Na Šumavě začala letní turistická sezona. Do nejatraktivnějších oblastí už vyjely tzv. zelené autobusy, další novinky vedení národního parku teprve chystá. Třeba otevření cesty k hraničnímu přechodu Modrý sloup.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž49 minut
                   Další díl
                   2. července 2013

                   Přehled dílů

                   8311 dostupných
                   Stopáž50 minut

                   14. července

                   Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                   14. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   14. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   14. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž51 minut

                   13. července

                   Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                   13. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž51 minut

                   13. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   13. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž55 minut

                   12. července

                   Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   12. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   12. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   11. července

                   Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   11. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   11. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   10. července

                   Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   10. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   10. 7. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám